Českotřebovský deník 225/2012 (10.9.)
Orlicko-Třebovsko - ženy na Poháru České pojišťovny

O víkendu 8. a 9.9.2012 proběhlo první kolo Poháru žen České pojišťovny. OT ženy na poháru České pojišťovny bohužel skončily na prvním nepostupovém místě. "Nový" tým žen, který nyní tvoří převážně juniorky z loňského roku, nejprve zaspal první zápas a s papírově slabším soupeřem FbC Aligators remizoval 4:4. Následoval zápas s naopak nejsilnějším soupeřem, FBC Lipník. Hra byla vyrovnaná, dlouho bezgólová. Orlickotřebovské ženy bohužel nedokázaly proměňovat šance a míček poskakoval jen před brankovou čárou, což se stalo osudným. Lipník dokázal zvítězit 2:1. První nedělní zápas nabídl divákům bohatší gólovou podívanou. Ženy OT totiž zvítězily, když vypráskaly FBC Vikings Kopřivnice 14:3. Poslední zápas, ve kterém ještě ženy měly vše ve svých rukách, byl opět vyrovnaný. Případná výhra se rovnala postupu. I přes střeleckou převahu se však našim ženám nepodařilo vsítit dostatečný počet branek. Orlicko Třebovsko podlehlo efektivnějšímu Bulldogs Brno 3:4, ostatní výsledky ve skupině také nehrály Orlicku do karet a naděje na postup byly ztraceny... Sestava: Diblíková, Benešová - Zindulková, Kalíková, Šedová, Hamplová, Jirušková - Vacková, Špatenková, Raisová, Drvoštěpová (C), Hyksová, Krátká, Hrudová, Bednářová K., Bednářová A., trenér: Jiří Typl

Přípravné utkání mladší žáci 8.9.12 v Moravské Třebové

HC Slovan Moravská Třebová – TJ Loko Česká Třebová  5 : 1 ( 3 : 1, 2 : 0, 0 : 0)
Branka ČT : Stolín Vyloučení: 3 : 3  Diváků: 35
Sestava ČT: Hriško, Kollert – Nesejt, Verner, Ruda, Havránek, Koutecký, Pojezný – Stolín, Švub, Hošpes, Deml, Novotný R., Martinec, Kolář, Kleisl
Komentář: První utkání v rámci přípravy sehráli mladší žáci v M.Třebové. Na úvod sezony to nebylo špatné. Kluci se v úvodu  na ledě trochu hledali, ale třetí třetina už přinesla zlepšení a s rozehranějšími domácími se nám dařilo držet krok.
Stanislav Ruda, trenér mládeže

Hokejbalové Lokomotivě se vstup do nové sezony nepovedl

V prvním dvojkole druhé nejvyšší hokejbalové soutěže zajížděl dle rozpisu českotřebovský tým na jih Moravy. A stejně jako v loňské sezoně na své soupeře ze Sudoměřic a Hodonína nestačil.
SK Sudoměřice -  TJ Lokomotiva Česká Třebová 8:4 (1:1,3:2,4:1)
Na první branku domácích v síti mladého Štarmana našli kohouti recept již v sedmé minutě při přesilovce zásluhou Kvasničky. Druhou část opět začali lépe sudoměřičtí, ale za necelé dvě minuty srovnal Lukáš Deml. Stav 2:2 vydržel do 23. minuty, kdy opět domácí strhnuli vedení na svoji stranu, ale hosté kontrovali stejnou zbraní při početní převaze. Na branku, která padla za několik vteřin po té vyrovnávací hráči Lokomotivy pak dlouho hledali recept. A přesné trefy v početní převaze pokračovaly i v závěrečné části a domácím se tak podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Jiskřičku naděje vykřesal ještě reprezentant Vostrčil v polovině 38. minuty, ale ta byla sfouknuta v dalších dvou minutách, kdy Moravané dvakrát mířili do černého. A svůj skvělý výkon pečetili dvě minuty před konce osmou brankou a uzavřeli tak účet utkání na stav 8:4.
Branky : 7 Kvasnička (Broulík)PP, 19 Deml L. (Švec Š.), 24 Kvasnička (Deml L.), 37 Vostrčil (Dobrovský)PP
Střely : 34:27, vyloučení 4:5, využití 3:3

