ZPRÁVY Z LEDNÍHO HOKEJE
Krajská liga Česká Třebová - Litomyšl 7:3 (4:1, 1:0, 2:2)

Pamětníci tvrdí, že v mistrovském utkání porazila Česká Třebová tohoto soupeře po dlouhých třiceti letech…
Branky: 4. Černý (Provaz), 6. Jetmar (Provaz), 15. Matys (Hemský, Vlček), 20. Hemský (Vlček, Jambor), 24. Provaz (Mlejnek), 59. Provaz (Jetmar), 60. Provaz – 8. Vágner (Peška), 47. Fink (Jankovský), 52. Dospěl (Jankovský, M. Švec).
Nejlepší hráči: Provaz – Jankovský.
Rozhodčí: Hájek – Urubčík, Vepřovský. Vyloučení: 8:5 (navíc Lustyk na 10 minut). Využití: 1:1. Diváků: 274.
Česká Třebová: Kaplan – Matys, Jambor, Krejnus, Čejka, Mlejnek, Řezáč, Šťastný – Hemský, Vlček, Váně – Černý, Provaz, Jetmar – Hašek, Kopečný, Teplý.
Litomyšl: Kalousek Lzstyk, Fink, Vágner, Kosejk – Jankovský, M. Švec, Dospěl – Dorbný, Pavlák, Š. Švec – Peška, Fajfr, Dvořák – od 21. minuty navíc Hynek, Skalník.

Kohouti si lepší vstup do zápasu nemohli přát. Ve 4. minutě se poprvé předvedl urostlý útočník Provaz, jehož střelu dorážel Černý – 1:0. Vzápětí měl gól na své holi litomyšlský M. Švec, jeho šanci zmařil brankář Kaplan. Po chvíli udeřilo na druhé straně, po přihrávce Provaze se trefil Jetmar - 2:0 a kouč hostujícího mužstva Svatoš si raději vybral oddechový čas.
Krátká přestávka hostům prospěla, protože hned v 8. minutě se díky trefě Vágnera vrátili do zápasu – 2:1. V polovině první třetině prožívali domácí krušné chvíle, ale téměř dvouminutové oslabení třech proti pěti přežili. V čase 14:19 zaúřadovala první pětka, spolupráci Vlčka s Hemským přetavil ve třetí branku obránce Matys – 3:1, který před sezonou přišel do České Třebové právě z Litomyšle. Závěr první dvacetiminutovky byl pro Kohouty ještě veselejší. V čase 19:03 využil přesilovou hru Hemský – 4:1.
Druhé dějství začalo šancí Jetmara, kterého vychytal litomyšlský gólman Kalousek. Ve 24. minutě vystřelil od modré obránce Mlejnek a proti teči Provaze neměl hostující brankář šanci – 5:1. Další příležitost měl Vlček, opět narazil na pozorného Kalouska. Domácím pak vůbec nevyšla přesilová hra, velké štěstí měli při šanci Dospěla. Na druhé straně se dvakrát vyznamenal Kalousek, který zlikvidoval dvě vyložené šance Provaze. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že domácí útočník si další branky nechává až na samotný závěr zajímavého utkání. V závěru druhé třetiny měla Litomyšl výhodu trestného střílení, střelecký pokus Vágnera zmařil brankář Kaplan.
Od začátku závěrečné třetiny měli navrch hosté, i když první šanci měl ve 44. minutě domácí Černý. Branku v gólové pozici nevstřelil, stejně jako o pár vteřin později hostující M. Švec. Ve 47. minutě hráli hosté přesilovku a zásluhou Finka vykřesali naději – 5:2. Domácí byli pod silným tlakem, v 52. minutě inkasovali další gól z hole Dospěla – 5:3 a trenér Táborský si vybral oddechový čas.
V 53. minutě ujel Hemský, jenže přestřelil a bylo zle. Vzápětí byl totiž za nebezpečnou hru vysokou holí vyloučen Vlček, který dostal čtyřminutový trest. Kohouti se ubránili a to bylo pro vývoj celého zápasu rozhodující. Závěrečné dvě minuty ovládl útočník Marek Provaz. V čase 58:39 mu předložil skvělou přihrávku Jetmar a Provaz nezaváhal – 6:3. V čase 59:22 byl v gólové šanci faulován Dospělem, sudí Hájek nařídil trestné střílení a Provaz završil hattrik – 7:3.

