Zprávy z hokejbalu

Přesilovky a štírek Vostrčil rozhodly o bodech pro Lokomotivu

Svítkov Stars Pardubice : Lokomotiva Česká Třebová : 0:3  (0:0,0:1,0:2)

Dávno bylo již zapomenuté první kolo, kdy Lokomotiva přejela tentokráte domácí Svítkov. Ten v minulém kole zaskočil v tabulce třetí Malenovice. V první třetině bitva, i když hosté měli optický asi více ze hry. Účet utkání otevřel na začátku druhé třetiny při přesilové hře Lokomotivy Vostrčil, který i přes nepříjemný atak na brankovišti nakonec v pádu zasunul míček do svítkovské sítě. Na další zápis do statistik se čekalo i přes několik gólovek a neproměněné trestné střílení Vostrčilem až do závěrečné části deštivého dramatu. Branka se zrodila při přesilovkové spolupráci Kvasničky a přesně mířícího Lukáše Demla, který prostřelil vše co stálo v cestě míčku do branky. Hráči Stars, ale ani za nepříznivého dvoubrankového stavu nepolevili a neustále ostřelovali doposud pozorného Šmída v brance hostí. Dvě minuty před koncem se pokusili ještě se šesti hráči v poli o závěrečnou steč, ale jejich snahu zastavil všudybyl Vostrčil. Ten necelou minutu před koncem, přesně trefil opuštěnou Pardubickou klec a upravil výsledek na konečných 3:0 pro Lokomotivu. Tým českotřebovských „kohoutů“ se plnému bodovému zisku posunul na čtvrtou příčku druhé nejvyšší hokejbalové soutěže.

Komentář k utkání trenér Jebousek : „Svítkov zdaleka nebyl tak lehkým soupeřem jak by se při pohledu na tabulku mohlo zdát. Věděli jsme, že doma dokážou potrápit každého a tak sme také k zápasu přistoupili. Ač to tak na první pohled nevypadalo, tak především díky dobré defenzivní činnosto začínající už v útočném pásmu, rychlým přistupem k soupeři hned v zárodcích jeho akcí a především bezchybným výkonem brankáře jsme tento zápas dotáhly do vítězného konce. „

Střely 27 : 31, vyloučení 8:5, využití 0:2

Branky Lokomotiva : 16 Vostrčil pp, 36 Deml L.(Kvasnička)pp, 44 Vostrčil (Macků)n

Sestava : Šmíd – Tomeš, Švec Štěpán a Matěj, Hudec, Mrštný , Vostrčil, Tlapák, Kvasnička, Hynek, Dobrovský, Rybka, Doubrava, Lustyk, Macků

Posílené béčko nestačilo na Ježky a přišlo snipera Hrušku

Lokomotiva Česká Třebová B : Ježci Heřmanův Městec 0:3  (0:0,0:1,0:2)

Souboj o čtvrtou příčku nejvyšší regionální soutěže okomentoval trenér Michal Broulík : "Od první minuty jsme to chtěli být my, kdo bude udávat a kontrolovat hru. Opak byl pravdou. Když se hned na začátku velmi vážně zranil Láďa Hruška, jakoby to celý tým rozhodilo. Na lehce vlhkém a kluzkém povrchu jsme ztratili výhodu, která je pro naši hru důležitá. Smazaly se rozdíly mezi rychlými a pomalými, šikovnými a nešikovnými hráči. Míček nám utíkal od hokejek, přihrávky jsme po sobě házeli a střelecky jsme Mence v brance hostů moc neprověřili. Naháněli jsme na hřišti sami sebe a tím jsme soupeři ulehčili hru. Náš výkon nebyl vůbec dobrý, přímo špatný a tím jsme se stali snadnou kořistí Ježků, kteří po bezbrankové první části v druhé třetině střelili úvodní branku zápasu. Díky hrubým chybám v rozehrávce a následným faulem jsme darovali hostům přesilové hry. Jednu z nich ve třetí části využili a ve chvíli, kdy jsme se měli nadechnout k závěrečnému tlaku, jsme inkasovali poslední branku. Je až zarážející, jak jednoduše nás Ježci přehráli ve standardních situacích, které jednoznačně vyzněly pro nás, ale okamžitou ztrátou balónku se soupeř dostal do rychlých brejků. Jsem zklamán z výkonu některých hráčů."

