Zprávy z ledního hokeje
V Pardubicích zklamání ve třetí třetině

Pardubice - Česká Třebová 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Branky: 11. Fousek (Jindřich), 19. Čapek (F. Procházka), 38. Jindřich (Fousek, Rejzek), 44. L. Procházka, 45. Fousek (Jindřich, J. Šejba), 53. M. Šejba (Jindřich) – 1. Váně (Vlček, Hemský), 4. Černý (Krejnus, Provaz), 29. Váně.
Rozhodčí: Prchal – Kučera, Kratochvíl. Vyloučení: 4:9 (navíc Vlasák na 10 minut, L. Procházka na 5 minut a do konce utkání). Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 55.
Nejlepší hráči: Fousek, Jindřich – Váně, Krejnus.
Pardubice: Čaladi – Vlasák, Janecký, Rejzek, F. Procházka, Tesner – Kubelka, L.Procházka, Křečan – Fousek, Jindřich, M. Šejba – J. Šejba, Musil, Čapek.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Čejka, Matys, Novotný, Šťastný – Hemský, Vlček, Váně – Jetmar, Provaz, Černý – Doha, Kopečný.
Kohouti nemohli zažít lepší vstup do zápasu. Již ve 12. vteřině otevřel skóre Váně – 1:0 a to nebylo zdaleka všechno. V čase 3:20 totiž přidal druhý gól Černý – 2:0. Zaskočený soupeř si vzápětí vybral oddechový čas. Krátká přestávka domácím pomohla, ve 4. minutě ve vyložené pozici přestřelil Jindřich. O pět minut mohlo být pro hosty ještě veseleji, to by však Černý musel proměnil jasnou gólovku.
Netrvalo dlouho a udeřilo na druhé straně. V 11. minutě nedokázali hokejisté České Třebové dlouhé vteřiny vyhodit puk z vlastního o branného pásma a přišel trest z hole Fouska – 1:2. Kohouti přečkali bez úhony vyloučení Vlčka. V závěru třetiny získali výhodu přesilové hry, jenže na trestnou lavici zamířil Čejka a síly byly vyrovnány. Hra ve čtyřech vyšla Pardubicím, které potrestaly útočný výlet obránce Novotného, z levé strany vyrovnával Čapek – 2:2.
Druhou třetinu odstartoval pohotovým švihem Provaz, ale také výborný zákrok brankáře Čaladiho. Kohoutům ubývaly síly v oslabení, ve 23. minutě byl vyloučen Krejnus, ve 26. minutě jej na trestné lavici vystřídal Matys. Domácí útočili, příležitost M. Šejba chytil gólman Mahdal. Vzápětí se na Kohouty usmálo štěstí. V 29. minutě vystřelil Váně a jeden z domácích hráčů puk tečoval – 2:3. Na druhé straně se vyznamenal Mahdal, kterému v jednom případě pomohla i tyčka. Závěr druhého dějství měl podobný scénář. Ve 34. minutě neproměnil další slibnou příležitost Černý. V čase 35:49 byl vyloučen Krejnus (po předchozím dvoumetrovém ofsajdu soupeře) a domácí v čase 37:06 zásluhou Jindřicha vyrovnali – 3:3.
V čase 39:54 byl vyloučen pardubický útočník Fousek, závěrečnou třetinu začínali Kohouti s výhodou téměř dvouminutové přesilovky pěti proti čtyřem. Naložili s ní katastrofálně, protože branku soupeře vůbec neohrozili.
Nepochopitelná herní pasivita se Kohoutům zle vymstila, k obratu stačilo domácím pouze 45 vteřin. V čase 43:49 se po brance L. Procházky poprvé ujali vedení – 4:3. Jindřich vzápětí orazítkoval tyčku, v čase 44:34 mířil přesně Fousek – 5:3. Obě branky inkasovali Kohouti po hrubých chybách při bránění, z prostoru těsně před brankovištěm.
Ve 48. minutě hráli hosté 23 vteřin ve čtyřech proti třem, ale málem inkasovali z hole L. Procházky, jehož šanci lapil Mahdal. V čase 49:05 byla hra přerušena, čárový sudí signalizoval chybu pardubické střídačky. Několik minut se diskutovalo, hlavní sudí však domácí za krátkou hru v šesti nepotrestal.
V 50. minutě se „předvedl“ pardubický útočník L. Procházka, Novotného bodl holí a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Hosté měli poslední šanci s výsledkem ještě něco udělat, jenže dokonale propadli. Brankáře Čaladiho vážněji prověřil pouze Provaz, naopak po dalším kiksu ujel M. Šejba a v oslabení dal výsledku konečnou podobu – 6:3.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová:
„Slušně řečeno, rozhodčí Prchal v sobotu opravdu neměl nejlepší den. Pouze na jeho sporné verdikty bychom se však vymlouvat neměli. Výkon mužstva ve třetí třetině mne zklamal, v rozhodující fázi zápasu jsme herně propadli.“

Příští zápas – středa 18. prosince: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (18.30).   www.kohouti-ceskatrebova.cz
Oblastní hokejová liga

Řetová - Česká Třebová B 5:6 sn (0:3, 3:0, 2:2)

Branky: 8. L. Deml (V. Deml), 16. M. Morkes (Chadima, Teplý), 19. V. Deml (Čejka), 55. Teplý (L. Deml), 57. Teplý (L. Deml) – rozhodující nájezd Teplý. V dalším utkání oblastní ligy se rezerva Kohoutů pořádně zapotila. Po první třetině vedla o tři branky, jenže bojovný soupeř kontroval ve druhém dějství také třemi góly a v závěrečné třetině dokonce získal dvoubrankové vedení. Českotřebovští zachraňovali remízu tři minuty před koncem, rozhodující nájezd proměnil útočník Libor Teplý.
Rozhodčí: Najman – Müller, Bízková. Vyloučení: 8:9 (navíc Mlateček, Roubíček, Vaněk – Čejka všichni na 10 minut). Využití: 2:3. Diváků: 155. Průběh zápasu: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 5:5.
Č. Třebová: Ehrenberger – M. Morkes, Šafář, Zeman, Čejka, Chadima – V. Deml, Teplý, L. Deml – R. Morkes, Voleský, Vojáček – Šána, Steinmetz, Rybka.