Českotřebovští Kohouti odčinili debakl v Hlinsku

Na domácím ledě si vyšlápli na soupeře z Ledče nad Sázavou, kterému po velmi dobrém výkonu nastříleli devět branek. Hattrickem se blýskl útočník Petr Vlček, fanouškům se poprvé představily tři posily z Uničova (Jambor, Řezáč, Provaz).

Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou 9:4 (3:2, 3:1, 3:1)

Branky: 1. Provaz, 7. Černý (Doha, Krejnus), 16. Kopečný (Hašek), 27. Hemský (Šťastný), 27. Vlček (Jambor), 35. Kopečný (Hašek), 44. Vlček (Novotný), 49. Provaz (Černý), 51. Vlček - 8. Brýdl (Nermuť), 12. Kopřiva (Kajíček), 37. Brýdl, 50. Krajíček.  Nejlepší hráči: Vlček – Brýdl.

Rozhodčí: Kobr – Huryta, Kolář. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 346.

Česká Třebová: Paleček – Jambor, Matys, Novotný, Krejnus, Řezáč, Šťastný – Hemský,Vlček, Váně – Černý, Provaz, Doha – Teplý, Kopečný, Hašek.

Ledeč nad Sázavou: Holec – Hadrava, Hrabaň, Vála, Jirák, T. Krajíček, Převor – B. Krajíček, Bernard, Kopřiva – Nermuť, Poletín, Brýdl – Dudák, Velecký, Cíp – od 41. navíc Poledne.

Kohouti začali tradičně, náporem a brankami. V prvních dvou minutách zaměstnali ledečského brankáře Holce nejprve Vlček a po něm Černý. Vzápětí měli první gólovou šanci hosté, střelu Kopřivy naštěstí vyrazil brankář Paleček. První branka padla v 5. minutě a jejím autorem byl urostlý útočník Provaz – 1:0. O necelé dvě minuty později pálil Vlček, gólman Holec kryl, který kapituloval po střele Černého – 2:0. Domácí se z dvougólového vedení neradovali dlouho. V 8. minutě, okamžitě po vhazování v útočném pásmu, se trefil Brýdl – 2:1. Ve 12. minutě obešel hostující Kopřiva až příliš snadno domácího obránce Šťastného a bylo vyrovnáno – 2:2!! Domácí se naštěstí brzy vzchopili. V čase 35:11 dlouho nepřemýšlel a rychle a přesně vystřelil Kopečný – 3:2. Ve 37. minutě měl smůlu Provaz, puk po jeho střele skončil na levé tyčce.

Zřejmě rozhodující úder zasadili hokejisté České Třebové svému soupeři ve 27. minutě. V čase 26:02, po skvělém pasu Šťastného, proměnil sólový nájezd Hemský – 4:2. V čase 26:46, při přesilové hře, vypálil jako z děla Vlček – 5:2. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, spolupráce Kopečného s Teplým však gólem neskončila. V polovině utkání hráli domácí 37 vteřin úspěšně ve třech proti pěti, aby se nadechli k dalšímu náporu. Ve 35. minutě se nejprve Holec vytáhl při šanci Provaze. Ve stejné minutě neměl šanci po parádním blafáku Kopečného – 6:2. Hosté se dočkali po chybě Jambora, který ztratil puk ve středním pásmu, slabá střela Brýdla pak překvapivě skončila za zády Palečka – 6:3.

V úvodu třetí třetiny přežili domácí vyloučení Novotného. Sotva se domácí obránce vrátil na led, přihrál Vlčkovi, jehož dělovka málem protrhla síť – 7:3. Další branky visely ve vzduchu. Šanci Teplého zlikvidoval brankář Holec, ve 49. minutě jej podruhé v utkání překonal Provaz – 8:3. V čase 48:36, po vyloučení svého hráče, si hosté vybrali oddechový čas. Českotřebovský tlak kulminoval, jenže přišla chybná rozehrávka Haška, kterou ve vlastním oslabení potrestal Krajíček – 8:4. V 50. minutě pálil Hemský, ale jen do gólmana Holce. Strážce ledečské branky lovil puk za svými zády v čase 50:27, kdy exportní dělovkou od modré završil svůj hattrick Vlček – 9:4. Desátého góĺu se fanoušci nedočkali, i když si domácí vypracovali několik šancí. Diváci tleskali dvěma krásným akcím dvojice Vlček – Hemský, hostujícího brankáře neprostřelil ani Matys, těsně vedle mířil v závěrečné minutě Teplý.

HLASY TRENÉRU:

Pavel Táborský (Česká Třebová): „Jsem spokojený s výhrou i s předvedeným výkonem. Můžeme litovat několika zbytečných chyb, po nichž jsme inkasovali laciné góly. Hráči získaní na hostování z Uničova naznačili, že mohou být platnými posilami.“

Miroslav Hrabaň (Ledeč): „V soutěži se teprve rozkoukáváme, nejsem sehraní. Hráči nedodržovali taktické pokyny, proto zápas dopadl, jak dopadl. Velké problémy nám dělal první útok soupeře.“

Další zápas odehrají Kohouti ve středu 23. října v Moravské Třebové.