Mistrovské utkání v Chocni
Sestava: Vrtal – Gregor, Vaňous, Řehák, Jakš – Řehoř (40´ Klazar), Špatenka, Krása, Růžička – Motl, Klumpar
Choceň – Česká Třebová 4 : 1 (1 : 0)
Hodnocení trenérského týmu:
Výsledek utkání je pro nás velkým zklamáním. Omluvou nemůže být ani absence dnes klíčových hráčů Broulíka, Horáka, Pecháčka, Sejkory, Herclíka nebo Křepely z důvodu nemoci, zranění, či střídavého startu ve vyšší soutěži. Své možnosti startu v utkání a boj o místo v základní sestavě tak nevyužili hráči z širšího kádru týmu. Zejména ve druhém poločase většina hráčů hrála pod své možnosti a předvedla doslova trapný výkon. Za snahu lze vyzvednout pouze Vaňouse se Špatenkou a za první poločas ještě Řeháka. Vítězství Chocně je zcela zasloužené.   Josef Strnad

střídání: KLAZAR, JAKŠ, ŘEHOŘ
Ústí nad Orlicí - FK Česká Třebová 3:4 (1:4)
branky – 4´ 10´18´32´- Motl
V derby jsme začátek chytli za správný konec a již ve 28´ má Motl na svém kontě hatrik. Ve druhé půli jsme se přizpůsobili hře soupeře a hra se tak vyrovnala. Z toho pak pramení i góly, které jsme inkasovali. Ke konci utkání jsme se dokonce obávali o vítězství. Vše zachránil Zbyňda Vrtal.  Jaroslav Macko

MLADŠÍ ŽÁCI A
Datum: 19.10.2013 - mistrovské utkání v Chocni
Soupeř: FK Agria Choceň
Sestava:
Botek Dominik, Deml Jan, Flídr Jan, Fohl Dominik, Fric Šimon, Glaser Tomáš, Hýbl Lukáš, Hýbl Vojtěch, Jiřánek Jakub, Prážák Petr, Hruška Marek
Česká Třebová – Choceň 7:3 (3:1)
Branky: Deml 3x, Fric, Flídr, Hýbl L., Hruška
Hodnocení trenérského týmu  Do utkání jsme vstoupili jako vždy v ospalém stavu. Důrazný a rychlý soupeř toho ihned využil a na 10 minut nás uzamkl na naší polovině. Tento tlak vyvrcholil inkasovanou brankou. Snad díky tomu se naši hráči probudili a s postupem času začali ovládat hru. Do konce první půle jsme dokázali obrátit nepříznivé skóre v náš prospěch. Druhá půle byla naprosto opačná od té první. Naši hráči ihned vlétli na soupeře a rychle vsítili tři branky. Soupeř se nebál hrát, dokázal skóre korigovat, ovšem v poslední minutě utíká náš hráč a uzavírá tak gólový účet.
Martin Glaser

