Krajská liga: Skuteč - Česká Třebová 2:8 (1:1, 0:5, 1:2)

Českotřebovští Kohouti uspěli ve druhém utkání hraném na ledě soupeře, po pětigólovém uragánu ve druhé třetině vyplenili Skuteč. Čtyřmi brankami a dvěma asistencemi se blýskl útočník Marek Hemský, ve třetí třetině si v našem dresu odbyl premiéru teprve šestnáctiletý brankář Roman Černý z Hradce Králové.

Branky: 13. Kusý, 56. Havel (Vágner) – 7. Hemský (Vlček), 24. Kopečný (Doha), 25. Hemský (Váně, Vlček), 28. Hašek (Kopečný, Doha), 34. Hemský (Kopečný), 40. Matys (Vlček, Hemský), 41. Matys (Hemský, Vlček), 57. Hemský (Krejnus, Vlček).
Rozhodčí: Najman – Hájek, Teplý. Vyloučení: 9:6 (navíc Tomin osobní trest do konce utkání a Pražan na 10 minut). Využití: 1:1. Diváků: 50.
Nejlepší hráči: Havel – Hemský, Vlček, Kopečný, Matys.
Skuteč: A. Herynek – Zdražil, Netolický, Wasserbauer, Brdička, Škop, Pražan, Hudec – Vágner, Štursa, Havel – Pešek, Kusý, Hladík – Stupavský, Tomin, Ligr – Kunc, Klusoň, Komárek.
Česká Třebová: Mahdal (41. R. Černý II) – Matys, Krejnus, Jambor, Čejka, Šťastný, Novotný – Hemský, Vlček, Váně – Jetmar, Provaz, R. Černý I – Doha, Kopečný, Hašek.

První třetina skončila nerozhodně 1:1, ale na gólové šance ji vyhráli Kohouti 6:1. První příležitost měl již ve 13. vteřině Hemský, kterého vychytal gólman Herynek. Ve 4. minutě zmařil domácí brankář vyloženou šanci Černého. V čase 6:25 vypálil Hemský tvrdě a přesně od modré – 1:0, hostující tým využil přesilovou hru.

Skuteč se poprvé osmělila v 8. minutě, na brankové čáře situaci zachraňoval obětavým zákrokem obránce Šťastný. Kohouti pokračovali v útočné hře a bohužel také v zahazování gólových příležitostí. V 10. minutě poslal Váně skvělý pas Vlčkovi, který mířil do skutečského brankáře. O minutu později dopadl navlas stejně Černý.

Domácí hokejisté potrestali vyloučení Čejky, v čase 12.25 se od modré trefil Kusý – 1:1. Co bylo horší, ve stejném čase byl za předchozí faul vyloučen Krejnus. Hosté se bez problémů ubránili a v závěru první třetiny znovu vyhořeli v koncovce. V 18. minutě mohl skórovat Vlček, v 19. minutě mířil vedle Provaz a ve 20. minutě trefil tyčku Černý!!

Druhá třetina byla v podání Kohoutů o něčem úplně jiném, hosté začali konečně střílet branky. Ve 21. minutě střílel tvrdě Vlček, znovu jen do domácího brankáře. Ten však potom v rozmezí necelých čtyř minut třikrát kapituloval. Ve 24. minutě jej zblízka překonal Kopečný – 1:2, ve 25. minutě Váně nádherně přihrál neomylnému Hemskému – 1:3, ve 28. minutě se opět prosadil třetí českotřebovský útok, konkrétně Hašek – 1:4. Popáté se skupinka českotřebovských fanoušků radovala ve 34. minutě, kdy svůj hattrik zkompletoval Hemský – 1:5. Vzápětí měl gólovou šanci Doha, ale stejně jako o malý okamžik Hemský a Váně měl navrch brankář Skutče. V závěru druhého dějství předvedla elitní pětka Kohoutů parádní kombinační akci, na jejímž konci byl přesně střílející obránce Matys – 1:6.

Za rozhodnutého stavu dostal přležitost v brance Kohoutů teprve 16letý talentovaný gólman Roman Černý, který přišel do našeho klubu na střídavý start z Hradce Králové. Sotva se začalo hrát, tak se v čase 40:36 trefil od modré obránce Matys – 1:7.

Některým hráčům Skutče začaly téct nervy, smutným hdrinou byl především Tomin. Ten ve 47. minutě tak dlouho osekával Jambora, až si vykoledoval tvrdou odplatu. Oba hráči dostali čtyřminutový trest. Zatímco Jambor přijel trest v klidu, vzteklý Tomin rozbil pěstí plexisklo na tresné lavici a hlavní sudí Najman jej nekompromisně poslal do šatny.

Na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani druhý gólman Kohoutů, mladičký Černý se vytáhl hlavně při šancích Štursy a Lígra. V 55. minutě zvonila tyčka po dělovce Hemského, v 56. minutě chyboval za vlastní brankou Jambor, proti střele volného Havla neměl brankář Černý šanci - 2:7. Hosté se radovali ještě jednou, v 57. minutě vypálil z téměř poloviny hřiště Hemský a nachytal domácího brankáře na švestkách – 2:8. Vzápětí připravil Hemský šanci Vlčkovi, který přestřelil.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová:

„Kdybychom v první třetině proměnili vyložené šance, mohlo být rozhodnuto podstatně dříve. Ve druhé dvacetiminutovce mužstvo zabralo, soupeř neměl šanci. Jsem rád, že hráči udrželi nervy na uzdě, jsou před námi další důležité zápasy. Věřím, že tato výhra přitáhne fanoušky na domácí středeční duel s Hlinskem.“

Příští zápas – středa 4. prosince: Česká Třebová – Hlinsko (18.30)