střídali  – KLAZAR,  JAKŠ,  SRB,  RŮŽIČKA,  ŘEHOŘ

FK Česká Třebová - Přelouč     5:1 (2:0)
Branky: 9´46´- Sejkora,13´-Krása,   67´- Jakš, 49´- Špatenka
Hodnocení trenérského týmu:
V prvních deseti minutách soupeře zatlačíme před jejich branku a hned v 9´Sejkora levou nohou dává první branku 1:0. Ve 13´ se nadýchl Krása pěkným sólem a pohodlně skóruje 2:0. Tak i skončil poločas.
Ve druhé půli opět začneme aktivně a Sejkora opět mění skóre střelou z velkého vápna 3:0. Běžela 46´. Ve 64´byl u další branky Sejkora, kdy krásným centrem nachází Špatenku 4:0. Poté inkasujeme laciný gól, kdy v ofsajdové pasti zůstal Dominik Jakš a soupeř pohodlně snižuje na 4:1. Závěr patřil opět nám. Luboš Motl centruje a Dominik Jakš z první stanovuje skóre na pěkných 5:1. Soupeře jsme jasně přehráli hlavně ve středu hřiště a to asi rozhodlo celé utkání. Jaroslav Macko

Mladší žáci A

Sestava:  Botek Dominik, Deml Jan, Flídr Jan, Fohl Dominik,Fric Šimon, Glaser Tomáš, Hýbl Lukáš, Hýbl Vojtěch, Jiřánek Jakub, Prážák Petr, Hruška Marek, Sýkora Jakub, Štos David
Česká Třebová – FK Přelouč  10  :  0  (4 : 0)
Branky: Flídr 3x, Fric 2x, Deml, Glaser, Hruška, Hýbl L., Sýkora
Toto utkání bylo o dvou velmi rozdílných poločasech. V první půli naši hráči doslova zahazovali jednu šanci za druhou. Naše střeli končili buď nad soupeřovou brankou, nebo v náruči brankáře. Do druhé půle jsme provedli změny v sestavě a na naší hře to bylo ihned vidět. Kluci začali kombinovat a hlavně proměňovat gólové šance. O naší jasné převaze hovoří i to, že soupeř za celý zápas pouze jednou vystřelil na naši branku.
Martin Glaser

Mladší žáci B

Datum: 12.10.2013
Mistrovský turnaj v Ústí nad Orlicí
Zúčastněné týmy:  FK Česká Třebová, Ústí n/ Orlicí, Jehnědí, Boříkovice
Sestava:  Lukáš Vítek, Daniel Vítek, Jakub Štichauer, Marek Hruška, Tobiáš Gremlica, David, Štos, Jakub Sýkora ,Vojtěch Šmíd, Filip Neugebauer, Jakub Pácha, Matěj Hildebrand, Matěj Štosek, Adrián
Česká Třebová  - Jehnědí            9 : 0    Branky: Hildebrand 2x, Štosek 2x, Štichauer 2x, Hruška 2x, Adrián
Česká Třebová – Ústí n/ Orlicí    3: 0     Branky : Gremlica, Štichauer, Hruška
Česká Třebová – Boříkovice      14 : 0   Branky : Hruška 5x,Štichauer 2x, Hildebrand 2x, Pácha 3x, D.Vítek, Štos
                                                                                                                                                                              Roman Vítek
Starší přípravka  A

Datum: 13.10.2013
turnaj v FK Pardubice
Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, FK Pardubice A, MFK Chrudim A, Hlinsko
Sestava: Karlík, Krása, Horák, Jebavý, Vašata, Deml, Hildebrand, Štichauer, Štosek

Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, TJ Svitavy, SK Polička
Sestava: Stach, Brožek, Šmíd, Fritscher, Mísař, Koktavý, Polášek, Horák, Macák, Linhart, Lepša

