Kohouti přivezli dva body z Poličky

Pouze se čtyřmi obránci a devíti útočníky nastoupili Kohouti k důležitému utkání v Poličce. Ačkoliv třináct minut před koncem prohrávali o dvě branky, dokázali vyrovnat a v prodloužení strhli vítězství na svoji stranu. Třemi brankami se blýskl útočník Marek Hemský, úspěšnou premiéru absolvoval v našem dresu mladý královéhradecký brankář Michal Mahdal.

Polička - Česká Třebová 4:5 pr. (0:0, 3:2, 1:2 – 0:1)

Branky: 22. Škarýd (Szilva), 23. Pospíšil (Vápeník), 40. Fúzik (Szilva, Škarýd), 47. Jan (Škarýd, Fúzik) – 24. Hemský (Vlček), 36. Hemský (Provaz, Vlček), 51. Provaz (Černý), 55. Provaz (Vlček, Hemský), 62. Hemský (Vlček).
Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 3:8 (navíc Grubhoffer na 10 minut). Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 355.
Nejlepší hráči: Škarýd, Szilva, Fúzik, Klíma – Hemský, Vlček, Provaz, Mahdal.
Polička: Šauer – Klíma, Jan, Cík, Pospíšil, Hejtmánek, Grubhöffer – Szilva, Šedý, Škarýd – Boháček, Fúzik, Havlíček – Mahel, Vápeník, Jindra – Máša, Šimon.
Česká Třebová: Mahdal – Matys, Krejnus, Čejka, Šťastný – Hemský, Vlček, Jetmar – Kopečný, Provaz, Černý – Doha, Kvasnička, Hašek.
V opatrné první třetině si obě mužstva vytvořila po jedné gólové šanci. V 16. minutě zmařil pozorný gólman Mahdal příležitost Fúzika, v 18. minutě přihrál Vlček skvěle Jetmarovi, který mířil vedle. Kohouti hráli v prvním dějství třikrát v oslabení, bez větších problémů se ubránili.
Začátek druhé třetiny vyšel lépe Poličce, která během 80 vteřin získala dvoubrankový náskok. V čase 21:18 tečoval Szilvovou přihrávku Škarýd a Mahdal neměl šanci – 1:0. V čase 22:38 vstřelil druhý gól Pospíšil – 2:0 a domácí byli na koni. Naštěstí na něm neseděli dlouho, protože v čase 23:13 o sobě dal poprvé gólově vědět Hemský – 2:1. Ve 26. minutě převedli Vlček s Hemským další rychlý výpad, brankáři Šauerovi tentokrát přálo štěstí.
Od poloviny zápasu tlak domácích narůstal, hosty držel nad vodou výborný brankář Mahdal. Ve 29. minutě zabránil gólu po střele Šimona, vzápětí mířil těsně vedle Szilva, na Mahdalovi si potom vylámali zuby Vápeník a Klíma. Torzo českotřebovského týmu ztrácelo hodně sil při hře v oslabení. V čase 32:35 byl vyloučen Šťatsný, v čase 34:31 zamířil na trestnou lavici další obránce Krejnus. Hosté udeřili v okamžiku, kdy to nikdo nečekal. V čase 35:45, ve vlastním oslabení, se o vyrovnání postaral Hemský – 2:2. Polička hrála ještě 46 vteřin v pěti proti čtyřem, naštěstí neskórovala. Povedlo se ji to až v závěru druhé třetiny, kdy za vlastní branku na okamžik zaváhal obránce Šťastný. Českotřebovský bek ztratil puk v souboji se Szilvou, jehož přihrávku proměnil obrovitý Fúzik – 3:2. Smůla, na ukazateli v tu chvíli svítil čas 39:13.
Ve 45. minutě byl vyloučen Čejka, jeho spoluhráči oslabení přežili, ale pouhé čtyři vteřiny po jeho návratu na led inkasovali z hole Jana – 4:2. Českotřebovské akcie poklesly k bodu mrazu, zvláště, když vzápětí vyfasoval další dvě trestné minuty Krejnus.
Závěrečnou desetiminutovku ovládli skvěle bojující Kohouti. V čase 50:08, při hře ve čtyřech, skóroval v pádu důrazný Provaz – 4:3. Možná klíčový okamžik celého střetnutí přišel v 53. minutě, kdy se Mahdal vyznamenal při gólové šance Cíka. V čase 53:14 byl za podražení vyloučen Szilva, hosté sice půlminutovou přesilovku pěti proti třem nevyužili, ale v pokračující přesilové hře vypálil prudce Vlček, brankář Šauer vyrazil puk k Provazovi, který jej pohotově vrátil za jeho záda – 4:4.
Hokejové drama pokračovalo. V 57. minutě ujel Vlček a domácí gólman ani nevěděl, jakou částí svého těla puk zachytil ještě před brankovou čárou. V čase 59:10 si hosté vybrali oddechový čas, krátce po zahájení hry chyboval Krejnus, který po superšanci domácích vzápětí děkoval skvělému Mahdalovi. Hosté byli pod silným tlakem, českotřebovský gólman stihl v normální hrací době ještě dva výborné zákroky.
Prodloužení patřilo Kohoutům. V čase 61:02 lapil Šauer střelu Hemského, o malý okamžik později kapituloval popáté. V čase 61:23 střílel Hemský téměř od modré, poličský brankář puk vyrazil a Hemský jej z úhlu nekompromisně napálil za jeho záda – 4:5.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová:
„V první řadě děkuji hráčům za statečný výkon, tihle borci se mohou těšit na zvláštní prémii.
V rozhodujících chvílích mužstvo podržel teprve jedenadvacetiletý brankář Michal Mahdal, kterého jsme získali na hostování z Hradce Králové. Důležitý zápas jsme při velkém oslabení zvládli téměř na jedničku.“