HBC Rigum Hodonín – TJ Lokomotiva Česká Třebová 6:1 (3:1,2:0,1:0)
V nedělním duelu po několika hrubkách v obranných řadách Lokomotivy vedli domácí již 3:0.  V závěru třetiny kontroval pouze matador Kvasnička, ale na jeho branku již nikdo další z řad kohoutů nedokázal i přes hromadu šancí navázat. Domácí ve druhé části přidali ještě další dvě branky a v závěrečné třetině pečetili na konečných 6:1. Hosté nedokázali čelit lepšímu pohybu domácích, kteří hned od úvodu měli také notnou dávku štěstí v zakončení. Do dalšího utkání, které čeká na českotřebovské borce před domácím publikem v neděli 16. září od 14 hodin s Poličkou, budou muset hráči trenéra Jebouska zlepšit vedle pohybu i přesnost v rozehrávce a především v zakončení nejen brejkových akcí najít potřebný klid.
Branka : Kvasnička Střely : 32:19, vyloučení 7:2, využití 1:0, oslabení 1:0

Fotbalový klub Česká Třebová hlásí:

"A" mužstvo porazilo Lanškroun 3:1, "B" mužstvo zvítězilo nad mužstvem Králiky/Č.Voda 2:1.
Dorost vyhrál nad Dvorem Králové 3:2, starší žáci ve vloženém kole porazili Choceň 4:0.
Mladší žáci v souboji o první místo porazili Choceň 5:0.
V tabulce krajského přeboru je A tým na čtvrtém místě, v tabulce má zatím započteny tyto výsledky:

11.  8. sobota   FK - Choceň 3:1, 19.  8. neděle Moravská Třebová - FK 0:1,  25.  8. sobota   FK -  Dobříkov 2:2

1.  9. sobota    Vysoké Mýto - FK 2:1,   8.  9. sobota   FK - Lanškroun  3:1

Česko-polská konference v Lanškrouně nastolila nový způsob komunikace s turisty

Lanškroun (10. 9. 2012) – Do česko-polské konference Nové cesty poznání přátel, pořádané v pátek v Lanškrouně a financované z projektu Euroregionu Glacensis, se o víkendu zapojil radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal. Společně s desítkami návštěvníků z polského Dzierżoniówa i lanškrounskými turisty hledal nový způsob komunikace s veřejností. Uvedl to vedoucí Infocentra Lanškroun Miloš Krejčí.  Na fóru byl účastníkům představen web Destinační společnosti Východní Čechy www.vychodnicechy.info, jehož vlastníkem je Pardubický kraj. Ten získal první místo v kategorii nejlepší turistický portál České republiky a je top informačním systémem pro turisty využívajícím moderní technologie. Město Lanškroun bude i díky novým formám propojení informací s tímto portálem na čele pelotonu měst, které zachycují trendy technologií a potřeb současných návštěvníků. „V praxi to znamená, že se turista může pohybovat po městě bez průvodce, přesto se dozví vše nejen o pamětihodnostech, ale i o kompletních službách a zázemí pro turisty včetně kalendáře akcí či aktualit z města. Svého osobního elektronického průvodce najde v mobilním telefonu, kam si bez potíží nahraje všechny dostupné informace. Proto Lanškroun zřídí na deseti turisticky zajímavých místech bezplatné wi-fi připojení,“ uvádí radní pro cestovní ruch Stejskal na příkladu, kudy by se měly ubírat služby pro turisty.  Radní Pardubického kraje se domnívá, že tyto nápady zachycující nejmodernější trendy a oslovující návštěvníky novým způsobem, napomohou k tomu, aby Pardubický kraj posiloval své stále se zlepšující postavení na domácí scéně turistického ruchu.