Míra Krsek je stříbrný

Jedním z nejlepších českých veteránských sportovců je Miroslav Krsek, žijící v Lukové na Orlickoústecku. Bývalý atlet a vynikající maratonec (s osobním rekordem 2:14:56) se věnuje duatlonu. Kombinace běhu a cyklistiky mu svědčí, vždyť od roku 1996 vybojoval na světových šampionátech třináct a na evropských šampionátech jedenáct medailí!!

Tu poslední, stříbrnou, vybojoval Míra Krsek v neděli 21. dubna v nizozemském Horstu, kde se konalo mistrovství Evropy v dlouhém duatlonu.

Suverénem šampionátu byl domácí reprezentant Bart Mulders, který získal rozhodující náskok v šedesátikilometrové cyklistické části závodu. Po prvním běhu byla v čele nizozemská dvojice Mulders – Heikamp, kterou dělily pouze tři vteřiny (1:01:28 a 1:01:31). Třetí Míra Krsek ztrácel 90 vteřin (1:02:58).

Na kole kraloval Mulders (1:41:08), v tu dobu druhý Heikamp ztratil více než pět minut (1:45:36). Krsek držel třetí příčku, na kole dosáhl času 1:48:24.

V závěrečném běhu byl nejrychlejší Míra Krsek (34:13), Mulders byl o minutu pomalejší (35:16), ale v pohodě zvítězil. Třetí skončil Heikamp, který však ve druhém běhu hodně ztratil (39:39)

„Bylo to dost namáhavé. Před startem bylo chladno, teploměr ukazoval dva stupně  nad nulou, navíc foukal nepříjemný vítr. V průběhu závodu se oteplilo, ale žádné jarní počasí to nebylo. Byl jsem příjemně překvapen tím, jak dobře se mi v závěru běželo. Na vítěze jsem neměl, ze stříbrné medaile mám velkou radost,“ prohlásil po svém návratu Míra Krsek.

Výsledky kategorie 60 – 64 let (15 km běh – 60 km kolo – 7,5 km běh): 1. Mulders (Niz.) 3:21:21, 2. Krsek (ČR) 3:29:07, 3. Heikamp (Niz.) 3:31:38, 4. Woodcock (Anglie) 3:34:12, 5. Greisel (Něm.) 3:49:14, 6. Vannas (Niz.) 3:50:23.