Proti Chocni neměli Kohouti žádnou šanci

Českotřebovská kosa padla na choceňský kámen. Kohouti, kteří v letošní sezoně na domácím ledě padli pouze v prodloužení s Pardubicemi, neměli proti Chocni žádnou šanci. Hostující tým naplnil pětibrankovou normu na třetinu, devět branek nastřílela jejich první formace. Domácím chyběli obránci Matys, Mlejnek a Řezáč.

Česká Třebová – Choceň 4:15 (0:5, 3:5, 1:5)

Branky: 27. Vlček Hemský), 33. Hemský (Vlček), 35. Vlček (Krejnus, Hemský), 60. Vlček (Hemský) – 2., 8. a 19. Florián, 12. a 23. Voříšek, 14., 31. a 43. P. Prachař, 25. a 28. T. Prachař, 31. Beránek, 42. a 49. Krejza, 44. Růžička, 50. Pochobradský.

Rozhodčí: Přichystal – Veverka, Nedvěd. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváků: 439.

Nejlepší hráči: Vlček – P. Prachař.

Česká Třebová: Paleček – Jambor, Novotný, Krejnus, Čejka, Šťastný – Hemský, Vlček, Váně – Černý, Provaz, Jetmar – Doha, Kopečný, Hašek.

Choceň: Sajdl – Florián, Novák, Kopsa, Stříteský, Růžička, Voříšek – P. Prachař, Beránek, T. Prachař – Šeda, Knytl, Krejza – Schejbal, Pochobradský, Král.

Hosté měli impozantní nástup. Elitní formace Chocně uzamkla od prvního vhazování Kohouty v jejich vlastní třetině, v čase 1:07 se poprvé trefil 40letý obránce Florián – 0:1. Ve 3. minutě měl slibnou příležitost Vlček, ale brankáře Sajdla nepřekonal. V 7. minutě spálil další šanci Novotný, vzápětí byl vyloučen a nabídnutou přesilovku hosté využili druhou brankou Floriána – 0:2.

Ve 12. minutě se Choceň prosadila potřetí, tentokrát mířil přesně Voříšek – 0:3. Další gól padl ve 14. minutě, kdy se poprvé předvedl choceňský kapitán P. Prachař – 0:4. Domácí potom zvedli hlavy, dostali se do několika slibných střeleckých příležitostí, jenže Vlček, Černý a Hemský hostujícího gólmana Sajdla nepřelstili a byli za to potrestáni. V čase 18:24 završil svůj hattrik obránce Florián – 0:5.

Druhá třetina začala dvěma nevyužitými šancemi Vlčka, po něm v gólové pozici přestřelil Beránek, v koncovce vyhořel i Černý. Choceňští hokejisté znovu udeřili ve 23. a 25. minutě, kdy skórovali Voříšek – 0:6 a T. Prachař – 0:7. Fanoušci Kohoutů se poprvé radovali ve 27. minutě, po spolupráci s Hemský mířil do černého Vlček – 1:7. Odpověď soupeře byla blesková, za pouhých 37 vteřin vstřelil osmý gól T. Prachař – 1:8.

V polovině zápasu domácí zcela vypadli z role, ve 31. minutě (v rozmezí pouhých 9 vteřin!) inkasovali další dvě branky z holí Beránka – 1:9 a P. Prachaře – 1:10. Ve druhé polovině druhé třetiny se Kohouti naštěstí trochu vzpamatovali. Ve 33. minutě opět zaúřadovala dvojice Vlček – Hemský, autorem druhé branky byl druhý z jmenovaných – 2:10. Ve 35. minutě využili Kohouti přesilovou hru, když se od modré přesně trefil Vlček – 3:10.

Na začátku třetí třetiny měli dvě gólové šance Vlček s Hemským, ale neuspěli a znovu kontroval rozjetý soupeř. Ke vstřelení dalších tří gólů stačily Chocni necelé dvě minuty: postupně se radovali Krejza – 3:11, P. Prachař – 3:12 a Růžička – 3:13. Suverenitu soupeře podtrhly branky Krejzy – 3:14 a Pochobradského – 3:15. Na druhé straně neproměnili gólové šance Kopečný s Haškem. Poslední slovo patřilo Vlčkovi, který skóroval v čase 59:13 – 4:15.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti: „I když jsme nebyli kompletní, s rozjetou Chocní se měřit nemůžeme. Čekají nás jiní soupeři a důležitější zápasy. Potěšila nás slušná návštěva.“

Pavel Beránek, hrající trenér Chocně: „Domácí z nás měli v úvodu velký respekt. Podařilo se nám vstřelit rychlé branky a po první třetině bylo prakticky rozhodnuto.“

Příští zápas – neděle 24. listopadu: Polička – Česká Třebová (17).