Česká Třebová – Skuteč 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

Branky: 6. Hemský (Vojáček, Šťastný), 7. Hašek (Teplý, Krejnus), 12. Váně (Doha, Černý), 23. Krejnus (Kopečný), 33. Vlček (Hemský), 60. Vlček (Matys) – 19. J. Herynek (Netolický, Kunc), 20. Kusý (Hladík, Sládek), 36. Štursa (Pešek, Kusý), 57. Sládek (Ligr).
Nejlepší hráči: Hemský – Kusý.
Rozhodčí: Kukeně – Říha, Souček, Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváků: 387.

Česká Třebová: Paleček – Matys, Šťastný, Novotný, Krejnus, Mlejnek, Čejka – Vojáček, Vlček, Hemský – Kopečný, Teplý, Hašek – Váně, Černý, Doha.
Skuteč: A. Herynek – Štursa, Netolický, Ligr, Brdička – Hladík, Kusý, Pešek – J. Herynek, Kunc, Tocháček – Sládek.

Domácí hokejisté měli nejprve impozantní nástup do domácí arény, moderátor představil jednotlivé hráče v nových bílých dresech, které se vedle modrožlutých skutečských opravdu velmi dobře vyjímaly. Na led hráče A družstva doprovodili žáci hokejového oddílu TJ Lokomotiva. Mladí vyprovodili kohouty do krajské ligy k prvnímu vítězství.....

Domácí hokejisté vedli ve 12. minutě o tři branky a zdálo se, že mají našlápnuto k vysokému vítězství. V dalším průběhu prvního utkání nové sezony si však cestu ze třemi body zbytečně zkomplikovali.
První gólovou šanci měl ve 4. minutě skutečský Kusý, naštěstí mířil vedle českotřebovské branky. V 6. minutě předvedl hezkou individuální akci Hemský, od mantinelu si najel mezi kruhy a přesnou ranou pod horní tyčku nedal brankáři Skutče šanci – 1:0. Na začátku 7. minuty využili Kohouti přesilovou hru, když se zblízka prosadil Hašek – 2:0. Převaha domácího týmu byla zřejmá, další šance nevyužili Černý, Vlček a Hemský. Skóre se měnilo ve 12. minutě, kdy téměř čtyři stovky diváků rozradostnil Váně – 3:0. Českotřebovští hokejisté mohli své vedení navýšit během dvou přesilových her, jenže se neprosadili v pěti proti třem (50 vteřin), ani proti čtyřem (70 vteřin). V závěru první třetiny pak připravili svým fanouškům krušné chvíle. V čase 18:47 inkasovali po teči J. Herynka – 3:1. V čase 19:49 předvedli další hrubku v obraně a Kusý vstřelil kontaktní gól – 3:2.
Na začátku druhé třetiny se po ráně od modré radoval obránce Krejnus – 4:2. Domácí opět získali pevný led pod bruslemi, jenže vyhořeli v koncovce. Skutečský brankář A. Herynek držel svůj tým nad vodou, když postupně zlikvidoval střelecké pokusy Vlčka, Mlejnka i Čejky. Ve 33. minutě, při signalizovaném vyloučení soupeře, se po přihrávce Hemského gólově prosadil Vlček – 5:2. Domácí znovu vedli o tři branky a znovu se zdálo, že bez problémů zvítězí. Situaci jim však zkomplikovala další vyloučení. Ve 33. minutě byl potrestán Novotný, ve 35. minutě pykal Krejnus. Krátké oslabení ve třech (24 vteřin) Kohouti zvládli, při hře ve čtyřech však inkasovali potřetí, trefil se Štursa – 5:3.
Úvodní minuty závěrečné třetiny patřili Kohoutům, řada šancí (Váně, Černý, Doha, Vlček) však znovu zůstala nevyužita. V čase 56:28, při přesilově hře a při další signalizované
Výhodě, snížil hostující Sládek – 5:4. Na trestnou lavici navíc musel faulující Teplý. Domácí se ubránili, na fauly naopak doplatili hosté. V čase 59:16 byli současně vyloučeni dva hráči Skutče. Výhoda dvou mužů domácím svědčila, v čase 59:39 mířil od modré přesně Vlček – 6:4. Stejný hráč skóroval ještě jednou, jeho sedmá branka však padla vteřinu po závěrečné siréně a tak nemohla být uznána…

Pavel Táborský, trenér České Třebové: „Jsem rád, že jsme soupeře přetlačili a první zápas dotáhli do vítězného konce. Začali jsme výborně, pak jsme opět doplatili na zbytečné chyby. Máme na čem pracovat.“
Milan Minařík, trenér Skutče: „Myslím, že nevyhrál lepší, ale silnější tým. Doplatili jsme na to, že jsme hráli pouze s jedenácti hráči v poli. V závěru nám chyběly síly.“
Druhé mistrovské utkání odehrají Kohouti ve středu 16. října v Hlinsku.

První branka padla v 6. minutě, střelec Hemský

2 : 2 : 0 bylo o minutu později, střelec Hašek

Chyby v obraně přinesly v závěru třetiny nečekaně dvě (nezasloužené) branky pro hosty ze Skutče