Branky : 2x Polášek, Šmíd, Linhart

Hodnocení trenérů:    V sobotu 12.10. náš tým vyrazil na předposlední turnaj podzimní části sezony do Svitav. V prvním utkání jsme vyzvali domácí celek, který na nás nastoupil ve velkém stylu, druhá minuta zápasu znamená vedení Svitav. Naši hráči se do zápasu dostávali pomaleji, vyrovnání Koktavého po pěkné dalekonosné střele přichází v osmé minutě. Ani tato branka kluky neprobouzí k optimálnímu výkonu a přichází zákonitý trest v podobě druhého gólu v naší síti. Naštěstí hned o minutu později vyrovnal Polášek po své tradiční akci. Naši třetí branku ještě do poločasu dává aktivní Macák a dostává nás v tomto zápase poprvé do vedení. Druhý poločas začínáme velmi dobře, když se znovu prosadil Macák. Po této brance mají domácí více ze hry, ale několik vyložených šancí doslova zahazují. Naopak naši hráči těží z minima šancí maximum, branku po velkém důrazu před brankou vstřelil Linhart. Do konce utkání zbývalo 8 minut, bohužel ani náskok tří gólů nám k vítězství nestačil. Velké zmatky a pouhé odkopávání míčů, přineslo domácím velký tlak, kterému naše obrana podlehla. Inkasovali jsme třikrát během čtyř minut. Konečný stav utkání 5:5 je spravedlivý, kdy domácí měli více šancí a my byli efektivnější v zakončení. Do druhého utkání s Poličkou jsme na hráče apelovali, aby se zbytečně nezbavovali míčů a snažili se kombinovat na kvalitní umělé trávě. Tato slova si hráči vzali k srdci a na soupeře vlétli jako uragán. Naneštěstí ani jedna z mnoha našich šancí v síti neskončila. Soupeř byl mnohem produktivnější a prosadil se hned ze své první pořádné střely. Tato branka naše hráče na chvíli zmrazila a bylo ještě hůře, když chaos v naší obraně pohotově zakončil soupeřův útočník. O minutu později však snížil Polášek. Poté soupeř zvýšil aktivitu a výsledkem jsou 2 branky a vedení 4:1 pro Poličku. Poločasový výsledek koriguje pěkně umístěnou střelou Šmíd. Druhou půli začíná lépe soupeř a opět inkasujeme 2 branky v krátkém časovém úseku hry. Skóre 2:6 v náš neprospěch jakoby z hráčů shodilo veškeré zábrany a kluci začali předvádět pěkné akce. Na skóre 3:6 snižuje pohotovým volejem Polášek a čtvrtý gól vstřelil Linhart, kdy hlavou tečoval střílený centr Šmída. Do konce utkání jsme nastřelili ještě břevno a několik tutových šancí spálili. Za výkon v druhém poločase si hráči rozhodně zaslouží pochvalu. Doufejme, že na něj naváží v posledním podzimním turnaji na domácím hřišti.   František Mikeš

mladší přípravka A

Sestava: Jelínek- Macák, Pokorný, Petráň, Navrátil, Fritscher, Kocián, Kolář, Barbořák

Branky:

Hodnocení trenérského týmu: Závěrem bych chtěla klukům poděkovat za první a poslední zápas, kdy opravdu všichni bojovali jako tým. A zvláště v tom posledním nevypouštěli žádné míče a ani souboje. Pepíka Pokorného za jeho nádherně proměněné trestné kopy, Kubu Macáka za jeho bojovnost a důraz( jen malé upozornění, kluci  máte i levou nohu), Matouše Jelínka za jeho pohotové zákroky v posledním zápase a neméně ostatní kluky za jejich odhodlání. Veronika Macáková

mladší přípravka B

Datum: 12.10.2013 turnaj ve Svitavách
Sestava: Morkes Lukáš -  Bureš Josef, Kapoun Martin, Hýbl Lukáš, Brejcha Štěpán - Šmíd Jakub, Kovář Vojtěch, Petr Lukáš, Holakovský Matěj

Branky:

