Českotřebovský deník 95/2012  (14.4.)                                   
Březnový River band hrál U Tygra v pozměněném složení 

Akce se konala 17. března, opět fotografoval Martin Šebela a jeho zaslané snímky jsem někam založil a objevilo teprve nyní jako nepublikované. Opět vládla příjemná atmosféra, i když chyběl Karel Dohnal. Kavárnička U Tygra je opravdu užitečné zařízení...

   

14.4.2012 - "Co rádi jíte"            

Dnešní menu v chalupě U Kostelíčka

 • Čočková polévka
 • Smažený losos (filet), bramborový salát
 • Restovaný losos, bramborový salát, (brambory)
 • Kuřecí řízek, bramborový salát
 • Halušky se zelím, výpečky
 • Kynuté knedlíky s meruňkami
 • Vepřové závitky na smetaně, houskový knedlík
 • Makovec, perník s čokoládovou polevou 
 • Termíny dalších akcí najdete na webové stránce Spolku od sv. Kateřiny http://spoleksvk.8u.cz, nejbližší termín bude 19.5.
   
  PRODÁM KOLO ZN. FAVORIT
  Prodám staré kolo zn. Favorit. Cena 200 Kč. 731 421 952

   
  Krajští zastupitelé se na čtvrtečním zasedání pokusili odvolat náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za dopravu Jana Tichého. Nepodařilo se.

  Návrh inicioval zastupitelský klub ODS. Jan Tichý ovšem ve své funkci zůstal – pro jeho odvolání hlasovalo jen patnáct zastupitelů, scházelo tedy osm hlasů. Důvodem k odvolání náměstka měly být problémy s veřejnou dopravou.
  „Změny v dopravní obslužnosti nebyly dostatečně připraveny. Připomínky rozhodně nebyly vypořádány všude, kde náměstek tvrdí. Tichý by měl přijmout politickou zodpovědnost a ne svalovat vinu na OREDO. To pracovalo podle jeho zadání,“ pravila zastupitelka za ODS Marie Málková. „Jednal jsem podle pokynů rady a zastupitelstva. Za chyby, které vznikly na straně organizátora dopravy, necítím politickou odpovědnost,“ píše Orlický deník
   
  Hokejbalové prvoligové play-off   Jihlava byla lepší a měla také štěstí

  Jihlava, Malenovice a Opava jsou krůček od semifinále

  » SK Jihlava - TJ Lokomotiva Česká Třebová (foto: SK Jihlava)

  1.NHbL - Východ - První utkání čtvrfinále národní ligy vyhrávali favorité, avšak jejich vítězství se nerodila snadno. Vítěz základní části Jihlava porazila Českou Třebovou až po nájezdech, stejně se dařilo i Malenovicím proti Vsetínu. Sudoměřice nenechali nic náhodě a porazily doma Poličku 2:0 a v posledním utkání si Opava poradila s Hodonínem a slavila výhru 3:2. Druhé zápasy už byly plně v režii favoritů, Jihlava porazila Českou Třebovou Třebovou jasně 7:0 a Malenovice Vsetín 3:1. Opava zvítězila nad Hodonínem i podruhé o branku a ujala se vedení 2:0 na zápasy. Komplikace přišly na jihu Moravy, kde Sudoměřice své druhé utkání s Poličkou prohrály a stav série je 1:1

  První kuželkářská liga mužů 2011/12 skončila
  Lokomotiva Česká Třebová se loučí

  Je dobojováno. Mistrovský titul získal po osmé SKK Náchod. Nejvyšší soutěž opouštějí Lokomotiva Česká Třebová a Konstruktiva Praha. Pro příští soutěžní ročník je nahradí Sokol Kolín a TJ Valašské Meziříčí.
  Poslení kolo bylo ve znamení vítězství hostujících družstev. Hostům se podařilo zvítězit ve čtyřech utkáních. Hráči Centropenu Dačice pokořili domácí tvrz Jiskry Kovářské, když domácí celek nezvládl závěr utkání. Sokol Husovice pečetily zisk stříbrných medailí výhrou v Jihlavě, kde braly oba body díky deseti kuželkám, o které nahrály víc než domácí. SKK Náchod  zahrál na Konstruktivě nejlepší výkon sezóny a nedal domácím hráčům žádnou šanci na případný úspěch. Třetí v celkovém pořadí Slavoj Praha zvítězil v Třebíči, když zahrál nejlepšívýkon hostujícího celku v uplynulé sezóně a na to tentokrát domácí hráči neměli.
  Jednotlivci se v tomto kole moc nevyznamenali co se týká výkonů nad šest set poražených kuželek. Tuto hranici překonali pouze čtyři hráči. Ve všech případech to stálo za to. Nejlepší výkon kola zaznamenal Vlastimil Bělíček ze Spartaku Přerov, který na domácí drázeporazil 633 kuželek. V Třebíči překonali šestistovku dva hráči. Vedoucíz pořadí jednotlivců Zdeněk Gartus ze Slavoje Prahapečetil vítězství výkonem 633 poražených kuželek. Nejlepší z domácího celku Robert Pevný porazil 624 kuželek.
  Jedničkou mezi jednotlivci se stal pro tento soutěžní ročník Zdeněk Gartus ze Slavoje Praha, který dosáhl na vítězství v obou kategoriích. Pořadí jednotlivců dle dosaženého průměru z průměrů ovládl zcela jednoznačně, když jako jediný hráč udržel průměr nad hranicí šest set (610) před dvojicí hráčů mistrovského celku Martinem Kovářem a Petrem Holým. V pořadí zisku bodů pro družstvo zvítězil Zdeněk Gartus s náskokem 1,5 bodu před Martinem Kovářem a Zdeňkem Vymazalem ze Sokola Husovice. Níže uvádím přehled výkonů Zdeňka Gartuse v uplynulé sezóně. Z devatenácti startů dosáhl na šestistovku ve 12 utkáních.
  Kuželna Výkon Kolo  
  TJ Lokomotiva Česká Třebová 668 9. kolo  
  TJ Centropen Dačice 649 7. kolo  
  TJ Třebíč 632 22. kolo  
  SKK Náchod 625 19. kolo  
  KK Konstruktiva Praha 620 13. kolo  
  TJ Sokol Luhačovice 618 1. kolo  
  KK Slavia Praha (Slavoj) 618 4. kolo  
  KK Slavia Praha (Slavoj) 613 21. kolo  
  SKK Vrchlabí 608 5. kolo  
  KK Slavia Praha (Slavoj)  608 14. kolo  
  KK Slavia Praha (Slavoj) 607 11. kolo  
  KK Slavia Praha (Slavoj) 601 2. kolo  
   
  V posledním kole prohrála Loko Č. Třebová v Luhačovicích:

  TJ Sokol Luhačovice - TJ Lokomotiva Česká Třebová 6:2 3458-3436 (13,5:10,5)