Konec dobrý, všechno dobré. Po druhé třetině, kterou prohráli rozdílem třídy, by si na vítězství Kohoutů asi vsadil málokdo. Drtivý finiš, při kterém pouhých šest vteřin před koncem zachraňoval remízu snajpr Petr Vlček, však stál za to. Stejný hráč pak zajistil České Třebové výhru po samostatných nájezdech!!

Česká Třebová – Hlinsko 5:4 sn (1:0, 0:3, 3:1 – 0:0)

Branky: 19. Kvasnička (Doha), 45. Hemský (Vlček), 57. Krejnus (Matys, Vlček), 60. Vlček (Hemský, Černý), rozhodující nájezd proměnil Vlček – 27. Šulc (Bláha), 30. Bláha (Koželuh), 33. Havelka (Šuvara), 51. Kavalír (T. Ptáček).
Rozhodčí: Kareš – Kolář, Škorpil. Vyloučení: 4:5 (navíc Váně na 10 minut).
Využití: 1:0. Diváků: 299.
Nejlepší hráči: Mahdal (Hemský, Vlček, Krejnus) – Bláha (Malý, Kavalír, T. Ptáček).
Česká Třebová: Mahdal – Matys, Krejnus, Jambor, Čejka, Šťastný, Novotný – Hemský, Vlček, Váně – Jetmar, Provaz, R. Černý I – Doha, Kvasnička, Kopečný.
Hlinsko: Malý – Sobotka, Wasserbauer, Vondráček, Koželuh – Havelka, Bureš, Šuvara - Kavalír, T. Ptáček, Zadina – Bláha, Štěpánek, Šulc.

Českotřebovský gólman Mahdal se poprvé vytáhl ve 36. vteřině hry, když zmařil vyloženou šanci Šuvary. Hlinecký útočník byl v o chvíli později vyloučen, ale domácí branku soupeře prakticky neohrozili, až v závěru přesilovky mířil vedle Hemský. Vzápětí přišly další velké chvíle brankáře Mahdala, na kterém si vylámali zuby Zadina a dvoumetrový Ptáček.

Na druhé straně se dostal dvakrát do slibných pozic Hemský, v prvním případě trefil brankáře Malého, ve druhém přestřelil. Kohouti a její fanoušci se poprvé radovali v čase 18:13, kdy Dohovu přihrávku zužitkoval Kvasnička, domácí forvard zavěsil puk pod horní tyčku – 1:0. O necelou minutu později mohlo být vyrovnáno, po chybě Matyse všechno zachraňoval skvělý Mahdal. V 19. minutě dostal dvouminutový trest Krejnus, euforii českotřebovských hráčů mohl druhou brankou potvrdit Černý.

V úvodu druhé třetiny přečkali domácí hokejisté téměř minutové oslabení a vzápětí si vypracovali další gólovou příležitost. Vlček s Hemským najížděli na jednoho hlineckého obránce, druhý z jmenovaných pálil tvrdě, ale gólman Malý byl připraven. Hosté se radovali z vyrovnávací branky ve 27. minutě. Pozorný Mahdal nejprve zlikvidoval šanci Kavalíra, poté kapituloval po střele Šulce – 1:1. V čase 27:20 musel na trestnou lavici Doha. Kohouti se dvouminutové přesilové hře Hlinska ubránili, jenže po dalších dvaceti vteřinách našel Koželuh dlouhým pasem Bláhu, který nezaváhal – 1:2.

Třetí branku inkasovali domácí ve 33. minutě a předcházela ji hodně kuriózní situace. Kohouti špatně vystřídali a dobrých dvacet vteřin hráli pouze ve čtyřech. Tento moment přežili, jenže vzápětí vzápětí udeřil Havelka a bylo zle – 1:3. Ve 34. minutě mohli hosté přidat čtvrtou branku, Mahdal však nedal Zadinovi šanci. Herní převahu Hlinska ve druhé třetině mohl dalším gólem vyjádřit Kavalír, naštěstí mířil nepřesně.

