Kohouti jako na houpačce

Zápas plný šokujících zvratů a výborná divácká kulisa, takové bylo hokejové derby České Třebové s Lanškrounem. Domácí Kohouti vedli po první třetině 4:0, jenže pak vypadli z role a houževnatý soupeř na začátku třetí třetiny vyrovnal na 4:4. Závěrečnou pětiminutovku ovládli Kohouti, kteří třemi brankami strhli vítězství na svoji stranu. Klíčovou postavou domácích byl útočník Marek Hemský, autor dvou gólů a tři přihrávek.

Česká Třebová - Lanškroun 7:4 (4:0, 0:3, 3:1)

Branky: 1. Vlček (Hemský), 4. Vlček (Hemský), 16. Teplý (Doha), 18. Provaz (Mlejnek), 56. Černý (Hemský), 58. Hemský (Kopečný), 59. Hemský (Váně, Kopečný) – 29. R. Ondráček, 33. Pilavka (Kobza), 36. Pilavka, 43. P. Ondráček (Budina).
Nejlepší hráči: Hemský – Pilavka.
Rozhodčí: Prchal – Říha, Urubčík. Vyloučení: 2:3 (navíc Vlček a R. Ondráček na 5 + 20 minut). Využití: 0:1. Diváků: 448.

Česká Třebová: Paleček - Plan – Matys, Jambor, Krejnus, Mlejnek, Novotný, Šťastný – Hemský, Vlček, Váně – Černý, Provaz, Jetmar – Doha, Kopečný, Teplý.
Lanškroun: Šolc – R. Ondráček, Boruch, Kollert, Poles, Janků, Havlíček – Budina, Nastoupil, Pilavka – P. Ondráček, Pejcha, Kobza – Piterka, Axmann, Koutský.

Domácí měli doslova raketový start. Poprvé se radovali ve 12. vteřině, kdy po přihrávce Hemského s přehledem skóroval Vlček – 1:0. V čase 3:08 zaspali hosté podruhé a opět je trestal Vlček – 2:0. Lanškroun si první gólovou šanci vypracoval v 6. minutě, střelu Budiny zlikvidoval pozorný Paleček. V 8. minutě mohl Vlček završit hattrick, lanškrounského brankáře Šolce zachránila po jeho dělovce horní tyčka. Vzápětí se dvakrát osmělili hosté, pokus P. Ondráčka zmařil gólman Paleček, stejný hráč pak o malý okamžik později puk netrefil.
Druhá polovina první třetina začala dobrou příležitostí Provaze, ze souboje vyšel jako vítěz brankář Šolc. Strážce lanškrounské branky kapituloval v 16. minutě, kdy jej překonal Teplý – 3:0. Domácí tým měl převahu, kterou v 18. minutě vyjádřil další brankou Provaz – 4:0. V závěru prvního dějství nevyužili Kohouti půlminutovou přesilovku pěti proti třem.
V úvodu druhé třetiny pokračovali domácí v přesilové hře, ovšem bez kýženého brankového efektu. Ve 22. minutě spálil vyloženou šanci Jetmar, o dvě minuty později neskóroval ani Doha. K obratu ve vývoji utkání zavelel lanškrounský obránce R. Ondráček, který se trefil ve 29. minutě po individuální akci – 4:1. Kohouti vzápětí neproměnili další vyložené šance a byli za to potrestáni. V polovině zápasu, ve vlastním oslabení, mohl přidat pátý gól Kopečný, brankáře Šolce nepřekonal. Ve 33. minutě ujížděli domácí ve třech na jednoho, všechno pokazila Jetmarova nepřesná přihrávka a uhodilo na druhé straně. Ve stejné minutě se poprvé gólově prosadil Pilavka – 4:2. Další pohroma přišla v čase 35:21, kdy Pilavka dotlačil puk za Palečkova záda – 4:3. Vzápětí se před lanškrounskou brankou strhla šarvátka, po které sudí Prchal vyloučil na pět minut a do konce utkání domácí centra Vlčka a hostujícího beka R. Ondráčka. V závěru druhé třetiny měl další gólovku Černý, nedal.
Začátek třetí třetiny přinesl pokračování zlého snu. V čase 43:00 využili hosté přesilovku a P. Ondráček vyrovnal – 4:4. Přetahovaná pokračovala. Ve 46. minutě hráli přesilovku Kohouti, z prostoru mezi kruhy střílel Matys, gólman Šolc stál na správném místě. Vzápětí mohli strhnout vedení na svoji stranu hosté, ve 48. a 49. minutě měl brankář Paleček obrovské štěstí při střeleckých pokusech Nastoupila a Pilavky. V 53. minutě se do sólového nájezdu dostal Doha, ani on však neskóroval.
Závěrečných pět minut režíroval domácí útočník Hemský. V čase 55:53 dorážel jeho dalekonosnou ránu Černý – 5:4. V čase 57:12 se po přihrávce Kopečného trefil Hemský – 6:4. V čase 58:55 uzavřel účet zápasu Hemský – 7:4.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti: „Je neuvěřitelné, jak si umíme zkomplikovat situaci a co dokážeme udělat s výborně rozehraným zápasem. Naši hru ovlivnilo vyloučení útočníka Vlčka, který při šarvátce, na rozdíl od lanškrounského obránce, nestáhl rukavice, přesto dostal stejný trest. Mužstvo se v závěru vzchopilo, velké poděkování patří divákům, kterých přišlo téměř pět stovek.“

Další zápas odehrají Kohouti v neděli 17 listopadu v Chotěboři.                               www.kohouti-ceskatrebova.cz

13   (12) Skuteč 9 1 0 8 3 19:59

Tribuna určená pro hosty je v zápasech s Lanškrounem tradičně plně využita.
Diváků bylo dost, ale jen se kochali, a tak hlavním strůjcem povzbuzování týmu domácích Kohoutů byl Radko Jasanský z tribuny sponzorů, vybaven mikrofonem napojeným na zvukovou soustavu stadionu. Svůj úkol splnil dokonale zvláště v době, kdy lanškrounský bubeník ovládal akustiku stadionu. Bojovnou náladu ovšem také udržela dobře vybraná hlasitá hudba v přestávkách hry.

Druhé kolo okresního přeboru přineslo body

Ústřední postavou béčka Kohoutů ve druhém mistrovském utkání byl útočník Libor Teplý, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Náš tým získal tři body, ačkoliv nastoupil v oslabené sestavě.

Dlouhoňovice – Česká Třebová B 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 25. Macháček – 32. Teplý (L. Deml), 41. Teplý (Šafář), 44. L. Deml (Teplý).