Pro českotřebovské hokejisty skončila sezóna

Lokomotiva předvedla ve druhém utkání předkola Poháru Vladimíra Martince bojovný výkon a s favorizovaným soupeřem dlouho držela krok. V konečném účtování ji to nebylo nic platné, protože hostující tým byl mnohem silnější v koncovce. Českotřebovští hokejisté spálili celkem třináct vyložených šancí a sezona pro ně skončila.

Česká Třebová - Pardubice 3:7 (1:1, 0:3, 2:3)

Branky: 4. Doha (Černý, Poskočil), 39. Šafář (Kvasnička), 56. Doha – 3. Křečan (Ludvík), 24. Procházka (Ludvík), 33. Ludvík (J. Šejba, M. Šejba), 36. Čapek (Rejzek), 44. Čapek (J. Šejba), 55. Ludvík (Čapek), 57. Čapek (Procházka).

Rozhodčí: Kobr – Kleprlík, Slabý. Vyloučení: 8:6 (navíc Ludvík na 10 minut). Využití: 0:2. Vyložené šance: 13:7. Zásahy brankářů: 41:45. Diváků: 178. Nejlepší hráči: Doha, Šafář – Ludvík, Čapek. Konečný stav série: 0:2.

Česká Třebová: Paleček - Čejka, Poskočil, Novotný, Mlejnek, Kopečný, Chadima – Hladík, Kvasnička, Šedivý - Doha, Držmíšek, Černý – Šafář, Teplý, Uhlíř.

Pardubice: Truhlář – Rejzek, Křečan, M. Šejba, Palaščák, Mlateček – Čapek, Procházka, Ludvík – Musil, J. Šejba, Čermák.

První třetina, to byl „hokejový blázinec“, přesněji festival zahozených šancí. V průběhu prvních dvou mohli skórovat pardubičtí útočníci Procházka s Ludvíkem, které na druhé straně napodobil českotřebovský Doha. Na první branku se čekalo jen do 3. minuty, Ludvík přihrál od zadního mantinelu najížděcímu Křečanovi, který pálil tvrdě a přesně – 0:1. Domácí tým potřeboval k vyrovnání 36 vteřin, u zadní tyčky číhající Doha se zblízka nemýlil – 1:1.

Potom se až do konce první dvacetiminutovky střílelo jen slepými. V 6. minutě mířil vedle pardubické branky Šedivý, v 9. minutě přestřelil v gólové pozici Černý. V čase 8:22 signalizoval čárový rozhodčí chybu pardubické střídačky, domácí měli hrát přesilovou hru, ovšem sudí po krátké diskusi u střídačky hostujícího celku svůj verdikt překvapivě odvolal. Brankáři měli nadále navrch. Domácí Paleček se blýskl při šanci Ludvíka, pardubický gólman Truhlář znovu vychytal Černého.

Ve druhé třetině padly tři branky, vždy se radovaly Pardubice, a byly to góly jako přes kopírák. Lokomotiva hrála ve všech třech případech přesilovou hru, nevyužila ji a krátce po jejím skončení vždy inkasovala. Mezitím ještě stihla zahodit dalších pět vyložených gólových příležitostí. Ve 24. minutě, přesně 34 vteřin po svém návratu z trestné lavice, skóroval Procházka – 1:2.

V úseku mezi 24. – 28. minutou domácí tým potvrdil své neuvěřitelné střelecké trápení, když v koncovce postupně vyhořeli Mlejnek, Černý, Šedivý a dvakrát Šafář. V čase 30:13 byl za sekání vyloučen M. Šejba. Na konci pardubického brejku v oslabení byl Čapek, ale také domácí brankář Paleček. M. Šejba se vrátil na led a hosté po sedmi vteřinách znovu udeřili, když spolupráci bratrů Šejbových završil dalším gólem Ludvík – 1:3. Navlas stejná situace se opakovala ve 36. minutě, pouhých osm vteřin po svém návratu z trestné lavice přihrál Rejzek na čtvrtou branku Čapkovi – 1:4. Domácí hokejisty povzbudila 39. minuta, po přesné přihrávce Kvasničky se s přehledem prosadil Šafář – 2:4. V čase 39:17 předvedl českotřebovský gólman Paleček zákrok večera, když z bezprostřední blízkosti lapačkou skvěle kryl ránu M. Šejby.

Rozhodující krok k vítězství udělal favorit z Pardubic na začátku třetí třetiny, ve 44. minutě využili hosté zásluhou Čapka přesilovou hru – 2:5. Domácí spálili další tři šance (Uhlíř, Doha, Šafář), spoustu sil ztráceli po nedovolených zákrocích a při hře v oslabení. V 55. minutě se znovu radoval pardubický kapitán Ludvík – 2:6. V 56. minutě si vysloužil potlesk Doha, který obešel tři protihráče a vzápětí překonal i gólmana Truhláře – 3:6. V 57. minutě domácí obránci zazmatkovali za vlastní brankou, z čehož profitoval Čapek – 3:7. V 59. minutě vybídl Šafář ke skórování Uhlíře, ale ten gólovou šanci „symbolicky“ neproměnil.

Petr VOŘÍŚEK, trenér České Třebové:

My bychom potřebovali hrát hokej snad na fotbalovou branku. Během zápasu jsme si vytvořili spoustu gólových šancí, ovšem prosadili jsme se pouze třikrát. Rozhodující byla druhá třetina, kterou jsme prohráli 0:3. Tenhle zápas nebyl pro vývoj celé sezony rozhodující, bohužel jsme ztráceli v utkáních se slabšími soupeři.“

DALŠÍ VÝSLEDKY

Semifinále play off:

Litomyšl – Choceň 4:11 (konečný stav série 0:2), Moravská Třebová – Chrudim 3:0 (konečný stav série 2:0).

Pohár Vl. Martince: Lanškroun – Polička 5:0 (stav série 1:1)