Zprávy z ledního  hokeje

Čekají nás Pardubice

Až v neděli, po dohrání čtvrté části play off o přeborníka kraje, se definitivně rozhodlo o soupeři českotřebovské Lokotimotivy v předkole o pohár Vladimíra Martince. Jisté je, že náš tým změří síly se Závodní hokejovou Pardubice.

Bilance mluví pro soupeře

Lokomotiva se v letošní sezoně střetla s Pardubicemi celkem čtyřikrát, všechna čtyři utkání vyhrál soupeř. Pouze v prvním vzájemném střetnutí jsme dokázali být pardubickému mužstvu vyrovnaným soupeřem, jinak jsme vždy tahali za kratší konec...

Vzájemné výsledky:

17. října: Česká Třebová – Pardubice 5:6

31. října: Pardubice – Česká Třebová 10:0

21. listopadu: Pardubice – Česká Třebová 9:1

13. prosince: Česká Třebová – Pardubice 3:8

Série se hraje na dvě vítězná utkání. Odstartuje v úterý 19.2. v Pardubicích, výhodu domácího ledu bude mít Česká Třebová ve čtvrtek 21. února (od 18.30 hodin). Případný třetí duel by se hrál v sobotu 23.2. opět v Pardubicích.

Hokejové výsledky mládeže

Liga mladších žáků

16.2.2013 – Pelhřimov

HC Spartak Pelhřimov -TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:4 (4:0, 0:3, 1:1)

Branky ČT:  Stolín, Umlauf, Cihlář, Švub

Asistence: Cihlář, Stolín, Havránek

Vyloučení: 7:8 Využití: 0:0, Oslabení: 0:0  Diváků: 40

Sestava ČT: Kollert – Koutecký, Verner, Nesejt, Novotný – Umlaf, Švub, Stolín – Cihlář, Ruda, Martinec –  Kleisl, Deml, Havránek - Provazník

Komentář:  V sobotu ráno jsme se žáky zavítali do Pelhřimova. Dlouhá cesta se na našem týmu projevila zřejmě v první třetině, kdy jsme  4x inkasovali. Poté se kluci již probrali, zbylé dvě třetiny na ledě dominovali a skóre vyrovnali na 4:4. Bohužel jsme však také nedokázali proměnit řadu vyložených šancí, což nás stálo výhru. V nervózním závěru to byli naopak domácí, kteří jednu z mála svých šancí využili a tím rozhodli utkání. Stanislav Ruda - trenér

Přípravka 2003

17.2.2013 – Česká Třebová

TJ Lokomotiva Česká Třebová- HC ČSOB Pojišťovna Pardubice I.  1:3 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky ČT:  Koutecký

Trestné střílení za faul: 3:1 Využití: 1:1

Diváků: 50

Sestava ČT: Martinásek O. – Koutecký, Pavliš, Hošpes, Pojezný, Deml, Havránek - Novotný A., Martinásek T., Ruda, Fikejz, Bárta, Novotný J., Palán, Páv, Kolář

Komentář:  Čtvrťáci v neděli přivítali na domácím ledě hosty z Pardubic. Ti přijeli odčinit porážku z minulého víkendu. V dobře odehraném utkání, jsme nedovedli využít své příležitosti ke skórování. Bohužel to však byli hosté, kteří ve třetí třetině po našich chybách strhli výhru na svoji stranu. Stanislav Ruda - trenér

MINIHOKEJ 2004

16.2.2013 – Česká Třebová
Ročník 2004
TJ Lokomotiva Česká Třebová - TJ Lanškroun 3:5 (1:0,1:2,1:3)
Branky: Řehák 2, Provazník
TJ Lokomotiva Česká Třebová - HC Slovan Moravská Třebová 0:13 (0:4,0:5,0:4)

TJ Lokomotiva Česká Třebová - HC Litomyšl 4:1 (2:1,1:0,1:0)
Branky: Pachl 2, Čečotková, Provazník.
Sestava: Bárta - Fiala, Provazník, Řehák, Novotný Aleš, Pachl, Čečotková,
Langer, Doleček, Truněček.

V domácím turnaji nastoupil tým bez šesti hráčů, kteří hrají již za starší ročník. V prvním zápase, přestože byl dobře rozehrán, jsme nedokázali zvítězit. Proti Moravské Třebové jsme v této sestavě neměli šanci a ve třetím utkání jsme s Litomyšlí, však vítězství již vybojovali.

Ročník 2005
TJ Lokomotiva Česká Třebová - HC Slovan Moravská Třebová 6:4 (4:1,1:3,1:0)
Branky: Pecina 2, Telecký, Brand, Kubíček, Slezák
Branky: Pecina, Kubíček, Slezák, Rudová
Sestava: Lepša - Klacl, Slezák, Telecký, Pecina, Kubíček, Čečotka, Rudová,
Brand, Křivohlávek, Hrbáč, Havránek, Mach

Tým ročníku 2005 a mladších, se opíral o tradičně výborný výkon brankáře Lepši.
V obou utkáních jsme zvítězili. Chválím dobrý pohyb, nasazení i bojovnost.
Jsem rád za množící se jména mezi střelci branek. Trenér Slávek Pecina.

MINIHOKEJ 2005

17.2.2013 – Hlinsko

TJ Lokomotiva Česká Třebová - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice II. 3:10 (1:1,2:1,0:8)
Branky: Pecina , Mach, Slezák
TJ Lokomotiva Česká Třebová  - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice I. 1:17 (1:6,0:4,0:7)
Branky: Pecina

HC Hlinsko - TJ Lokomotiva Česká Třebová  15:2 (4:0,6:1,5:1)
Branky: Slezák 2

Sestava: Brand - Klacl, Slezák, Telecký, Pecina, Kubíček, Čečotka, Křivohlávek, Hrbáč, Mach, Jansa  Matěj, Kečkéš, Švancara

Do turnaje v Hlinsku jsme nastoupili v mírně obměněné sestavě. Ještě první utkání slibovalo velmi pěknou podívanou. Po prvních dvou třetinách jsme vedli 3:2 a hecovali děti k neustávajícímu hernímu výkonu. Přesto děti  ustaly v do té doby dobrém herním pohybu a především podpoře brankáře - hráče Matěje Branda, který se ujal této role vůbec poprvé. Pár gólů v rychlém sledu znamenalo náhlý a konečný zvrat v utkání. Obdržených 8  gólů během jediné desetiminutové třetiny rozhodlo o všem a v podstatě se přeneslo i do zbytku turnaje. Ale i tak byli soupeři tentokrát výrazně lepší, přesto lze chválit jednotlivce za výkon, jednotlivé lajny za vytvořené šance a tým celkově za to, že se zcela nevzdal a bojoval až do konce. Hodnotil turnaj trenér mládeže Slávek Pecina.