Kohouti, kteří nastoupili v oslabené sestavě, neměli na jasného favorita nejmenší nárok.

Česká Třebová –Světlá nad Sázavou 1:10 (0:4, 0:3, 1:3)

Branky: 50. Hašek (Provaz) – 3. Jaroslav Doležal (R. Křišťan, Kubát), 9. P. Blažek (Dolinský), 11. Šíma (Dolinský, P. Blažek), 18. Jakub Doležal (Dolinský, R. Křiťan), 23. Dolinský (P. Blažek), 38. Kubát (R. Křišťan, Žák) 39. P. Blažek (Šudoma, Šíma), 45. Kopecký, 48. Jaroslav Doležal (Kopecký), 59. Žák (P. Blažek).

Rozhodčí: Najman – Kolář, Škorpil. Vyloučení: 4:9 (navíc Novotný na 10 minut). Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 246.
Nejlepší hráči: Petr Vlček – Pavel Blažek.

Česká Třebová: Kaplan (41. Paleček) – Krejnus, Šťastný, Jambor, Novotný – Hemský, Vlček, Váně – Matys, Provaz, Doha – Hašek, Vojáček.

Světlá: Zvolánek – Svoboda, O. Včela, Venc, Kůrka, Šíma, Jakub Doležal – R. Křišťan, Žák, Kubát – Špatenka, Jaroslav Doležal, Kopecký – Dolinský, Šudoma, P. Blažek.

Pohled na sestavu Kohoutů nevěstil nic dobrého. Na ledě chyběli brankář Mahdal a útočníci Černý s Jetmarem (zdravotní důvody), obránce Mlejnek (pobyt v zahraničí) a útočník Kopečný (dovolená na horách). Lídr soutěže si na ledě dělal, co chtěl. V polovině první třetiny vedl o tři branky, po dvou třetinách měl náskok sedmi gólů. Domácí se prosadili až deset minut před koncem, za stavu 0:9 překvapil brankáře Zvolánka šikovným manévrem zpoza jeho branky Hašek – 1:9. V závěrečných minutách měli Kohouti výhodu několika přesilových her. V čase 54:51, při hře pěti proti třem, se od modré dělovkou trefil Vlček, puk se odrazil od zadní konstrukce, ale rozhodčí Najman branku českotřebovského útočníka neuznal. Gólman vítězného týmu pak ještě zlikvidoval střelecké pokusy Provaze a Vlčka. Jubilejní desáté branky se Světlá dočkala v čase 58:51.

Pavel Táborský, trenér České Třebové:
„Bylo to o bruslení, pohybu a technice. Soupeř je po herní stránce někde úplně jinde, měřit se s ním v současné době jednoduše nemůžeme. Nastoupili jsme bez řady stabilních hráčů, to naši vysokou porážku neomlouvá.“

Jan Krajíček, trenér Světlé:
„Přijeli jsme v roli lídra a nechtěli jsme nic podcenit, což se nám povedlo. Věděli jsme, že se Česká Třebová letos zlepšila a že mužstvo táhne dvojice Vlček – Hemský. Myslím, že jsme zápas měli od začátku pod kontrolou.“