Bezejmenní hrdinové válek                                                    

Ve dnech 7. až 13. listopadu se studenti gymnázia společně se studenty z partnerských měst Olawa, Svit a Agrate Brianza zúčastnili mezinárodního projektu Bezejmenní hrdinové válek, který je součástí programu Mládež v akci. Cílem projektu bylo seznámit se s životem civilního obyvatelstva v čase válek. Akce proběhla za finanční podpory Města Česká Třebová, spolufinancována byla také Evropskou unií.
Během náročného týdne jsme měli příležitost vzájemně se poznat s mladými lidmi z Polska, Slovenska a Itálie, protože jsme absolvovali workshopy, hry či společné obědy a večeře. Další výzvou byly prezentace o životě za války, které pak byly představeny našim spolužákům. Hřebem programu se pak staly výlety do Terezína a do Prahy, které se zahraničním studentům velice líbily. V neděli u příležitosti Dne válečných veteránů jsme se zúčastnili kladení věnců u památníku obětem 2. světové války u Základní školy Habrmanova.
Celý týden se opravdu vydařil. Poznali jsme nové kamarády, získali mnoho cenných zkušeností a také si procvičili angličtinu. Podle mého názoru to byl neuvěřitelný týden, na který budeme ještě hodně dlouho vzpomínat.
Tomáš Koubek, 5.A