Florbalová sezóna běží na plné obrátky
Ženy Týmu Orlicko Třebovsko na 2. kole 1. ligy žen v Litovli

Po výsledkově nepovedeném prvním kole chtěly holky napravit bodový přísun do tabulky a v Litovli 29. 9. 2013 neprohrály. Tentokrát nás čekala Brněnská dvojce soupeřů - Bulldogs Brno a Židenický B tým.

FbK Orlicko Třebovsko – Itelligence Bulldogs Brno 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Branky: 32. Bednářová K. (trestné střílení)  Oslabení: 0:1
Oba týmy začaly hrát aktivní hru, velmi těžko dostávaly do tempa a soupeřky nás dokázaly několikrát zavřít na naší polovině. K tomu soupeřky hrají poměrně tvrdě, kolikrát až za hranice přípustnosti a to situaci nepřidalo. V druhé třetině jsme se zlepšily v pohybu a šance byly na obou stranách. Bohužel se ve druhé části podařilo skórovat po nedůrazu Bulldočkám a těžko jsme je dotahovaly. Ve třetí třetině došlo po faulu k trestnému střílení, které nekompromisně proměnila Kristýna Bednářová a stav se tak podařilo srovnat na 1:1. V poslední části jsme nedaly dvě tutovky a právě tyto šance nás stály výhru. I tak si připisujeme bod do tabulky.
Hodnocení trenéra: Z počátku byl problém se rozehrát, parkety nejsou naší silnou stránkou a bylo to vidět.Druhá a třetí třetina byla úplně o něčem jiném, nicméně mohly jsme hrát mnohem lépe.“
Sestava: Benešová – Šedová (C), Hamplová, Ulbrichová, Köhlerová, Zindulková, Jirušková – Drvoštěpová, Romančáková, Bednářová K., Bednářová A., Raisová, Vytlačilová, Hrudová, Třísková, Špatenková

FbK Orlicko Třebovsko – TJ Sokol Brno Židenice B 4:3 (2:0,2:2, 0:1)
Branky: 12. Raisová (Hamplová), 13. Romančáková (Špatenková), 17. Romančáková, 17. Špatenková (Romančáková)
Oslabení: 1:0
Do druhého zápasu jsme šly s tím, že soupeř je těžký a v loňské sezóně nás dost potrápil. Značně obměněné družstvo Židenic jsme dokázaly porazit. Hned v úvodu jsem nasadily vysoké tempo a míček jsme soupeřkám nechtěly půjčit. Hra byla nahoru dolů, ale vstřelit gól se podařilo nám. Ve druhé třetině jsme další dva góly přidaly, ale polevily jsme. Bylo vidět, jak nás dva smolné (odražené) góly položily a dostat se zpět do hry nám trvalo. Do třetí třetiny jsme šly s dvougólovým náskokem, ale věděly jsme, že to nic neznamená. Židenickým se podařilo během našeho špatného střídaní snížit na 4:3. Konec třetiny byl pod velkým tlakem jak naším, tak soupeřovým, jelikož jsme chtěly stav udržet a ještě lépe ho dalším gólem potvrdit a Židenice naopak tlačily na to vyrovnat.
Hodnocení trenéra: „Kdybychom takhle hrály i v prvním zápase, tak nebylo co řešit. Jsem rádi za cenné 3 body.“

Do dvě hodiny vzdálené Kopřivnice v pátek 4.10.2013 odjely ženy, aby zde odehrály 2. kolo Poháru. S rolí favorita jsme zde nastoupily proti domácím FBC Vikings Kopřivnice, která hraje 2. ligu žen a v 1. kole Poháru se umístila na 3. místě.
Rozhodčí odpískali začátek zápasu v 18.30 a hra mohla začít.
Sice jsme se hned ze začátku první třetiny dostaly do vedení, ale díky našim chybám a vlažnější hře se stav velmi rychle otočil a první třetina skončila stavem 2:1 pro domácí. Do druhé třetiny jsme šly s odhodláním něco se stavem udělat. Hned z úvodu jsem naší aktivní hrou sice srovnaly na 2:2, ale v zápětí se za zády naší gólmanky ocitl další gól, kdy se domácí hráčka trefila k tyčce. V šesté minutě druhé třetiny jsme také hrály přesilovou hru, kterou jsme proměnily a srovnaly tak na 3:3. Závěr této třetiny patřil nám, dokázaly jsme dostat do soupeřovi branky ještě další dva góly a na tabuli tak díky tomu svítil stav 3:5 pro nás.
Třetí třetina byla jednoznačně naše, stav jsme zvýšily o další 3 góly. Sice jsme pustily soupeřky k několika šancím, ale jejich střely z půlky a nahazované míče jsme dokázaly pokrýt. Pouze jednou jsme v této části nepokryly soupeřku a ta nám nemilosrdně střelila gól.  Konečný stav 8:4
Ženy OT tak postupují do osmifinále, kde se postaví nasazenému týmu FBS Olomouc. Tento zápas se uskuteční do 28.10.2013 a určitě bude včas informováni, abyste mohli přijít podpořit náš ženský tým.
Branky (asistence): 02:14 Michaela Ulbrichová (Jitka Romančáková), 22:57 Tereza Hrudová (Pavla Vytlačilová), 28:28 Kristýna Bednářová (Aneta Bednářová), 32:12 Dana Raisová (Tereza Hrudová), 38:27 Tereza Hrudová (Pavla Vytlačilová), 43:01 Kristýna Bednářová, 45:23 Kristýna Bednářová, 57:54 Renáta Drvoštěpová
Sestava:  Trenér: Typl Jiří