Z Litomyšle jsme body nepřivezli, a byly přitom moc potřeba
Litomyšl - Česká Třebová 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 26. Dospěl (Fink, Jankovský), 28. Dospěl, 43. Pavlák (Uhlíř, Jankovský) – 22. Hašek (Kvasnička, Kopečný), 33. Vlček (Matys)
Rozhodčí: Padevět – Plch, Kučera. Vyloučení: 2:4 (navíc M. Švec na 10 minut). Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 320.
Litomyšl: Kalousek – Skalník, Fink, Krutina, Lustyk – Jankovský, Pavlák, Uhlíř – Š. Švec, M. Švec, Dospěl – Dvořák, Vágner, Velehradský.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Mlejnek, Jambor, Novotný, Šťastný – Jetmar, Provaz, Černý – Váně,Vlček, Matys – Kopečný, Kvasnička, Hašek – Voleský, Vojáček.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V první třetině se toho na ledě mnoho neudálo. Za zmínku stály střelecké pokusy Novotného a Jambora na straně hostujícího týmu a domácího Vágnera, při nichž měli navrch oba brankáři, Kalousek a Mahdal. Největší příležitost ke skórování měli hosté ve 13. minutě, dvojice Jetmar – Černý však výborného Kalouska nepřekonala. Stejně se vedlo v 17. minutě osamocenému Pavlákovi, jehož šanci zmařil pozorný Mahdal. V závěru první třetiny byl vyloučen Voleský, 40 vteřin do sirény jeho spoluhráči ubránili.
Přesilovka Litomyšle pokračovala v úvodu druhého dějství, ani dalších 80 vteřin domácím hokejistům ke vstřelení nestačilo. V čase 21:42 uhodilo na druhé straně, po nenápadné akci se prosadil Hašek – 0:1. Vzápětí skončil zápas pro českotřebovského Vojáčka, který si po střetu s protihráčem a po nárazu na mantinel pochroumal vazy v kotníku.
Domácím stačily k obratu necelé dvě minuty. V čase 25:50 se zblízka prosadil Dospěl – 1:1. Stejný hráč pak v čase 27:42 vystřelil švihem od modré a brankář Mahdal si překvapivě srazil puk do vlastní branky – 2:1.
Kohouti se naštěstí rychle probrali. Ve 29. minutě ujel po levém křídle Kopečný, jeho střelu lapil Kalousek. Ve 31. minutě se před domácím brankou ocitl volný Vlček, ale přestřelil. Českotřebovský centr se prosadil ve 33. minutě, kdy vyrovnal při vlastním oslabení – 2:2.
Hostům narostla křídla a byli to oni, kdo diktoval tempo hry. Ve 35. minutě ujeli Kopečný s Kvasničkou, první z jmenovaných střílel, ale jen do dobře postaveného gólmana Kalouska. O dvě minuty později se Kopečný proháčkoval domácí obranou, ve finále znovu narazil na připraveného Kalouska. Litomyšlský brankář se vyznamenal také po akci Černého s Vlčkem. Když byl překonán, tak jej po dělovce Vlčka ve 39. minutě zachránila tyčka! Domácí měli v této fázi hry jedinou příležitost, vyloženou šanci Pavláka zmařil skvělým zákrokem Mahdal.
V úvodu závěrečné třetiny domácí přitlačili a to bylo pro výsledek zápasu rozhodující. Ve 43. minutě měl gólovou šanci Velehradský, všechno zachránil brankář Mahdal. Ve stejné minutě ztratil puk ve vlastním obranném pásmu Kopečný, jehož zbytečnou chybu potrestal Pavlák – 3:2. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, to by však Váně musel překonat Kalouska po sólovém nájezdu. V čase 53:18 měl domácí brankář znovu štěstí, po ráně Vlčka jej opět zachránila tyčka! Litomyšl si v závěrečných minutách chytrou hrou těsné vedení a důležité vítězství udržela. Kohouti, které přijela podpořit dobrá stovka českotřebovských fanoušků, opouštěli led se svěšenými hlavami.

Pavel Táborský, trenér České Třebové:
„Soupeř nás nepřehrál hokejovým uměním, ale především bojovností. Vytvořili jsme si dost šancí, několikrát jsme jeli ve dvou na jednoho, jenže naše koncovka byla nulová. Na výkonu některých našich hráčů byl znát vánoční tréninkový výpadek. Citelně nám chyběl nemocný útočník Hemský.“

Příští zápas – neděle 5. ledna: Česká Třebová – Chrudim (17).