Na začátku třetí dvacetiminutovky přálo Kohoutům štěstí, po teči Kavalíra zvonila horní tyčka Mahdalovy branky. K obratu zavelela dvojice nejlepších českotřebovských útočníků, ve 45. minutě Vlček přihrál Hemskému a bylo 2:3. Domácí nevyužili další přesilovou hru, osobní desetiminutový trest navíc dostal Váně. Rozhodčí Kareš přehlédl faul na domácí hráče (píchnutí holí), Váně se ozval a to mu vyneslo deset minut na trestné lavici.

Závěrečná desetiminutovka zvedla tři stovky diváky ze sedadel. V 51. minutě projel domácí obranou hladce Kavalír a bekhendem zavěsil pod víko – 2:4. Kohouti byli v tu chvíli téměř na kolenou, jenže opak byl pravdou. V čase 55:37 byl vyloučen hlinecký útočník Šulc, pobyt na trestné lavici mu v čase 56:22 přesnou střelou od modré zrušil Krejnus – 3:4.

V čase 59:12 zamířil na trestnou lavici další hlinecký hráč Zadina, Kohouti si vybrali oddechový čas. Poslední vteřiny, to byl souboj ostrostřelce Vlčka s gólmanem Malým. Poprvé Vlček pálil v čase 59:46, Malý puk kryl. Další vhazování bylo v čase 59:50, puk se rychle dostal na modrou k Vlčkovi, jehož nechytatelný projektil prosvištěl za Malého záda. Hodiny se zastavily v čase 59:54!!

V prodloužení nejprve ve stoprocentní šanci promáchl Šuvara, po něm neskóroval ani Provaz. V čase 64:35 byl vyloučen obránce Jambor, oddechový čas si tentokrát vybrali hosté. Kohouti se bez problémů ubránili a zápas došel do finále.

V penaltové loterii měli v úvodu navrch brankáři: Malý chytil střelecký pokus Hemského, vzápětí Mahdal vychytal Šulce. Ve druhé sérii se trefil Vlček, Mahdal vychytal Kavalíra. Rozhodnutí měl na své holi Kvasnička, proti byl Malý. A protože vzápětí vynikající Mahdal kryl pokus Havelky, zůstaly dva zlaté body Kohoutům.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová:
„Mužstvo odvedlo skvělou práci, za bojovnost a nasazení patří všem hráčům velké poděkování. V rozhodujících okamžicích tým podržel brankář Michal Mahdal, to byl základní stavební kámen na cestě k výhře. Infarktovou koncovku jsme zvládli díky střeleckým schopnostem útočníka Petra Vlčka, který má jednu z nejtvrdších střel v soutěži.“

Příští zápas – neděle 8. prosince: Ledeč nad Sázavou - Česká Třebová (17).               www.kohouti-ceskatrebova.cz

Fotografie z 3. třetiny a závěru utkání HC Kohouti Česká Třebová - Hlinsko , hráno 4.12. 2013 od 18:30 hodin

Sníženo na 2 : 3  (45. minuta).

Hlinsko zvyšuje opět náskok na 2 : 4  (51. minuta)
Situace před dosažením 3. branky Kohoutů, dole je puk už v síti. (56. minuta)  Naděje na vyrovnání stále trvá.
Radost po 3. brance Kohoutů

Poslední minuta zápasu: hrajeme přesilovku 6 proti čtyřem. Naděje na vyrovnání stále žije. 10 sekund před koncem je buly vpravo před hlineckým brankářem . Za 4 sekundy je díky Vlčkovi puk v brance. Vyrovnáno 4 : 4. Bude se prodlužovat!

Pětiminutové  prodloužení přineslo ze strany Kohoutů odpovědnou obezřetnou hru, v 5, minutě navíc přišlo oslabení, které se podařilo ubránit. Přišly na řadu samostatné nájezdy. Hlinsko  úspěch nezaznamenalo, Kohouti v 2. sérii úspěšní díky střele Vlčka. Rozhodující gól je na snímku: