mistrovské utkání v Lanškrouně – 9. kolo Krajského přeboru
Sestava: Vrtal – Broulík, Vaňous, Řehák, Gregor (36´ Jakš) – Řehoř (36´ Růžička), Horák Křepela, Krása (36´ Klazar) – Motl, Klumpar (50´ Srb)
Lanškroun –  Česká Třebová  3  :  2 (1 : 2)
Branky:  2x Klumpar
Hodnocení trenérského týmu:
Úvodní půlhodinu utkání jsme byly jasně lepším týmem a po dvou brankách Klumpara jsme vedli 0:2. Od tohoto okamžiku naši hráči přestali hrát a nadšeně bojující domácí převzali otěže zápasu do svých rukou. Odměnou za iniciativu jim bylo snížení stavu utkání na 1:2 již v nastaveném čase 1. poločasu, kdy obrovskou chybu v naší rozehrávce vymysleli Gregor s Krásou.
Navzdory varujících slov o přestávce zahájili naši hráči 2. Poločas v hlubokém útlumu, pod dojmem snadného průběhu 1. poločasu. Toho využil soupeř, který zlepšeným výkonem tahal za otěže zápasu druhé poloviny utkání. Naši hráči působili lenivým dojmem, vázla kombinace a branku soupeře jsme ohrozili pouze ojediněle. Po dvou dalších individuálních hrubých chybách (Jakš, Horák) soupeř lacino otočil stav utkání ve svůj prospěch a zaslouženě zvítězil.
Výsledek utkání je pro nás velkým zklamáním. Zejména ve druhém poločase většina hráčů hrála pod své možnosti a předvedla doslova trapný výkon.
Josef Strnad

Mladší žáci A

Sestava:
Botek Dominik, Deml Jan, Flídr Jan, Fohl Dominik,Fric Šimon, Glaser Tomáš, Hýbl Lukáš, Hýbl Vojtěch, Jiřánek Jakub, Prážák Petr
Lanškroun – Česká Třebová   2 : 5  ( 0 : 5)
Branky: Fric 3x, Deml, Jiřánek
Houževnatý tým z Lanškrouna byl obstojným soupeřem našemu celku. V prvním poločase po vzájemném oťukávání se naši kluci prosadili, a to zejména ze standardních situací. Po poločasovém vedení se naši hráči uspokojili a především po špatných rozehrávkách v obranné linii, jsme soupeři dovolili vstřelit dvě branky. Do příštích utkání se musíme poučit z chyb, které jsme v tomto utkání vytvořili a v tréninku na nich zapracovat. Martin Glaser

Mladší  žáci  B

Datum: 5.10.2013
Přátelské utkání v Agrate Brianza
Sestava: Vítek D., Vítek L.,Sýkora, Jílek, Štichauer, Hruška, Gremlica, Pácha, Šmíd, Neugebauer, Hildebrand, Štos, Štosek, Deml
Česká Třebová –  Agrate Brianza    červení     0 : 0
Česká Třebová –  Agrate Brianza   zelení         2 : 0
Branky: Gremlica, Štosek
Na zájezdu do Agrate Brianza jsme sehráli dvě miniutkání hrané 15 min. Terén byl velice nerovný a bahnitý. V obou utkáních jsme byli lepší a pouze zbrklost a nerovný terén nám byl překážkou. Kluci si užili vítězství v miniturnaji a výtečné diváky ze souboru Bendl, kteří nás povzbuzovali v obou utkáních i za cenu ztráty hlasu.   Miroslav Štichauer

turnaj v Jablonném nad Orlicí

Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, TJ Jablonné nad Orlicí, Jiskra Ústí nad Orlicí

Hodnocení trenérů:

V sobotu 5. října jsme odjeli na turnaj do Jablonného nad Orlicí, kde jsme odehráli zápasy s domácím týmem a Ústím nad Orlicí. Tento turnaj nám jasně ukázal naše herní nedostatky, které do té doby nebyly až tak viditelné. Hlavním problémem byla naše hra bez míče, kdy ofenzivní hráči pouze čekali, co s míčem udělá obránce nebo brankář. Hráči soupeře nás ve většině případů velice rychle atakovali a jednoduše získávali míč, který po rychlém protiútoku zakončovali do naší branky. V obou zápasech jsme jasně tahali za kratší konec a soupeři zaslouženě vyhráli. Hlavním důvodem našich vysokých porážek byl náš úzký kádr, kdy 4 hráči odehráli turnaj po nemoci a někteří dokonce i s nachlazením a s postupem času jim rapidně ubývali síly. Doufejme, že se kluci dají do příštího turnaje zdravotně do pořádku a my budeme moci opět bojovat v dalších zápasech o vítězství.

Sestava:
Petr Lukáš - Kolář Daniel, Chmelař Kryštof, Bureš Josef, Svojanovský Sebastian, Brejcha Štěpán, Jelínek Jakub, Morkes Lukáš, Šmíd Jakub, Kovář Vojtěch.
Utkání FK Česká Třebová
- FK Pardubice B                   4 : 4                 Branky : 2x Jelínek, 1x Kolář a Kovář
- SK Vysoké Mýto                 1 : 4                 Branka : Jelínek
- FK Pardubice A                   3 : 9                 Branky : 2x Jelínek, 1x Kolář
V sobotu dopoledne jsme odehráli na svém hřišti Pod Jelenicí další ze seriálu turnajů krajského přeboru. Posíleni bodem z předchozího turnaje v Chrudimi a posíleni dvěma hráči z týmu mladší přípravky A ( Daniel Kolář, Sebastian Svojanovský ) jsme do turnaje vstupovali s pozitivním očekáváním, které se vcelku podařilo naplnit. Hned v první zápase jsme zopakovali bodový zisk, když jsme s týmem pardubického béčka uhráli pěknou remízu 4 : 4. V dalších utkáním s Vysokým Mýtem a Pardubicemi A jsme sice výsledkově už tak úspešní nebyli, přesto s výkonem hráčů a vstřelenými brankami musíme být spokojeni. Střelecky se naplno opět prosadil Kuba Jelínek a svou pohotovostí, bojovností a přístupem znovu zopakoval svou pozici lídra týmu. Velice příjemným překvapením byl výkon Lukáše Petra na pozici brankáře. Dobrým výkonem na turnaji se prezentovali všichni hráči včetně posil z A týmu. Dan Kolář svůj dobrý výkon ještě podtrhl dvěma vstřelenými brankami. Nejtěžší úloha na turnaji čekala Lukyho Morkese, který není příliš zvyklý opouštět své místo v brance a díky chybějícím návykům ze hry se v útoku malinko hledal a trápil. Je ale jen otázkou času, kdy Luky nabere herní zkušenosti a bude platným i v poli. Martin Kapoun

turnaj v Jabloném nad Orlicí
Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, Jablonné nad Orlicí, Ústí nad Orlicí
Sestava:
Bečička Jakub - Bartoň Ondřej, Kapoun Martin, Kubát Jiří, Holakovský Matěj, Hýbl Lukáš, Lerch Adam, Špatenka Patrik, Honl Tadeáš
Utkání FK Česká Třebová B
- TJ Jablonné nad Orlicí         1 : 6                 Branka : Kubát
- Jiskra Ústí nad Orlicí           1 : 23               Branka : Kubát
V sobotu 5. října jsme odjeli na turnaj do Jablonného nad Orlicí, kde jsme odehráli zápasy s kvalitnějšími týmy TJ Jablonné nad Orlicí a Jiskra Ústí nad Orlicí. Turnaj se odehrál za slunečného podzimního počasí. Náš tým měl v obou zápasech gólové šance, ale bohužel nebyly tyto šance proměněny. Střelecky nejúspěšnějším hráčem v obou zápasech se stal Jirka Kubát. Z hráčů bych vyzdvihla výkony Ondry Bartoně, Lukáše Hýbla, Tadeáše Honla a Patrika Špatenky, kteří předvedli na hřišti bojovnost a odehráli oba zápasy s nasazením. Pasivita našich hráčů se projevila v zápase s Jiskrou Ústí nad Orlicí a konečným výsledkem 1 : 23. Tento soupeř byl nad naše síly. Kombinačně a střelecky zdatnějšímu soupeři jsme nedokázali vzdorovat. Závěrem bych chtěla poděkovat trenérovi Romanu Bečičkovi a Honzovi Hýblovi, kteří mi pomohli s koučováním hráčů během turnaje. Veronika Cinková

mladší přípravka C

Naši nejmenší fotbalisté měli o tomto víkendu volno. V sobotu je čeká domácí turnaj na našem hřišti. Všichni jste zváni.