XVI. ročník memoriálu Františka Jindry – Cross po lyžařských tratích

Běžeckému závodu, který se konal dne 27. 9. 2013, přálo počasí a přišlo si zasportovat rekordních 302 závodníků. Oproti loňskému závodu je to přesně o 100 závodníků více. V předškolních a žákovských kategoriích se postavilo na start 147 závodníků. Tratě měly délku od 150 metrů až po 3000 metrů. Mezi úspěchy SKI KLUBU Česká Třebová patří především 2. místo Jana Gregora v kategorii nejmladší žáci, 1. místo Sáry Serbouskové a 2. místo Markéty Burešové v kategorii nejmladší žákyně. Na start hlavního závodu se postavilo rovných 80 závodníků a závodnic a vydali se na tratě dlouhé 9, 6 a 4 kilometry dle kategorií. Jako první z kategorie Muži A doběhl do cíle Jiří Hořčička z Team Dukla Liberec a nejrychlejší ženou se stala Lenka Dušková z Iscarexu Česká Třebová. Z našich závodníků se umístil Tomáš Buriánek na 4. místě v kategorii Muži A. V závěru sportovního dopoledne byly odstartovány čím dál oblíbenější rodinné štafety. Na start se postavilo celkem 25 tříčlenných družstev. Tyto běžecké závody se konaly pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.  JZ SKI ČT