V hlavním závodě dominovala dvojice Michal Horáček (Iscarex) a Radek Hübl (Vencl tým), která utekla svým soupeřům hned po startu, aby nakonec měla v cíli náskok větší než než minutu a půl náskok. Rychlejší byl v cíli Radek Hübl, který dosáhl času 18:58, druhý Horáček zaostal o 14 sekund.   Záviod žen v karegorii A vyhrála Lenka Dušková v čase 25:33, v cíli byla ovšem o více než minutu dříve Michaela Mertová (Albrechtice) a ještě i Iveta Fořtová (Jablonec nad Nisou)  které byly přihlášena do jim věkem příslušející kategorie ženy B.  Výsledky najdete na webu ČTBK Iscarex www.iscarex.cz.

Běh Javorkou nebyl jen hlavní závod, měl však bohatý program od ranních hodin, byly opět kategorie i pro tělesna handicapované. Celkem se na trati prezentovalo více než 300 běžců. Za uspořádání závodu je třeba pořadatelský tým ČTBK Iscarex Česká Třebová pochválit. počasí přálo, dokonce bylo na běžecké závody až moc velké vedro.  Opět se ukázalo, jak vynikajícím prostředím je pro takové závody  naše Javorka.