SKI KLUB Česká Třebová   – alpské disciplíny

Závodníci SKI LUBU Česká Třebová ukončili sezónu posledními závody v sobotu a neděli 17. a 18.3.2012.  Začátek sezóny se příliš nevydařil, nebyly vhodné podmínky pro lyžování. Lyžovat jsme začali s téměř měsíčním zpožděním proti plánu. To se samozřejmě projevilo v závodech v první třetině sezóny. Na první závody 14.1.2012 jsme odjížděli bez možnosti trénovat v bránách. Postupně se nám dařilo manko v najetých bránách dohnat a v únoru a obzvláště v březnu se to projevilo i na výsledcích.
První sezónu závodili Denisa Dvořáková /2006/, Dominik Navrátil /2005/, Hamplová Tereza / 2005/ a Hamplová Kamila /2003/. Všichni jmenovaní se v průběhu sezóny po technické stránce ve vedení carvingového oblouku pro obří slalom výrazně zlepšovali a ke konci sezóny dosahovali již dobrých výsledků. Nejlépe si z nich vedla Hamplová Kamila, která v v posledním závodě sezóny stála na stupních vítězů.
7.3.2012 se jel finálový závod Poháru Orlických hor současně i finálový závod Lyžařského poháru Vysočiny. V poháru Orlických hor se odjelo 5 závodů / Červená Voda, Deštné v O/h., České Petrovice, Dolní Morava a Říčky v O/h. Do poháru se započítávaly
3 nejlepší výsledky.V Lyžařském poháru Vysočiny se odjelo rovněž 5 závodů / Jalovec, Nové město n/M, 2x Velké Meziříčí a Šacberk a  započítávaly se 4 nejlepší výsledky. Termíny závodů navzájem kolidovaly, takže ne všichni se zúčastnili všech závodů.

Lyžařský pohár Vysočiny.
Hicklová Zdeňka /mladší žactvo/     v celkovém hodnocení na  2. místě  z 15 závodníků
Stolín Petr /starší žactvo/             v celkovém hodnocení na  3. místě  z 15 závodníků
Dvořáková Denisa /myšáci/            v celkovém hodnocení na 23. místě
Navrátil Dominik /přípravka/          v celkovém hodnocení na  34. místě  z 58 závodníků
Hamplová Tereza /přípravka/          v celkovém hodnocení na  24. místě  ze 46 závodníků
Hamplová Kamila /přípravka/         v celkovém hodnocení na  12. místě  ze 46 závodníků
Říhová Adéla /předžactvo/              v celkovém hodnocení na  15. místě  z 26 závodníků
Hájek Ondřej /předžactvo/              v celkovém hodnocení na  19. místě  z 43 závodníků
Hájková Kateřina /mladší žactvo/    v celkovém hodnocení na 7. místě  z 15 závodníků
Hicklová Zdeňka st. /dosp. – ženy/  v celkovém hodnocení na  1. místě  z 32 závodníků
Hickl Milan /dospělí – muži/           v celkovém hodnocení na  4. místě  z 92 závodníků
Dostál Oldřich /dospělí – muži/       v celkovém hodnocení na  23. místě  z 92 závodníků

Český pohár Masters
Vítězem kategorie C – 2 se stejně jako v loňském roce stala Hicklová Zdeňka. V kategorii B 7 skončil na 7. místě Dostál Oldřich. Výsledy závodů započítaných do ČP Masters:
Mezinárodní FIS závod ve slalomu Memoriál dr.Jana Vedrala v Rokytnice n/J :
     Hicklová Zdeňka závod nedokončila, Dostál Oldřich 12. místo
Mezinárodní FIS závod v obřím slalomu Memoriál dr.Jana Vedrala v Rokytnice n/J :
     Hicklová Zdeňka  2. místo, Dostál Oldřich 7. místo
Velké Meziříčí dvoudenní závod ve slalomu:
     Hicklová Zdeňka  2 x 1. místo, Dostál Oldřich první závod nedokončil ve druhém 4. místo
Mistrovství ČR Masters v Peci p/Sněžkou:
     Hicklová Zdeňka  2. místo, Dostál Oldřich 4. místo

International FIS Master CUP
V Peci pod Sněžkou  se 3.– 4. 2.2012  konal již v pořadí 8. ročník jednoho ze závodů  Světového poháru Masters ve slalomu a obřím slalomu za účasti více jak 180 závodníků ze 12 zemí. Kromě závodníků z Polska, Slovenska, Německa, Rakouska, Itálie, Francie,Chorvatska, Slovinska, Ruska se na startovní listině objevila i 3 jména závodníků z USA a Kazachstánu.
V sobotu se jel slalom a v kategorii C – 2  zvítězila závodnice ze Slovinska  Vrhunc Tina, Hicklová Zdeňka získala 3. místo. V kategorii B-7  zvítězil závodník z Rakouska Klabischnig Egon, Dostál Oldřich obsadil 13. místo. V neděli v obřím slalomu v C-2 zvítězila Mandatárova Kateřina z ČR, Hicklová Zdeňka získala opět 3. místo. První čtyři místa patřila závodníkům z ČR, na 5. místě skončila první zahraniční závodnice z USA Wheat Michalle. V B -7 zvítězil znovu závodník z Rakouska Klabischnig Egon, Dostál Oldřich opět obsadil 13. místo.

Mistrovství ČR železničářů ve Vysokém n/J.  Hicklová vyhrála slalom, obří slalom a kombinaci při účasti 33 závodnic.  Dostál  skončil ve slalomu na 15., obřím slalomu na 10. a v kombinaci na 13. místě z více než 100 účastníků.

V měsíci květnu a červnu přijímáme do SKI KLUBU – alpské disciplíny nové členy, především děti od 5-ti let a mládež .
Předpokladem přijetí je, že zájemce již zná alespoň základy lyžování, to znamená, že je schopen přerušované jízdy na mírné sjezdovce a to třeba i s pády. Dalším předpokladem je, že do nové sezóny bude mít odpovídající vybavení, tedy přílbu, slušné lyžařské boty a alespoň rekreační carvingové lyže.
Podrobnější informace podá:                          Dostál Oldřich            722 593 784