K prohře v Chotěboři: Kohoutům se rozpadla obrana

Kohouti nastoupili v Chotěboři bez řady stabilních hráčů, přesto nemuseli vyjít bodově naprázdno. Nesměli by ovšem dělat hrubé chyby v obranné činnosti a museli by proměňovat brankové šance. Nesplnili ani jedno, proto odešli poraženi. Zbytečně.

Chotěboř - Česká Třebová 9:4 (4:3, 3:1, 2:0)

Branky: 5. Svoboda (Pokorný), 15. Heřmanský (Vácha), 17. Dvořák (Pokorný, Svoboda), 20. Hospodka (Pokorný), 25. Heřmanský (Hospodka), 32. Hospodka (tr.střílení), 39. Fibigar (Kadlec), 44. Dvořák (Hospodka, Pokorný), 59. Pokorný (Kadlec) – 10. Černý (Provaz), 12. Vlček (Váně, Hemský), 14. Provaz (Černý, Řezáč), 36. Hemský (Vlček, Vojáček).

Rozhodčí: Přichystal – Veverka, Nedvěd. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváků: 300.

Česká Třebová: Kaplan (34. Paleček) – Krejnus, Váně, Řezáč, Vojáček, Šťastný, Novotný – Hašek, Vlček, Hemský – Jetmar, Provaz, Černý – Teplý, Kopečný, Doha.
Domácí hokejisté se ujali vedení v 5. minutě, ale to bylo na začátku z jejich strany všechno. Kohouti totiž v rozmezí necelých čtyř minut třemi góly skóre zcela otočili, když se postupně trefili Černý, Vlček a Provaz. Hosté se neradovali dlouho, protože ještě do konce první třetiny nadějné dvoubrankové vedení zbytečně ztratili. Chotěboř potřebovala k dokonalému obratu necelých pět minut, během této doby totiž vstřelila tři góly a první dějství těsně vyhrála.
V úvodu druhé třetiny mohl vyrovnat Vlček, ze samostatného nájezdu však domácí branku přestřelil. Kohouti znvu doplatili na hloupé chyby, po nichž inkasovali další dva góly. Naději za stavu 3:6 vykřesal Hemský, ale soupeř ji vzápětí sfouknul sedmou brankou. V závěrečné třetině přidali domácí hokejisté ještě dva góly, hostující tým se střelecky již neprosadil. Kohoutům se před utkáním prakticky rozpadla obrana, v Chotěboři chyběli Mlejnek, Matys, Jambor a Čejka…

Další zápas odehrají Kohouti ve středu 20. listopadu doma s Chocní.

Béčko Kohoutů využilo výhodu domácího ledu

V dalším utkání oblastní ligy se poradilo s týmem Králík. Třikrát se do listiny střelců zapsal útočník Vladimír Doha.

Česká Třebová B – Králíky 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 5. Doha (V. Deml), 20. Doha (Vojáček), 23. L. Deml (Metzner), 28. Šafář (Metzner), 42. Doha (Vojáček) – 10. Hlava st. (Valčík st.).
Rozhodčí: Kolář, Buček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváků: 102.
Sestava: Ehrenberger – Čejka, M. Morkes, Zeman, Metzner - V. Deml, Teplý, L. Deml – R. Morkes, Vojáček, Doha – Šána, Steinmetz, Šafář.