KOHOUTI  PŘIVEZLI BODY Z LEDČE NAD SÁZAVOU

Oslabený tým Kohoutů zvládl další zápas krajské ligy, tentokrát „povinně“ vyhrál v Ledčí nad Sázavou, která proti nám nastoupila se čtyřmi kompletními útoky. Českotřebovští hokejisté se dlouho střelecky trápili, až v závěrečné třetině nasázeli soupeři tři góly během pouhých 85 vteřin. Celkem třikrát zachránila domácího brankáře tyčka…

Ledeč nad Sázavou - Česká Třebová 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky: 45. Beneš – 16. Váně (Krejnus), 43. Vlček (Hemský), 44. Provaz (Černý), 45. Hemský (Váně, Vlček).
Hlavní rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 4:2 (navíc Cíp na 10 minut). Využití: 0:1. Diváků: 67.
Nejlepší hráči: Jíra – Mahdal.
Ledeč: Jíra – Hrabaň, Hadrava, Beneš, P. Vala, Jirák, D. Vala – Poledne, Petr Bernard, Didiáš – Velecký, Krajíček, Vrátný – Zadražil, Pavel Bernard, Brýdl – Dudák, Cíp, Převor.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Novotný, Jambor, Šťastný – Hemský, Vlček, Váně – Jetmar, Provaz, Černý – Kopečný, Vojáček.

Ve 30. vteřině poprvé zaúřadovala dvojice Vlček – Hemský, po ráně druhého z jmenovaných poprvé zvonila tyčka ledečské branky. Domácí se osmělili ve 4. minutě, Brýdl trefil rovněž tyčku. Poslední tým soutěže vsadil na důraznou obranu, Kohouti se trápili v koncovce, stříleli málo a nepřesně. V 7. minutě přestřelil Vlček, ve 12. minutě si s dělovkou Vlčka poradil domácí brankář Jíra, který vzápětí kryl i pokus Novotného. Kohouti se ujali vedení při přesilové hře, v 16. minutě dorážel Vlčkovu ránu pohotově Váně – 0:1. Vzápětí mohl přidat druhou branku Provaz, ale tutovku neproměnil.

Druh dějství začalo stejně jako první, v čase 20:10 neproměnil slibnou příležitost Hemský. Domácí gólman čaroval po dalších dvou střelách Hemského. V polovině zápasu, kdy hráli hosté bez vyloučeného obránce Novotného, jej po další ráně Vlčka zachránila tyčka. Hostující celek měl podobnou smůlu i v závěru druhé třetině, kdy skončil puk na horní tyčce ledečské branky po hezké akci Kopečného. Krátce předtím však mohli domácí vyrovnat, gólovou příležitost Brýdla naštěstí zneškodnil pozorný Mahdal.

V závěrečné třetině se Kohouti střelecky zlepšili. V úvodu spálil další gólovku Váně, po něm mířili těsně vedle Vlček a Krejnus. To nejpodstatnější se odehrálo mezi 43. až 45. minutou. V čase 42:49, krátce po českotřebovské přesilovce, se švihem konečně prosadil Vlček – 0:2. V čase 43:59 se radoval důrazný Provaz – 0:3. Další branka padla po nejkrásnější akci zápasu v čase 44:14: ve středním pásmu vybojoval puk Vlček, po levém křídle unikl Váně, okamžitě přihrál Hemskému, který vypálil z voleje a zavěsil puk pod horní tyčku – 0:4.

Bojovně naladěná Ledeč se ještě ve stejné minutě dočkala své jediné branky, po individuálním průniku ji vstřelil obránce Beneš. Domácí se pokoušeli o zázrak, ale ten se nekonal. Vyloženou šanci Hrabaně zlikvidoval v 52. minutě brankář Mahdal. V čase 55:18 si domácí kouč vybral oddechový čas, Kohouti tříbrankové vedení bez problémů uhájili.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová:
„Bohužel nám opět chybělo několik hráčů. V prvních dvou třetinách jsme měli téměř nulovou střelbu, domácí byli nepříjemní úpornou obranou. O povinném vítězství jsme rozhodli v úvodu třetí třetiny, kdy se mužstvu během necelých dvou minut podařilo vstřelit tři branky.“

Příští zápas – středa 11. prosince: Česká Třebová – Moravská Třebová (18.30).