Hodnocení trenérského týmu:   Komentář k oběma turnajům bych si tentokrát dovolil popsat jednoduchými a suchými fakty : za víkend jsme odehráli v krajské soutěži a v krajském přeboru celkem pět utkání, ze všech utkání jsme odcházeli poraženi a uhráli jsme celkově hrozivé, ale o všem vypovídající skóre 2 : 52. Příčinou těchto faktů není to, že by naši hráči turnaje odchodili, že bychom přestali pracovat v tréninku nebo že bychom byli tak špatní fotbalisté. Příčinou je skutečnost, že na tuto soutěž jsme nebyli a doposud nejsme připraveni, na své soupeře nestačíme fyzicky, mentálně ani fotbalově. Turnaje začínají provázet pochybnosti chlapců a nervozita lavičky ( sebekriticky přiznávám, že zejména moje nervová soustava dostává hodně zabrat L ). Zároveň se potvrdilo, jak nám v obou turnajích chybí lídr, který by strhl svým výkonem celý tým. Jediným přirozeným lídrem je Kuba Jelínek ( druhý nejmladší hráč v týmu !!! ), který však kvůli drobnému zranění tento víkend chyběl. Příští víkend nás čeká poslední dva turnaje, které si zkusíme i pod dojmem výše napsaného hlavně užít a poté nás čeká tolik potřebné a očekávané zimní období. Přesto i po tomto víkendu lze najít alespoň několik pozitiv. Hráči znají svou pozici na hřišti, snaží se plnit úkoly, které z těchto pozic vyplývají, v rámci svých možností bojují proti vyspělejším soupeřům ( někdy však i sami se sebou J ). Zejména v obranných řadách mají naši  hráči již svou kvalitu, útočná fáze bohužel i díky hendikepům ještě není tak aktivní a efektivní. Na pozici brankáře máme již několik reálných variant.   Přestože chybí do konce podzimu odehrát ještě dva turnaje, dovolím si vyzvednout dva hráče, kteří během podzimní části odváděli nejlepší výkony a jsou příkladem pro ostatní. V útočné fázi již zmiňovaný Kuba Jelínek, který dosud těží spíše než z tréninkové přípravy ze svých nepopiratelných fotbalových předpokladů a talentu, v obranné fázi je jednoznačně nejlepším hráčem Pepík Bureš, a to zejména díky poctivým a kvalitním výkonům během celého podzimu a své taktické vyspělosti. Za přístup a za disciplínu během tréninků a zápasů chválím celý tým. Už na jaře se určitě ukáže, že po kvalitní zimní přípravě se budeme moct měřit i s týmy, s kterými jsme na podzim prohrávali. Martin Kapoun

Střídali:
75. min. Novotný za Peška,
88. min. Strnad za Krále,
90. min.  Sklenář za Abta,
90. min. Vencl za Urbance
Diváci se ještě ani neusadili a na ukazateli skóre již svítil stav 1 : 1. Nejprve v 1. min. odkop brankáře Bárty trefuje hostujícího útočníka a ten do prázdné branky pohodlně posílá hosty do vedení. Hned v následující minutě po kombinaci Krále a Peška doráží, brankařem vyražený míč, do sítě Urbanec. Naše mužstvo si v prvních 25. min. vytvořilo tlak a zle hostům zatápělo. Největší šanci spálil v 11. minutě Pešek, který přestřeluje z hranice malého vápna prázdnou branku hostí. Ve 13. minutě opět Pešek po samostatné akci pálí mimo. V 21. minutě předvádí nádhernou individuální akci Pachl, když z vlastní půle prošel až před hostujícího brankáře a nastřeluje tyč. Následnou dorážku pak posílá nad branku. Za zmínku ještě stojí hlavička Borka, kterou brankář vytěsňuje na roh a trestný kop stejného hráče, který opět brankář vyráží na roh. Ve 2. pol. již tlak domácích nebyl tak velký. Nejprve Pešek ze skrumáže v 65 minutě míří vedle, aby také hosté vystrčili růžky a po chybě Štěpána hostující útočník trefuje dobře postaveného Bártu. Rozhodnutí přišlo v 75. minutě. Po Zahálkově trestném kopu se u zadní tyče nejlépe orientuje Král a hlavou zajišťuje  domácím zasloužené vítězství.