Sestava : Procházka  – Tomeš, Švec Štěpán, Mrštný , Tlapák, Kvasnička, Dobrovský, Rybka, Doubrava, Laštovice, Jiruše, Škeřík, Tesař

Céčko i přes bojovný výkon nestačilo na lídra krajské soutěže

Medvědi Pardubice : Lokomotiva Česká Třebová C 4:2  (2:1,0:1,2:0)

Céčko z České Třebové se po druhé prohře v řadě stále drží dvě kola před koncem podzimu na pěkném devátém místě v tabulce. A jak viděl utkání , které díky dešti přípomínalo spíše vodní polo trenér Badzik „Na souboj s vedoucím celkem tabulky jsme se těšili. V první třetině jsme s domácím týmem drželi krok a mít více klidu a zkušeností v zakončení, tak jsme se možná postarali o malé překvapení. To však přišlo v druhé třetině a s hrou to už nemělo vůbec nic společného a nemohl za to déšť ani kaluže, kde se míček zastavoval při rozehrávce. Podařilo se nám ještě srovnat stav na 2:2 a pak už z toho byla díky jednomu rozhodčímu pěkná bramboračka. Lídr v závěrečné části dvakrát využil naše rozložení po několika nepřesnostech, které se odehrála na hrací ploše (nesmyslná vyloučení na 10 minut). Hráčům, kteří i přesto dokázali udržet nervy na uzdě a v klidu dohrát velmi dobře rozehrané utkání – děkuji,“

Střely 27 : 31, vyloučení 7:1 navíc Tesař a Lustyk ČT 10min,

Branky: 16:05 Lustyk (Truhlář) PP, 25. Tesař D.  (Jiruše)

Sestava : Novotný  – Hubl, Mrštný D., Tlapák, Laštovica, Jiruše, Škeřík, Tesař Jiří a David, Smažil, Truhlář, Stráník, Sedláček

Starší žáci: Lídr nám ukázal svoji sílu, ale málo jsme bojovali

Svítkov Pardubice : Lokomotiva Česká Třebová 8 : 0 (2:0,1:0,5:0)
Střely 41 : 6, vyloučení 3:5, využití 1:0, v oslabení 2:0
Svítkov Pardubice : Lokomotiva Česká Třebová 6 : 2 (4:0,2:1,0:1)
Střely 42 : 19, vyloučení 1:2, využití 0:1,
Branky Loko : Smutný (Zeman), Paclík (Pirkl)pp
Sestava Loko : Břeň – Smutná, Zeman, Paclík, Pirkl, Vostrčil, Hájek, Kříž, Hyksa, Orlich, Čapek

Dobře hrající pardubičtí hráči postupně zatápěli víc a víc pod kotlem Lokomotivy. V prvním zápase postupně vedli po dvou třetinách 3:0, aby v poslední části nastříleli špatně hrajícím hostům dalších pět branek a pohodlně si dokráčeli pro tři body. Druhý zápas byl ze strany České Třebové jiné vystoupení. Hostující trenér Badzik pěkně od podlahy promluvil hráčům do duše, ale i tak v první třetině čtyřikrát hosté inkasovali. Ale favorizovaný Svítkov v dalších třetinách dokázal uhájit i přes zlepšenou hru hostů zisk všech bodů. A upevnil si své jednoznačné vedení v regionální soutěži. Komentář k utkáním přidal trenér Jaroslav Badzik: „K zápasům s lídrem soutěže jsme dorazili v né zcela ideální sestavě a brankářem Vostrčilem v hráčském poli. Toto oslabení jako by svázalo ruce a nohy našich hráčů a domácí s postupem času jen navyšovali velikost skóre. Po zápase v šatnách proběhlo pár vřelých slov a do druhého utkání jako by nastoupil jiný tým, který dřel a bojoval s kvalitním domácím týmem. Korigovat nepříznivý vývoj skóre se nám podařilo až v druhé části zásluhou Smutného a další branku jsme přidali při přesilové hře se šesti hráči v poli a ještě jsme z tutovky rozezvonily tyč. Za druhé utkání si už hráči zaslouží pochvalu, protože jen v deseti sehráli partii s mnohem větším nasazením. V obou utkáních nás podržel brankář David Břeň. Doufám, že příští týden na domácím hřišti proti Sršňům předvedeme víc bojovnosti..“