MLADŠÍ ŽÁCI B
Datum: 19.10.2013  - mistrovský turnaj v Zámrsku
Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, Ústí n/ Orlicí, Zámrsk, Sloupnice
Sestava: Lukáš Vítek, Daniel Vítek, Jakub Štichauer, Tobiáš Gremlica, David Štos, Jakub Sýkora, Jakub Pácha, Matěj Hildebrand, Matěj Štosek, Adrián Krága, Tomáš Jílek, Matěj Deml
Utkání:
Česká Třebová – Ústí n/ Orlicí 1: 1 (0:0) p.k. 1:2 Branky : Gremlica
Česká Třebová – Zámrsk 8 : 4 (4:0) Branky : Pácha 4x, Gramlica, Sýkora, Deml, Štichauer
Česká Třebová - Sloupnice 6 : 0 (4:0) Branky: Hildebrand 2x, Štos, Štosek,Gremlica, Štichauer
V prvním utkání jsme narazili na celek z Ústí, který nám byl vyrovnaným soupeřem. Hra se odehrávala ve velice rychlém tempu. My jsme měli několik brankových příležitostí v prvním poločase, bohužel žádnou jsme neproměnili. Soupeř postupně hru vyrovnal a na začátku druhého poločasu šel po brejku do vedení. Nám se podařilo ihned vyrovnat, ale přidat další branku bylo nad naše síly. O konečném výsledku rozhodly pokutové kopy. Štichauer a Gremlica trefili pouze tyč, pouze Hildebrand proměnil. Jelikož soupeř také dvě neproměnil, tak se pokrčovalo. Deml netrefil branku a z následné penalty padlo konečné rozhodnutí.
V dalších utkáních jsme hráli pouze na jednu branku a soupeř za námi zaostával ve všech herních činnostech. Zámrsk využil v druhém poločase naši lehkovážnost a po hrubých individuálních chybách nám vstřelil čtyři branky. S Sloupnicí jsme již hráli v nižším počtu hráčů. Miroslav Štichauer

STARŠÍ PŘÍPRAVKA A
Datum: 20.10.2013
turnaj v MFK Chrudim- krajský přebor
Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, MFK Chrudim A, B, SK Vysoké Mýto
Sestava: Karlík, Krása, Synek, Jebavý, Vašata, Deml, Hildebrand, Štichauer, Štosek

Vysoké Mýto 2 Branky:Štichy 3x, Štosek 3x,Krása,

Sestava: Rybka, Bezdíček, Hamerník, Mikulka, Kolář Š., Kolář M., Klíma, Linhart, Mísař, Hýbl, Neugebauer

Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, TJ Jiskra Litomyšl, TJ Lanškroun
Sestava: Stach, Šmíd, Horák, Koktavý, Mísař, Polášek, Linhart, Macák, Lepša, Fečko, Farago, Tulis

Branky : 3x Linhart, 3x Polášek, Horák

Hodnocení trenérů: Poslední podzimní turnaj jsme odehráli v sobotu 19.10. na domácím hřišti Pod Jelenicí. Naším prvním soupeřem v turnaji byl celek z Litomyšle. První poločas se nedalo našim hráčům prakticky nic vytknout. Týmové pojetí, velké nasazení, snaha o konstruktivní řešení v situacích, kdy jsou hráči pod tlakem, bylo takřka ukázkové. Naopak soupeř vsázel na individuální průniky svých hráčů a střely ze střední vzdálenosti. Naše vesměs úspěšné pokusy o kombinaci nám v první půli přinesly několik šancí, které jsme bohužel nevyužili. V 15.minutě zápasu nám hosté nabídli šanci, která se nedala nevyužít. Po chybné rozehrávce způsobené naším napadáním, dostal Polášek míč před poloprázdnou a jeho pravačka se nemýlila. Ještě do poločasu hosté nastřelili břevno. V druhém půli naše hra upadla spíše do průměru. Hlavně naše rozehrávka už nebyla tak přesná a my se zbytečně dostávali pod tlak. Právě po jedné z nepřesností při rozehrávce inkasujeme po tvrdé střele pod břevno. Po změnách v sestavě se naše hra zlepšila a přinášela šance. Zvláště ta Linharta byla stoprocentní, bohužel brankář soupeře byl v souboji úspěšnější. O dvě minuty poté náš brankář rozehrával míč na tolik nerozvážně, že o něj přišel a pro útočníka Litomyšle už nebyl problém dopravit ho do prázdné brány. Do konce utkání se ještě kluci snažili s výsledkem něco udělat, soupeř však slušně bránil a za přispění několika faulů, které do mládežnického fotbalu rozhodně nepatří, výsledek ubránil. Závěrečné utkání podzimní části sezony jsme odehráli proti Lanškrounu. Již v první minutě zápasu se po chybě v obraně hostí trefil Polášek. V dalším průběhu utkání byly šance k vidění na obou stranách. Jen díky brankářům se skóre delší dobu neměnilo. Až ve 14. minutě se prosadil Linhart. Soupeř však dlouho neotálel a akcí středem hřiště snížil na 2:1. Naši hráči však zareagovali stejně jako soupeř, Šmíd skvěle vyvezl míč a precizní přihrávkou znovu vybídl Linharta ke skórování. Bohužel ve stejné minutě znovu inkasujeme po zmatcích v naší obraně na 3:2 a tak vypadá i poločasový výsledek. Do druhé půle vstoupil lépe Lanškroun, když po laxním přístupu našich obránců soupeř jednoduše vyrovnal. Poté se znovu dostáváme do vedení, na Šmídův dlouhý aut si nejlépe naběhl Polášek a přesně zakončil. Naneštěstí jsme opět obdrželi branku o minutu později, když se našemu brankáři nepovedl výhoz. Brankový stroj se nadále nezastavuje, po pěkné kombinaci Macáka a Linharta se míč dostal k Poláškovi, který utěšenou střelou završil hattrick. Pak následuje fáze hry, které jsme se zatím na žádném turnaji nedokázali vyvarovat, zvláště když v utkání vedeme. Během dvou minut se výsledek utkání naprosto otočil a soupeř se po identických akcích dostal poprvé v utkání do vedení. Naši hráči však v tomto utkání prokázali větší vůli po vítězství. Pět minut před koncem si na Poláškův roh výborně naběhnul Horák a příkladnou hlavou vyrovnal. Poslední slovo v utkání si vzal neúnavný Linhart, který po nádherném sólu přes půl hřiště strhnul vítězství na naší stranu.
František Mikeš
MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A
Sestava: Jelínek- Fritscher, Barbořák, Petráň, Cvrček, Macák, Kocián, Ptáček, Navrátil
Utkání:

