Kdo neviděl, neuvěří...

Zápas z kategorie neuvěřitelných, takové bylo derby České Třebové s Moravskou Třebovou. Kohouti prohrávali po první třetině o čtyři branky a byli zralí na ručník. Ve druhém dějství však tři branky vstřelili a žádnou neinkasovali, necelé tři minuty před koncem normální hrací doby zaslouženě vyrovnali. Kohouti nezvládli prodloužení, ve kterém hráli dvě minuty v pěti proti třem! Při penaltové loterii se štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který závěr dramatického střetnutí nezvládl psychicky…

Česká Třebová – Moravská Třebová 4:5 sn (0:4, 3:0, 1:0 – 0:0)

Branky: 31. Hemský (Vlček), 32. Vlček (Hemský, Váně), 36. Vlček (Hemský, Váně), 58. Matys (Provaz, Černý) – 6. Zeman (Kučera), 7. Řehulka, 18. Rak (Arnošt), 19. Tregler (Doseděl), rozhodující nájezd proměnil Rak.

Rozhodčí: Hájek Teplý, Kolář. Vyloučení: 12:7 (navíc Doseděl a Koláček na 10 minut, TH pro trenéra Klacla). Využití: 2:0. Diváků: 352.
Nejlepší hráči: Hemský, Vlček – Řehulka.
Česká Třebová: Mahdal – Matys, Krejnus, Čejka, Šťastný, Novotný – Hemský, Vlček, Váně – Jetmar, Provaz, R. Černý – Doha, Teplý, Kopečný.
Moravská Třebová: Přikryl – Kutmon, Štefan, Arnošt, Kovařík, Pokorný, Doseděl – Řehulka, Koláček, Pezda – Rak, Stráněl, Muselík – Zeman, Kučera, Tregler.
V úvodu doplatili domácí na zbytečné chyby. V čase 5:53 si Zemanovu střelu z pravého křídla si českotřebovský brankář Mahdal srazil překvapivě do vlastní branky – 0:1. V čase 6:21 chyboval v rozehrávce Novotný a Řehulka vstřelil po 28 vteřinách druhý gól hostujícího mužstva – 0:2.
Zaskočení Kohouti se nemohli v útočné fázi vůbec prosadit, za zmínku stály jen střelecké pokusy Provaze a Vlčka. Závěr první třetiny patřil opět Moravské Třebové, které během pouhých 83 vteřin vstřelila další dvě branky! V čase 17:15 si najel mezi domácí obránce Rak a švihem mířil do černého – 0:3. V čase 18:38 se zblízka prosadil Tregler – 0:4. V obrat v tu chvíli věřil na českotřebovském zimním stadionu málokdo.

Do druhé třetiny vstoupil jiný tým Kohoutů. Se střelami Hemského a Provaze ve 26. minutě si ještě brankář Přikryl poradil, v polovině zápasu však lovil puk hned dvakrát za svými zády. Domácí postavily na nohy využité přesilové hry. V čase 30:03, při přesilovce pěti proti třem, vykřesal naději parádní dělovkou Hemský – 1:4. V čase 31:05, v pokračující přesilovce pěti proti čtyřem, se od modré trefil Vlček – 2:4. Kohouty pak při šanci Kučery podržel Mahdal, domácí přežili i oslabení. V čase 35:16 znovu zaúřadovala dvojice Hemský, Vlček: druhý z jmenovaných skóroval tentokrát prudkým švihem – 3:4. V dramatickém závěru druhého dějství mohl vyrovnat Provaz, na druhé straně měl vyloženou šanci Řehulka, kterého vychytal gólman Mahdal. V čase 38:45 byli vyloučeni Novotný s Rakem, v čase 39:54 pykal tak Vlček.

Pro Kohouty to znamenalo velkou komplikaci. Na začátku třetí třetiny hráli 45 vteřin ve třech, ubránili se, stejně jako přečkali dalších 69 vteřin ve čtyřech. Obrovská příležitost v podobě přesilové hry pěti proti třem (celkem 85 vteřin!) se domácím naskytla ve 46. minutě, Kohouti ji však nevyužili.

Hosté byli pod tlakem a začali jim téct nervy, což se ukázalo v 53. minutě. Po průniku Hemského napadl našeho útočníka obránce obránce Arnošt, svému parťákovi přispěchal na pomoc Vlček a vzápětí se na ledě strhla bitka. Čtyřminuté tresty dostali Hemský, Vlček a Teplý, šest minut vyfasoval Arnošt a čtyři minuty Muselík s Kučerou.

Kohouti měli v této fázi zápasu navrch, v čase 55:20 nedokázal puk usměrnit do odkryté moravskotřebovské branky Černý. Hosté nevěděli, kam dřív skočit, a tak si raději vzali oddechový čas. V čase 56:35 byli vyloučeni Váně se Štěfanem a hra ve čtyřech vyšla domácímu mužstvu. V čase 57:54 se k odraženému puku dostal Matys, bleskově jej poslal za Přikrylova záda – 4:4 a bylo vyrovnáno!

V pětiminutovém prodloužení hrálo všechno do karet Kohoutům. V čase 62:35 nejprve Doseděl fauloval Vlčka a dostal dvouminutový trest. Situaci psychicky neunesli hráči Doseděl s Koláčkem, nervový kolaps předvedl trenér Moravské Třebové Klacl, který zasypal sprškou hrubých vulgarit rozhodčího Hájka a dostal trest ve hře. Kohouti hráli dvě minuty v pěti proti třem, obrovskou příležitost k zisku dvou bodů však nevyužili. Brankáře Přikryla ohrozil prakticky jen Provaz a to bylo málo.

Penalty: Mahdal chytil střelu Raka, Vlček nepřekonal Přikryla. Řehulkovu ránu lapil parádním semaforem Mahdal, vzápětí se neprosadil ani Hemský. Hosty potěšil obránce Kovařík (0:1), Kohouty udržel ve hře bek Matys (1:1).V další sérii neskorovali Váně a Kovařík, po nich nedokázal vstřelit branku Provaz, dva body pro hosty „trefil“ Rak.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová:
„Kdyby mi někdo po první třetině řekl, že získáme bod, nejspíš bych si poklepal na čelo. Moravská Třebová měla jasně navrch, jenže se přepočítala. Náš tým obrovskou bojovností zápas dokonale otočil, v závěru soupeře přehrával a sahal po vítězství. Škoda nevyužité dvojnásobné přesilovky v prodloužení, to mohla být pověstná třešnička na dortu. Nevadí, bod bereme.“
Příští zápas – sobota 14. prosince: Pardubice - Česká Třebová (18.30).