DEBAKL KOHOUTŮ V HLINSKU

Hokejisté Hlinska, kteří v úvodním víkendovém utkání krajské ligy utrpěli debakl ve Světlé nad Sázavou (0:10), si ve druhém kole dokonale spravili chuť. Jejich snadnou obětí se ve středu stali českotřebovští Kohouti, kteří na svého soupeře vůbec nestačili.

Hlinsko - Česká Třebová 13:1 (2:0, 6:1, 5:0)

Branky: 3. Vrána (Šulc), 13. Havelka (Ptáček), 22. Havelka (Zadina, Koželuh), 24. Havelka (Zadina), 28. Šulc (Sobotka), 28. Štěpánek (Kavalír), 35. Zadina (Havelka), 37. Havelka (Koželuh, Tulis), 42. Ptáček (Zadina), 48. Šuvara (Kavalír), 50. Kavalír (Štěpánek, Šuvara), 55. Šulc, 55. Šulc – 27. Hemský (Vlček).

Nejlepší hráči: Havelka, Šulc, Kavalír (všichni Hlinsko).

Rozhodčí: Prchal – Louda, Schaffer. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:0. Diváků: 85.

Hlinsko: Malý – Sobotka, Wasserbauer, Koželuh, Makovský, Černý, Spal – Vrána, Štěpánek, Kavalír – Havelka, Ptáček, Zadina – Šulc. Bureš, Vrána – Šuvara.

Česká Třebová: Kaplan (28. Paleček) – Matys, Šťastný, Novotný, Krejnus, Mlejnek, Čejka – Kvasnička,Vlček, Hemský – Teplý, Kopečný, Kiac - Váně, Černý, Doha.

Domácí se ujali vedení již ve třetí minutě. Hostujícímu týmu svitla naděje v polovině první třetiny, kdy hrál dlouhou přesilovku pěti proti třem. Kohoutům však 101 vteřin ke vstřelení vyrovnávací branky nestačilo. Naopak, krátce po skončení přesilové hry vstřelil druhý gól hlinecký útočník Havelka. Ve druhé třetině stačily domácím pouhé dvě minuty ke vstřelení dalších dvou gólů. Až za stavu 0:4 předvedli hosté pořádnou hokejovou akci, na jejímž konci byl přesně střílející Hemský. Vzápětí se hra Kohoutů rozsypala jak domeček z karet, během pouhých 12 (!) vteřin inkasovali další dvě branky a byli zralí na ručník. Domácí se do druhé sirény gólově prosadili ještě dvakrát. V závěrečném dějství nastřílelo Hlinsko odevzdanému soupeři dalších pět branek, přičemž mezi dvanáctou a třináctou ukrojila časomíra neuvěřitelných 9 (!) vteřin.

Reparát budou Kohouti skládat v neděli 20. října, kdy doma přivítají Ledeč nad Sázavou.

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ V LEDNÍM HOKEJI
TJ Lokomotiva Česká Třebová - HC Spartak Polička 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branka: Palán. Asistence: Koutecký. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváků: 50.
Sestava: Hriško – Koutecký, Havránek, Deml, Novotný R. – Kolář, Švub, Stolín – Novotný A., Ruda, Hošpes – Páv, Pojezný, Palán.
„Do zápasu jsme nastoupili s odhodláním prodloužit vítěznou sérii, ale přes herní převahu jsme nedokázali vstřelit branku ani z vyložených pozic. Hosty po celé utkání držel ve hře výborně chytající brankář, proto dvě třetiny svítily na ukazateli skóre dvě nuly. V úvodu třetí třetiny jsme smůlu prolomili, když střelu Kouteckého dorazil Palán. Hosté využili jediné hrubé chyby našeho bránícího hráče, po které vyrovnali na 1:1. Po faulu dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou po dvaceti sekundách využili. Přes urputnou snahu jsme v posledních pěti minutách nedokázali využít dobré příležitosti. Po celé utkání jsme byli lepším týmem, jenže jsme měli střeleckou smůlu a soupeř výborného gólmana,“ hodnotil trenér Stanislav Ruda.
V dalším zápase ligy přivítáme na domácím ledě v sobotu 19. října Litomyšl.

Další zápasy: Litomyšl – Pardubice 1:21, Chrudim – Choceň 3:9, Hlinsko – Moravská Třebová 6:10, Lanškroun – Skuteč 5:5.