14 : 0

Chrudim B

Branky:F ritscher, Petráň, 2x Ptáček, 2x Barbořák, 2x Cvrček, 2x Kocián, 4x Macák

Vysoké Mýto 2 Branky: 2x Kocián, 2x Macák
Na poslední kolo přeboru jsme dojeli plni očekávání. Počasí nám přálo, kluci se zdáli plni elánu a po prvních dvou zápasech to vypadalo dosti nadějně. Kluci v těchto zápasech předvedli pěkný kombinační fotbal. Nutno ovšem podotknout, že s o rok mladším soupeřem, který jim dával dosti času a prostoru. Bohužel nám kluci usnuli na vavřínech a už ve třetím zápase se stejně starým soupeřem to bylo znát. Nemůžu říct, že kluci hráli špatně a ani, že se nesnažili, jen chyběla potřebná bojovnost a dravost. Podobně probíhal i čtvrtý zápas, kdy kluci nejen, že neměli patřičnou bojovnost (náboj), ale přidali i pár zbytečných chyb, které soupeř ihned potrestal. Páty zápas s nejsilnějším soupeřem nastoupili kluci v odevzdaném stylu. Během pár minut jsme prohrávali o 3 góly. Pak se to změnilo, kluci začali zase hrát a nenechali se zlomit ,ani po nařízené a proměněné penaltě. Věřím tomu, že trvat zápas o něco déle kluci by ztrátu dorovnali. Nutno jen dodat, že po odvedeném výkonu v posledním zápase, mrzí o to víc prohry se zápasů předešlých, ale i o tom je fotbal a musíme si uvědomit, že to je hlavně další zkušenost pro naše hráče. Také chci poděkovat Matouši Cvrčkovi, který s námi nastoupil poprvé. Jeho bojovnost klukům několikrát ukázala, že když se chce, tak to jde. Závěrem řečeno: Pochvala všem, kteří se snažily a ponaučení těm, kteří ne. ( Ale pevně věřím, že takové v týmu nemáme.)