Českotřebovský deník 272/2013 (13.10.)                              
 
Mezinárodní projekt "Bezejmenní hrdinové válek"           

V období od 4. do 14. listopadu hostí naše město Česká Třebová delegace mladých lidí z našich partnerských měst, aby společně pracovali na mezinárodním projektu "Bezejmenní hrdinové válek," který rozšiřuje tradiční oslavy "Dne veteránů"  Na projektu se podílejí mladí lidé od 16 do 26 let čtyř z České Třebové, Svitu, Olawy a Agrate Brianza.  Novinkou v letošním programu byla hudební část projektu, zařazená na přání italské skupiny.  Šlo o koncertní vystoupení v rotundě sv. Kateřiny s názvem „Hrajeme sami sobě“, ze kterého jsou dále uvedené fotografie.  Starobylá rotunda se tak stala místem dalšího setkání mladých lidí čtyř státu Evropské unie.
Koncert se uskutečnil v neděli 10. listopadu. V pondělí  pak účastníci setkání absolvovali  zájezd do Prahy (do vojenského muzea) a terezínského ghetta. Zítra 14. listopadu společný projekt k letošnímu dni veteránů končí.  Foto Jaromíra Žáčková (mm)
 
Základní škola Rybník Vás zve na  Den otevřených dveří  ve středu 20. 11. 2013 od 8:00 do 16:00 hod.

Můžete si prohlédnout celou školu, ukázky práce dětí ve výuce, ve školní družině i v zájmovém kroužku.
Děti mají možnost prakticky si vyzkoušet práci s výukovými programy na PC a interaktivní tabuli.
Na Vaši návštěvu se těší kolektiv pedagogů a žáků školy.
tel: 465533413 e-mail:  zsrybnik@worldonline.cz  web: www.zsrybnik.cz

Fantastické 1. místo družstva starších žáků T.J. Sokol Česká Třebová II

na turnaji 2. turnaji Českého poháru ve volejbale.

Nejprestižnější a v konfrontaci žákovských družstev ČR nejvyšší soutěž

Českého poháru se účastní na 40 nejlepších družstev z ČR. Z našeho kraje jsou to pouze družstva ze Svitav a našeho Sokola II, která jsou schopna konkurovat našim nejlepším žákovským družstvům.Družstvo starších žáků TJ Sokol Česká Třebová II se ve dnech 9. a 10. listopadu 2013 zúčastnilo 2.turnaje Českého poháru ( dále jen ČP ) tentokrát konaném ve vzdáleném Frýdku Místku. Cílem trenérů i hráčů Sokola II bylo udržet se ve velmi kvalitní první osmičce východní skupiny.  A mise to byla veleúspěšná.
Družstvo  TJ Sokol Česká Třebová II nejenže se udrželo v nejlepší osmičce, ale v konečném účtování i celý turnaj suverénně vyhrálo a to před druhým družstvem Znojma o tři body ( vítěz 1. kvalifikačního turnaje ) a třetím ŠSK Beskydy ( klub z domácího Frýdku Místku ) o bodů šest. Z prvé osmičky sestoupila družstva Volejbal Brno a TJ Svitavy.
Jedná se o chlapce ročníků narození 1998 a mladších. Z velké části je družstvo složeno z hráčů,  kteří v minulé sezóně získali titul mistrů ČR ve volejbale v kategorii mladších žáků a je doplněno o  další hráče našeho oddílu spadajících ještě do této věkové kategorie. Je potřeba připomenout, že na prvním ( kvalifikačním ) turnaji  v Novém Jičíně skončilo toto družstvo na pěkném 5. místě první osmičky a to po jediné čtvrtfinálové prohře s pozdějším vítězem kvalifikace – družstvem Znojma.  Na 2. turnaji ve Frýdku Místku hrálo nejlepších osm týmů a to systémem každý s každým. Před družstvem TJ Sokol Česká Třebová II bylo tedy celkem sedm velmi těžkých soubojů s velmi kvalitními týmy ze sportovních center mládeže či vrcholových středisek mládeže. V sobotu bylo naplánováno celkem pět a v neděli poslední dvě utkání turnaje. Bodování v turnajích ČP je italským systémem bodování a poslední dva týmy odehraného turnaje sestupují z první osmičky nejlepších družstev do druhé osmičky a první dva týmy z druhé osmičky postupují do osmičky první.
 
Výsledky utkání - sobota 9.11.2013:
TJ Sokol Česká Třebová II : VSC Zlín  2:0 ( 25:23, 25:20 )
TJ Sokol Česká Třebová II : TJ Svitavy  2:0 ( 25:11, 25:16 )
TJ Sokol Česká Třebová II : VK Pegas Znojmo  1:2 (25:22, 20:25, 15:17 )
TJ Sokol Česká Třebová II : ŠSK Beskydy  2:0 ( 25:16, 25:23 )
TJ Sokol Česká Třebová II : VK Ostrava A  1:2 ( 13: 25, 25:14, 13:15 )
Tři výhry a dvě těsné prohry v tie-breaku katapultovaly po prvním hracím dni družstvo
TJ Sokol Česká Třebová II na průběžné 1. místo.
 
Výsledky utkání -   neděle 10.11. 2013:
TJ Sokol Česká Třebová II : Volejbal Brno  2:0 ( 25:20, 25:22 )
TJ Sokol Česká Třebová II : TJ Nový Jičín  A 2:0 ( 25:22, 25:20)
Po přidání dalších dvou nedělních výher potvrdilo družstvo TJ Sokol Česká Třebová II svoji suverenitu na 2. turnaji Českého poháru starších žáků a odneslo si z něho diplom a věcné ceny za 1. místo.
 
Českotřebovský volejbal a T.J. Sokol Česká Třebová II reprezentovali:
Jan Bíl, Martin Blažek, Adam Král, Tomáš Olejár, František Stránský, Radim Šulc, Lukáš Vašina a Vojta Tecl
Trenéři: Pavel Šulc, Lubomír Vašina, Marko Olejár