Volejbalový víkend Sokola Česká Třebová

Mladší žáci na volejbalové kvalifikaci přeboru Olomouckého kraje

V neděli 6. 10. 2013 odehráli mladší žáci volejbalového oddílu Sokol Geodézie Česká Třebová kvalifikaci přeboru mladšího žactva Olomouckého kraje. Za soupeře jim v základní skupině byli družstva Olomouce A a Prostějova B. Oba zápasy byly velmi vyrovnané, s Prostějovem kluci prohráli druhý set nejtěsnějším rozdílem a s Olomoucí A prohráli 1:2. V play-off o postup do druhé nejsilnější skupiny narazili kluci na Přerov A a  i když bojovali, prohráli opět těsně 1:2 a budou tak v prvním kole bojovat v nejslabší skupině. Z loňské sestavy nastoupil jen Honza Kadlec a jinak zbytek družstva se s touto soutěží setkal dnes potřetí, v Olomouckém kraji poprvé. Oporami byl Kadlec a Pirkl, na náhře se dařilo Koudelnému a Lukášovi a na smeči se neustále zlepšovali Šplíchalovi a Bělka.
Za volejbal a Sokol Č. Třebová Michal Kadlec

Mladší žákyně v Poličce neúspěšně

V sobotu 5.10.2013 jsme odjížděli mladé volejbalistky do Poličky na turnaj s ambicemi na postup do nejlepší skupiny pardubického kraje, kde je výhoda jednoho zápasu navíc. Po pondělních treninkových peripetiích jsme sice odjížděli s početnou, ale ne naplno využitelnou hráčskou skupinou. V prvním zápase  jsme nastoupili proti Litomyšli, která před námi porazila Poličku 2:0 (50:39) a bylo jasné, že pokud chceme postoupit, musíme vyhrát. Začátek zápasu nám vyšel skvěle, vedli jsme 5:0, pak 9:6, holky z lavičky hlasitě povzbuzovaly, v půlce setu to bylo 14:11 a pak 19:18 pro nás, holky bojovaly a z průběhu setu bylo zřejmé, že holku která právě přišla na podání musíme co nejdříve odztrátovat. Bohužel se nám to nepodařilo a prohráváme první set 25:19. Nic se neděje, jdeme do druhého setu a chceme vyhrát třetí. Druhý set byl vyrovnaný až do koncovky, ale za stavu 24:24 jsme krásně nahraný balon od Natálky Kubátové pinkli prstama do bloku a z následného příjmu se nepochopitelně zamotala přední hráčka nahravačce do nahrávky a bylo po postupu. Na holkách bylo vidět velké zklamání, ale i zjištění, jak malý je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.
V druhém zápase proti domácí Poličce holkám první set prohraný v koncovce 24:26 (tři po sobě jdoucí chyby na příjmu) sebral všechnu bojovnost a druhý set se už jenom trápily (12:25).
Sestava: Natálka Kubátová, Lucka Farago, Áďa Říhová, Vendulka Vomáčková, Markéta Zachová, Anežka Linhartová, Káťa Nosková, Natálka Šumberová, Sabina Habrmanová, Sára Horská, Verča Koubová a Aneta Kohlerová.
Z chyb, které jsme dnes v zápase udělali, si určitě vezmou ponaučení holky na hříšti. Ale i holky, které dnes sice nezasáhly do hry, ale viděli je! Jirka+Jitka Koubovi a Michal Kadlec

Výsledky soutěže Krajský přebor mladší žákyně 5. 10. 2013 Svitavy, Polička

A skupina                                           B skupina                                           C skupina

1.       Lanškroun                          1. Litomyšl                                         1. M. Třebová

2.       Svitavy C                             2. Polička                                            2. D. Újezd

3.       Pardubice                          3. Č. Třebová                                    3. Svitavy D

9. D. Újezd                                 2+2          4

Volejbalová kvalifikace mladších žákyň do přeboru Olomouckého kraje.

Dnešní kvalifikace v krajském přeboru mladších žákyň Olomouckého kraje se zúčastnilo celkem 14 družstev, které se po dnešku rozdělily do tří výkonnostních skupin (5,5,4).
Naše holky postupně bojovaly ve skupině proti:
Prostějov C - vítězství 2:0 (13,14)
Přerov B - vítězství 2:0 (14,15)
Uničov - prohra 0:2 (12, 12)

V základní skupině jsme tedy skončili na krásném druhém místě a následně jsme bojovali o účast v nejlepší skupině. V tomto zápase jsme nastoupili proti Šumperku, v kterém proti nám nastoupily děvčata věkem starší než naše holky. Sice jsme prohrály 0:2, ale odehráli jsme zatím nejlepší zápas všech dob. Naše holky bojovaly o každý míč, zatápěli soupeři podáním, v poli padaly a nechtěly nechat spadnout žádný míč. Za dnešní povedenou kvalifikaci patří holkám obrovská pochvala a přejme si, aby jim to šlo takto dobře i nadále.  Jmenovitě: Anežka Linhartová, Lucka Farago, Áďa Říhová, Natálka Kubátová, Vendulka Vomáčková, Aneta Kohlerová, Sabina Habrmanová, Verča Koubová a velmi úspěšnou premiéru na hřišti měla Markéta Zachová.  JK

Turnaj volejbalové přípravky dívek v Litomyšli

V minulém kole byly holky úspěšné a postoupily do  lepší skupiny a to do skupiny B, která byla dnes pro holky ve složení Horská, Blažková, Paarová a Honlová velmi těžká.  A do dalšího kola budou hrát skupinu C. Soupeřkami našich holek byly hráčky narozené v roce 2001, kdežto mimo Sáry Horské (2001) jsou naše holky o 2 roky mladší. Dnes měla premiéru v trojkovém volejbalu Klaudie Honlová. Mám radost, že i přes věkový, silový a výškový rozdíl děvčata bojují o lepší umístění. Markéta=
Výsledky soutěže Krajský přebor přípravka dívky D. Újezd, Svitavy, Litomyšl, M. Třebová 6. 10. 2013

A skupina                           B skupina                            C skupina                            D skupina

1.       PO A                     1. LA A                                 1. MT A                                 1. ŽI

2.       DÚ C                     2. PO B                                 2. PO C                                 2. PO E

3.       LA B                      3. DÚ A                                3. DÚ B                                 3. SY D

4.       CHO                      4. SY B                                  4. LA C                                 4. MT B

5.       LA D                      5. LI                                       5. SY C                                 5. PO D

6.       SY A                      6. ČT                                     6. LA F                                  6. LA E