Předkolo o pohár Vladimíra Martince v Pardubicích podle očekávání

Pardubice - Česká Třebová 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Branky: 13. Ludvík (Rozlívka), 14. Procházka (Čapek), 33. Čapek, 36. Šindler, 44. Křečan (Jindřich), 59. Jindřich (Křečan) – 51. Doha (Držmíšek, Černý).

Rozhodčí: Veselý – Louda, Kratochvíl. Vyloučení: 7:9 (navíc Šedivý a Teplý na 10 minut). Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 33:38. Nejlepší hráči: Křečan – Držmíšek.

Stav série: 1:0.

Česká Třebová: Kaplan - Čejka, Poskočil, Novotný, Mlejnek, Kopečný – Hladík, Kvasnička, Šedivý - Doha, Držmíšek, Černý – Šafář, Teplý, Uhlíř.

Ve 2. minutě nastřelil českotřebovský útočník Šafář tyčku, o pět minut později se totéž povedlo domácímu týmu. Pardubice posadily do sedla přesilové hry. Ve 13. minutě, kdy na trestné lavici odpočíval Novotný (zdržování hry), skóroval Ludvík – 1:0. O pouhých 70 vteřin později využili domácí hokejisté druhou přesilovku, tentokrát se trefil Procházka – 2:0.

Na začátku druhé třetiny ztrácela Lokomotivy síly v oslabení, v krátkém časovém sledu byli vyloučeni tři její hráči. Když se karta obrátila a v oslabení hráli domácí, podařil se jim husarský kousek, ve 33. minutě vstřelil jejich třetí gól Čapek – 3:0. Za necelé tři minuty bylo ještě hůř, protože vyloučení Šedivého gólově trestal pardubický Šindler – 4:0.

Také úvod závěrečné třetiny vyšel domácímu celku, ve 44. minutě se do střelecké listiny zapsal Křečan – 5:0. Necelých deset minut před koncem se Lokomotiva dočkala alespoň čestného úspěchu, autorem jediné českotřebovské branky byl Doha – 5:1. Skóre se změnilo ještě jednou, v předposlední minutě mu dal konečnou podobu pardubický Jinřich – 6:1.

Michal SMOLA, vedoucí týmu:

Pro vývoj celého střetnutí byly rozhodující přesilové hry. V první třetině proměnili domácí dvě, ve druhé třetině využili další přesilovku a jednou skórovali v oslabení. Soupeř nepředvedl bůhvíjaký výkon, na domácím ledě bychom s ním určitě uhráli lepší výsledek.“

Druhý zápas předkola o pohár Vladimíra Martince se hraje ve čtvrtek 21. února od 18.30 hodin v České Třebové.