TŘETÍ UTKÁNÍ SEMIFINÁLE PLAY OFF rozhodlo:

PARDUBICE - ČESKÁ TŘEBOVÁ 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 15. Ludvík (Kubelka), 30. Verner (Nevečeřal, Šejba), 40. Sodomka (Verner, Šejba), 54. Vlasák – 24. Novotný (Kvasnička), 39. T. Řehák (Rak), 43. Rak (Bačík).
Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Teplý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváků: 147. Zásahy brankářů: 21:34.
Pardubice: Čaladi – Palaščák, Havrda, Nevečeřal, Kršák, Šindler, Frýba – Koblížek, Vlasák, Andrejs – Sodomka, Šejba, Verner – E. Musil, Kubelka, Ludvík – Čermák, Mlateček, Martinec.
Česká Třebová: Kaplan – T. Řehák, Novotný, Vyskočil, Čejka, Kiac, Bačík – Rak, Kvasnička, Pavlák – Doha, Teplý, Černý - Hašek, Váně, L. Deml (do hry nezasáhli V. Deml a Rybka).
Konečný stav série: 2:1.
V rozhodujícím semifinálovém utkání měl výhodu domácího ledu tým Závodní hokejová Pardubice, vedený hrajícím koučem Evženem Musilem. Hosté poprvé pykali v 8. minutě, ale přesilové hře soupeře se ubránili. Pardubický favorit se prosadil v 15. minutě, kdy zaúřadoval třetí útok a vedoucí branku vstřelil Ludvík – 1:0.
Lokomotivě se vydařil začátek druhého dějství, ve 24. minutě využil hostující celek přesilovou hru, po spolupráci s Kvasničkou se přesně trefil obránce Novotný – 1:1. Dramatické okamžiky přinesl závěr druhé třetiny, kdy se českotřebovský tým bránil ve třech proti pěti. V čase 34:27 byl vyloučen Rak, v čase 36:00 putoval na trestnou lavici také Pavlák. Lokomotiva hrála 33 vteřin ve třech a ubránila se, dalších 87 vteřin odolávala ve čtyřech. Vzápětí přišla povzbuzující gólová injekce. V čase 38:44 vyrovnal obránce T. Řehák – 2:2. Radost českotřebovského mužstva měla velmi krátký život, trvala přesně 38 vteřin. Pardubice totiž vzápětí opět strhly vedení na svoji stranu, v čase 39:22 skóroval Sodomka – 3:2.
Třetí branka, kterou Lokomotiva inkasovala, jak se říká, do šatny, psychikou českotřebovských hokejistů neotřásla. Odpověděli rychle a nejlepším možným způsobem, v čase 42:23 vyrovnával útočník Rak – 3:3. Horké chvíle prožívali hokejisté Lokomotivy po druhém vyloučení útočníka Pavláka, který zamířil na trestnou lavici v čase 47:28 a naštěstí tam vydržel celé dvě minuty. Po jeho návratu se karta otočila, protože v čase 50:46 byl za podražení vyloučen pardubický bránce Nevečeřal. Hostující tým přesilovou hru nejen nevyužil, ale půl minuty po jejím skončení (v čase 53:16) inkasoval čtvrtou branku, jejímž autorem byl domácí útočník Vlasák – 4:3.
Šance na vyrovnání začaly brát za své ve chvíli, kdy hostujicí celek špatně vystřídal, za což byl v čase 56:59 potrestán dvouminutovým vyloučením obránce Novotný. V závěrečné minutě vsadila Lokomotiva na hru bez brankáře a nechybělo mnoho, aby se počtvrté dočkala vyrovnání. Střelu útočníka Raka však v 60. minutě vyrážel brankář Čaladi betonem.

Michal Smola, vedoucí mužstva: „Kluci předvedli kvalitní a herně velmi zodpovědný výkon. Pardubice měly střelecky navrch, přesto jsme na jejich ledě dokázali sehrát vyrovnanou partii. Rozhodující gól jsme inkasovali šest minut před koncem, po chybě v útočném pásmu se k puku dostal pardubický útočník Vlasák a po sólovém úniku vstřelil nechytatelnou ranou vítěznou branku svého týmu. Je to škoda, nicméně mužstvo se za předvedený výkon nemusí stydět.“                               (www.hokej-ceskatrebova.cz)