HLASY TRENÉRŮ:

Pavel Táborský (Česká Třebová): „Zápas jsme zvládli díky výbornému nástupu. Škoda, že jsme za stavu 5:1 neproměnili několik vyložených gólových příležitostí. V závěru jsme si to trochu zkomplikovali, naštěstí jsme koncovku utkání zvládli.“
Jan Svatoš (Litomyšl): „Laxní přístup se nám nevyplatil, zaspali jsme především v úvodu střetnutí. V závěru jsme zvedli hlavy, jenže jsme neproměnili čtyřminutovou přesilovku a to rozhodlo. Soupeř nás předčil bojovností.“
Další zápas odehrají Kohouti v neděli 10. listopadu v Chrudimi.

Kohouti B zahájili boje v okresním přeboru

Sezona začala v sobotu také pro béčko Kohoutů, které startuje v oblastní lize. Českotřebovský tým hostil Voděrady, kterým podlehl po samostatných nájezdech:
Kohouti Česká Třebová B – Voděrady 4:5 sn (2:1, 1:1, 1:2)
Branky: 8. T. Chadima (Doha, Váně), 18. Šafář (Šána, Voleský), 33. Voleský (Doha, R. Morkes), 55. Čejka (Teplý) – 9. Hudousek, 37. Šrut, 47. Kotín, 49. Němec. Rozhodující nájezd proměnil Urban.
Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváků: 155.
Průběh: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Sestava: Ehrenberger – Čejka, M. Morkes, T. Chadima, R. Morkes, Šafář, Rybka – Vojáček, Teplý, Metzner – Doha, L. Deml, Váně – Šána, Steinmetz, V. Deml – Voleský.

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ

TJ Lanškroun - TJ Lokomotiva Česká Třebová 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: Kolář, Švub, Novotný R. Asistence: Palán, Hošpes. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváků: 35. Sestava: Hriško – Koutecký, Havránek, Deml, Novotný R. – Páv, Švub, Stolín – Kolář, Ruda, Hošpes – Palán, Pojezný, Martinásek T.
„V utkání jsme se ujali vedení dorážkou Koláře, domácí však ještě do přestávky skóre otočili. Druhou část zápasu jsme vesměs odehráli ve třetině domácích. Výsledkem byl pouze jeden gól, který vsítil Švub po samostatné akci. Ve třetí třetině jsme pokračovali v tlaku a po zásluze se po pěkné kombinaci ujali vedení Novotným. Domácí srovnali laciným gólem,
za chvíli šli po dorážce do vedení. I přes velkou snahu se našim klukům nepodařilo již utkání do závěrečné sirény zvrátit. Po celé utkání jsme byli lepším týmem, soupeře jsme přehrávali aktivní hrou a kombinací. Domácí hrozili pouze z nebezpečných úniků, o jejich výhru se zasloužil brankář, který své družstvo hodně podržel,“ uvedl trenér Stanislav Ruda.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Litomyšl 17:0 (6:0, 9:0, 2:0)
Branky: Stolín 5, Ruda 4, Švub 2, Novotný 2, Havránek 2, Koutecký, Deml. Asistence: Deml 5, Švub 2, Novotný 2, Páv 2, Koutecký, Ruda, Stolín. Vyloučení: 2:4. Oslabení:1:0. Diváků: 40. Sestava: Martinásek O. – Koutecký, Havránek, Deml, Novotný R., Hošpes, Pojezný – Páv, Ruda, Čečotková – Verner, Švub, Stolín – Palán, Kolář, Martinásek T.
„Do utkání byli zařazeni i dva novicové Kuba Verner a Iva Čečotková. Brankář Ondra Martinásek se štěstím udržel poprvé čisté konto. Z vítězství mám samozřejmě radost, z předvedené hry však nikoliv. Z utkání se stala mezi hráči soutěž, o to, kdo dá více branek a pěkná kombinační hra z minulého utkání vzala za své. Soupeře mi bylo líto. Vím, jak je těžké, začínat bez návaznosti na starší děti,“ sdělil Stanislav Ruda.