Osm let trvalo, než se českotřebovští volejbalisté dočkali opět MISTROVSKÉHO TITULU, to bylo v seniorské kategorii, v mládeži to byl půst více jak dvacetiletý. O to větší radost máme z toho letošního již sedmého titulu v historii oddílu, který získali naši žáci v barevném volejbalu.....       
Když jsme odjížděli do Ostravy, všichni se moc těšili a každou chvilku jsem slyšel slogan, kterým se kluci bavili a motivovali. Docela mě to pobavilo, ale jako placebo to fungovalo asi výtečně. „ Jejich revírem je Ostrava, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou Ostrava, Letovice, Praha, Frýdek-Místek, kluci z České Třebové trénují ve dne v noci, jejich úkolem je hrát co nejlépe a vyhrávat“

Celorepublikové finále se konalo o tomto víkendu v areálu Vysoké školy báňské v Ostravě. Osmačtyřicet hřišť a tisícovka volejbalistů hrála o své první tituly. Naši borci ve složení Lukáš Vašina, Radim Šulc a Denis Žaba odjížděli do Ostravy jako favorité a svoji roli potvrdili, když nepoznali za celý víkend hořkost porážky a jednoznačně si vybojovali:
1. místo na Mistrovství České republiky v barevném volejbale ročník 1999 a mladší.
V sobotu se hrály skupiny, kde postupně porazili družstva VK Ostrava, Beskydy Frýdek – Místek, Kometa Praha, Fatra Zlín, ŠSK Ostrava. Příjemným zpestřením byla večerní návštěva utkání naší mužské volejbalové reprezentace, která hladce vyhrála s Makedonií v evropské kvalifikaci. Do nedělních finálových bojů jsme vstoupili jasným vítězstvím proti ŠSK Frýdek - Místek a kluci si po výborném výkonu upevnili svoje herní sebevědomí., postupně pak v dalších bojích nedali šanci družstvům ČZU Praha, VK Ostrava a Sokol Letovice. Radost po posledním zápase byla obrovská a při předávání zlatých medailí si kluci zaslouženě vychutnali svůj první mistrovský titul v životě.
 
       
Celému dlouhému procesu postupu až do finálového turnaje, předcházeli nejdříve regionální turnaje, poté oblastní, které se hrály pro Čechy a Moravu. Ve všech turnajích neztratilo naše družstvo ani zápas a navíc ani set. Na začátku sezony hráli za družstvo a pomohli tak k vítězstvím Martin Blažek a Tomáš Strnad, ale bohužel na finálový turnaj rozhodlo vedení soutěže o snížení kategorie o 6 měsíců a tak se kluci o 2 měsíce nevešli na soupisku pro tento turnaj. V každém případě i jim je potřeba poděkovat.
Volejbalisté poděkovali mladým za jejich podporu!  
Čeští volejbalisté slaví postup na mistrovství Evropy ve volejbalu. Mladí volejbalisté obdrželi medaile za umístění v republikovém finále. A protože jsou volejbalisté jedna rodina, navzájem si pomáhají. Mladí volejbalisté přišli české reprezentanty podpořit v sobotním utkání proti Makedonii a pomohli tak výrazně k postupu českého národního týmu na Mistrovství Evropy 2013 v Polsku a Dánsku.
Všichni čeští hráči si pochvalovali vynikající atmosféru, kterou jim ostravští fanoušci s mladými volejbalisty připravili, proto se Hudeček a spol. rozhodli, že to malým talentům vrátí. V neděli dopoledne byl na chvíli přerušen program zápasů republikového finále minivolejbalu, najednou se mezi barevnými caparty objevili „velikáni“ našeho sportu, které nešlo přehlédnout. Rozdávali úsměvy, autogramy a malé upomínkové předměty.
Reprezentanti vyvázli z tlačenice živí, a rozhodně si jsou vědomi, že potěšili kdejakou malou volejbalovou duši.
Odměnou za skvělé výkony nebyl jenom „MISTROVSKÝ TITUL, ale velkým zážitkem byla společná fotografie s Českým národním týmem mužů a další individuální foto.
Denis, Radim a Lukáš s Honzou Štokrem, ústředním hráčem České reprezentace a hráčem Italské A1 Trentina BetClic.
Kluci s trenéry, kteří jsou odchovanci českotřebovského volejbalu: Lubomírem Vašinou, trenérem mládeže v České Třebové, hlavním trenérem České akademické reprezentace a bývalým trenérem mužské a juniorské reprezentace ČR
Zdenkem Šmejkalem, asistentem trenéra České reprezentace mužů a hlavním trenérem extraligového týmu VK Ostrava
Jiřím Šilerem, hlavním trenérem extraligového Rakouského Linzu a bývalým hlavním trenérem České reprezentace žen
                                                                                                                Za TJ. Sokol Česká Třebová II. – Lubomír Vašina