Prohra po samostatných nájezdech

Na předzápasovém pátečním tréninku měl trenér Pavel Táborský k dispozici šest hráčů. Ostatní zápolili s teplotami, zvracením a průjmy. I když Kohouti nenastoupili v kompletním složení, v duelu s favorizovanými Pardubicemi předvedli skvělý bojovný výkon, celkem čtyřikrát nastřelili tyčku. Necelé tři minuty před koncem vedli o jednu branku, ale své snažení do vítězného konce nedotáhli. O vítězi nerozhodlo pětiminutové prodloužení, ale trestná střílení.

Česká Třebová - Pardubice 6:7 (2:2, 1:2, 3:2 – 0:1)
Branky: 6. Vlček (Mlejnek, Šťastný), 18. Matys (Vlček, Hemský), 26. Novotný (Jetmar), 47. Vlček (Hemský), 53, Jetmar (Kopečný), 53,. Hemský (Vlček) – 15. Ludvík (Fousek, Šindler), 18. Janecký (Jindřich), 22. Kubelka (Křečan), 32. Křečan (Jindřich, Kubelka), 48. Janecký, 58. Šindler (Palaščák) – rozhodující trestné střílení proměnil Ludvík.
Nejlepší hráči: Vlček, Hemský, Jetmar – Jindřich.

Rozhodčí: Sedlák – Kolář, Motálek. Vyloučení: 7:8 (navíc Fousek na 10 minut). Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 382.
Česká Třebová: Kaplan – Matys, Čejka, Novotný, Krejnus, Mlejnek, Šťastný – Hemský, Vlček, Váně – Černý, Kopečný, Jetmar – Doha, Teplý, Hašek.
Pardubice: Čaladi – Šindler, Palaščák, F. Procházka, Janecký, Tesner, J. Šejba – Fousek, Ludvík, Lubina – Kubelka, Jindřich, Křečan – Musil, L. Procházka, Čapek.
Téměř čtyři stovky diváků se první branky dočkaly v 6. minutě, po hezké individuální akci skóroval domácí útočník Vlček – 1:0. Hosté měli první gólovou příležitost v 10. minutě, ale pokus L. Procházky zlikvidoval brankář Kaplan. Pardubičtí se radovali v 15. minutě, kdy chybu českotřebovské obrany potrestal Ludvík – 1:1. V závěru první třetiny padly ještě dvě branky. V čase 17:32, když hrála obě mužstva ve čtyřech, se od modré švihem trefil do šibenice obránce Matys – 2:1. Radost Kohoutů měla velice krátký život, protože hosté za pouhých 14 vteřin zásluhou Janeckého vyrovnali – 2:2.
Kohouti doplatili na krátký mikrospánek v úvodu druhé třetiny, v čase 21:11 se hosté poprvé ujali vedení, autorem jejich třetí branky byl Kubelka – 2:3. Domácí srovnali krok o čtyři minuty později, při přesilové hře se trefil obránce Novotný – 3:3. Výborný hokej pokračoval. Kohouti mohli jít znovu do vedení, Teplý však mířil vedle pardubické branky. V polovině zápasu, přesněji ve 32. minutě, se rozjel k velkému sólu Jindřich, který připravil palebnou pozici Křečanovi – 3:4. Hostující tým pak několikrát podržel gólman Čaladi, který kryl střely Vlčka a Mljenka, po ráně Hemského jej zachránila tyčka. V závěru druhé třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, po úniku Jindřicha však děkovali brankáři Kaplanovi.
Do třetí třetiny vstoupili Kohouti s výhodou pokračující přesilovky (50 vteřin), ale přišel nedovolený zákrok Matyse a síly byly vyrovnány. Skóre se domácím podařilo vyrtovnat ve 47. minutě, po spolupráci s Hemským mířil přesně kanonýr Vlček – 4:4.
V čase 47:30 byl vyloučen pardubický Kubelka a o třináct vteřin později uhodil do českotřebovského zimního stadionu blesk. Hemský v útočném pásmu atakoval obránce Pardubic Janeckého, který v nouzi vyhodil puk přes celé kluziště a českotřebovský brankář Kaplan jej neuvěřitelně pustil za svá záda – 4:5!!
Českotřebovské hokejisty šokující moment nesložil. Ve 49. minutě pálil Váně, gólmana Čaladiho opět spasila tyčka. V čase 50:27 byl vyloučen pardubický obránce Tesner, jehož faul v čase 52:04 potrestal Jetmar – 5:5. To nebylo všechno. V čase 52:32, tedy za pouhých 28 vteřin, znovu udeřili Vlček s Hemským – 6:5!!
Pardubický kouč Jindřich si vzápětí vybral oddechový čas. V 55. minutě mohli rozhodnout Váněk s Hemským, nepovedlo se. V čase 54:22 byl vyloučen faulující Janecký, hosté oslabení přežili a v čase 57:07 vyrovnali, když se od modré trefil obránce Šindler – 6:6.
V prodloužení měl největší šanci Fousek, mířil vedle.
Loterii zvanou trestná střílení ovládli hokejisté Pardubic. První penaltu proměnil Křečan, vzápětí neuspěl Vlček. Za hosty se trefil Ludvík, domácí Krejnus nikoliv a bylo hotovo.

HLASY TRENÉRŮ:
Pavel Táborský (Česká Třebová): „Musím hráčům poděkovat za nasazení a bojovnost, k vítězství jsme neměli daleko. V pátek jich na tréninku bylo šest, ostatní měli vážné zdravotní potíže. Na zápas nedorazila trojice nemocných posil z Uničova, řada dalších hráčů nastoupila s velkým sebezapřením. V pátek jsme žádali Pardubice o odložení zápasu, soupeř nám bohužel nevyhověl. Je zajímavé, že když se do podobné situace dostala Moravská Třebová, tak Litomyšl s odložením zápasu souhlasila.“

Jaromír Jindřich (Pardubice): „Česká Třebová mne překvapila, oproti minulé sezoně má podstatně silnější mužstvo. Koncovka zápasu nebyla jednoduchá, naštěstí se nám podařilo v normální hrací době alespoň vyrovnat. Penalty, to je loterie. Poslal jsem na ně hráče, kterým se při této činnosti daří v tréninku a vyšlo to.“
Další zápas odehrají Kohouti ve středu 30. října ve Světlé nad Sázavou.