Hokejisté v Chrudimi bojovali, bod byl blízko
Ani dosud nejlepší výkon na hřišti soupeře nestačil českotřebovským Kohoutům k bodovému zisku. Na ledě favorizované Chrudimi dokázal náš tým smazat tříbrankový náskok soupeře, nicméně v závěru doplatil na sporné verdikty rozhodčího a těsně prohrál.

Chrudim - Česká Třebová 6:5 (2:0, 2:4, 2:1)

Branky: 6. Cvrček, 11. Dobiáš, 23. Polák, 24. Kišš, 49. Kišš, 58. Dobiáš – 21. Krejnus (Provaz), 31. Kopečný (Krejnus, Hašek), 36. Matys (Kopečný), 39. Hašek (Krejnus), 55. Provaz (Matys, Řezáč).

Nejlepší hráči: Kišš, Dobiáš – Krejnus, Kopečný.

Rozhodčí: Kejř – Souček, Rychlý. Vyloučení: 4:10 (navíc Novotný 10 + 20 minut).

Využití: 1:1. Diváků: 163. Průběh: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Česká Třebová: Paleček (36.-38. Kaplan) - Jambor, Řezáč, Krejnus, Mlejnek, Šťastný, Novotný – Kopečný, Vlček, Matys – Jetmar, Provaz, Černý - Váně, Kiac, Hašek – Vojáček.

Začátek zápasu patřil domácím hokejistům, kteří během první poloviny první třetiny získali dvoubrankový náskok. Postarali se něj v 6. minutě Cvrček – 1:0 a v 11. minutě Dobiáš – 2:0.

Kohoutům vyšel nástup do druhé třetiny, v čase 20:39 snižoval Krejnus – 2:1. Vzápětí však hostující tým neudržel pozornost a inkasoval dva rychlé góly. V čase 22:48 zvyšoval na rozdíl dvou branek Polák – 3:1. O pár okamžiků později, v čase 23:16, se Chrudim zásluhou Kišše prosadila počtvrté – 4:1.

Druha polovina druhé třetiny patřila Kohoutům, kteří s favoritem dokázali srovnat krok i skóre. Ve 31. minutě se trefil Kopečný – 4:2, ve 36. minutě se radoval v útoku nastoupivší obránce Matys – 4:3 a ve 39. minutě se o vyrovnání postaral Hašek – 4:4.

Na další gól se čekalo do 49. minuty, kdy se podruhé v zápase trefil Kišš – 5:4. Hodně hektických a nervózních okamžiků přinesla závěrečná desetiminutovka. V 51. minutě byli vyloučení domácí Formánek a hostující Vlček, vzápětí musel na trestnou lavici Jambor. Důležitý okamžik přišel v čase 54:19, kdy vyfasoval dvouminutový trest chrudimský Závodník. Na trestné lavici seděl domácí hráč pouze 33 vteřin, do hry jej totiž vrátil vyrovnávací gól Provaze – 5:5.

V čase 56:28 byl velmi přísně vyloučen českotřebovský obránce Řezáč a domácí přesilovou hru v čase 57:18 gólem Dobiáše využili – 6:5. Konec nadějí znamenalo v čase 58:06 další přísné vyloučení Mlejnka, v závěru utkání neudržel nervy na uzdě Novotný…

Michal Smola, vedoucí mužstva:

„Nebyli jsme kompletní, přesto jsme předvedli solidní a statečný výkon. Škoda, alespoň jeden bod jsme si zasloužili. Výkon rozhodčího v závěrečných minutách zápasu raději nebudu komentovat.“

Další zápas odehrají Kohouti ve středu 13. listopadu, kdy doma od 18.30 hodin přivítají Lanškroun.