MOLÁČEK

FK Česká Třebová – Pardubičky       5:0 (3:0)
Branky: 15´Popelka, 21´43´Pecháček, 23´Gremlica, 69´Motl
Hodnocení trenérského týmu:
V posledním domácím utkání sezóny jsme přivítali soupeře z Pardubiček. Jelikož to bylo poslední domácí utkání a také poslední utkání ročníků 98, chtěli jsme tento zápas zvládnout na jedničku. Také se tak stalo. Hned od začátku jsme soupeře zatlačili na jejich polovinu a šance střídá šanci. Vše ovšem končí v pokutovém území. Již v 15´ se nadechl na velké sólo Popelka  a lišácky přehazuje brankáře 1:0. Ve 21´ doráží do prázdné branky Pecháček po střele Antese. Ve 23´ uniká po pravé straně Gremlica a technickou střelou opět mění skóre již na 3:0.
O poločase jsme udělali pár změn, kdy Kulhavého jsme stáhli z důvodu zápasu dorostu a aktivního Jankeleho pro zítřejší zápas s Pardubicemi. Obraz hry se ale nezměnil. Ve 43´ se opět zapisuje střelecky Šimon Pecháček střelou z cca 25m 4:0. Na konečných 5:0 zakončuje po dlouhém sólu po soupeřovu rohu Motl, kdy gólmana překonává na 2x. Tímto jasným rozdílem i zápas skončil. Kluci hráli pěkný fotbal  a pochvala tak zaslouží celému týmu obzvláště pak středopolařům jako Ezrovi, Pecháčkovi a Kulhavému.  Další utkání hrajme v Chocni a to již ve středu dne 12.6. již od 17:00 hodin.
Jaroslav Macko
 Mladší žáci A

Sestava: Deml Jan, Flídr Jan, Fohl Dominik, Glaser Tomáš, Gregor Matěj, Herclík Filip, Hýbl Lukáš, Hýbl Vojtěch, Jiřánek Jakub, Řehoř Michal, Řehák Sedrik, Špatenka Vojtěch
Česká Třebová – Pardubičky 6 : 2 (4:1)
Branky: Řehoř 2x, Špatenka 2x, Deml, Jiřánek
V tomto utkání jsme obléhali soupeřovu branku a dobývali doslova jako tvrz. Celý zápas jsme odehráli na soupeřovi polovině a ten nás ohrozil pouze z rychlých brejků. Našim útočníkům se střelecky nedařilo a zahodili několik jasných gólových šancí.
Za předvedený výkon zaslouží pochvalu celý tým.
Martin Glaser
Mladší žáci B

8.6. turnaj v Brandýse n. Orlicí
Soupeři: Brandýs n. Orlicí, Tatenice
Sestava : Čipčala Martin, Fric Šimon, Flídr Jan, Fohl Dominik, Glaser Tomáš, Hýbl Vojtěch, Jiřánek Jakub, Půlkrábek Ondra, Růžička David
Výsledky :
Česká Třebová – Tatenice 1:0 (1:0)
Branky: Čipčala
Česká Třebová – Brandýs n. O. 7:0 (2:0)
Branky:  Glaser 2x, Flídr 2x, Fric, Půlkrábek, Čipčala
Poslední turnaj OPMŽ v sezóně 2012/2013 jsme vyhráli díky bojovnosti našich hráčů. Na hráčích byla vidět veliká chuť po vítězství. Kluci to zvládli na jedničku i bez střídání, navíc čtyři hráči ihned po zápase odjížděli na domácí zápas KPMŽ.
Za předvedený výkon zaslouží pochvalu celý tým!
Starší přípravka A

8.6. krajské finále starších přípravek v Přelouči
Zúčastněné týmy: Pardubice, Chrudim, Ústí n. Orlicí, Letohrad, Hlinsko, Vysoké Mýto, Přelouč, Skuteč, Svitavy
Sestava: Štichauer, Deml, Vítek L., Vítek D. Neugebauer, Sýkora, Jílek, Klímek, Gremlica, Pácha, Hruška, Hildebrand, Krása, Štos

Hlinsko

Hodnocení trenérů: Poslední a zároveň finálový turnaj, který završil působení chlapců v soutěžích přípravek, jsme sehráli za pěkného počasí v Přelouči. Od prvního zápasu jsme předváděli líbivý a technický fotbal. Tři vítězství ve skupině nám zajistila postup do semifinále.Škoda jen, že i v poslední utkání ve skupině jsme alespoň nebodovali, protože by nás potom čekal lehčí soupeř v semifinále. V něm jsme sehráli nešťastné utkání s Vysokým Mýtem, jelikož jsme od začátku prohrávali po nedorozumění v obraně. Potom jsme neproměnili pokutový kop a další vyložené šance. Přesto všechno jsme nakonec výsledek otočili a ještě minutu a půl před koncem vedli. Po zaváhání při rohovém kopu soupeř vyrovnal a ihned po naší rozehrávce po dalším zaváhání šel soupeř do vedení. Nakonec nám přidal ještě jeden gól. Po zápase se v očích našich hráčů objevili slzy. Nakonec v utkání o 3. místo jsme deklasovali Hlinsko a odvezli jsme si bronzové medaile. Klukům patří velké poděkování za přístup a nasazení, děkujeme také rodičům, kteří přijely naše kluky povzbudit.

Miroslav Štichauer

Starší přípravka B

8.6. TURNAJ  Boříkovice
Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, Sokol Boříkovice, TJ Žichlínek, Jiskra Ústí n.Orl.
Sestava: Karlík Radim, Bezdíček Adam, Hýbl Miloslav, Vašata Jakub, Horák Dominik, Kolář Šimon, Kolář Matěj, Jebavý Tomáš, Hamerník Ondřej.
Hodnocení trenérů:
V sobotu jsme se účastnili posledního soutěžního turnaje v Boříkovicích. Soupeřem nám byly týmy ze Žichlínka, Ústí nad Orlicí a domácích  Boříkovic. Na turnaj jsme odjížděli sice oslabeni o tři hráče, ale v dobré náladě. První soupeř Žichlínek nám trochu naháněl strach se svými hráči, kteří nás výrazně převyšovali. Za zmínku stojí brankář žichlínského týmu, který byl ještě minimálně o dvě hlavy větší než náš hlavní trenér . Všechny obavy se rozplynuly hned na začátku. Naši kluci se snažili hrát kombinační fotbal a zaslouženě vyhráli. Nebýt vysokého brankáře,  byl by výsledek ještě výraznější než konečných 3:1. Další zápas proti domácím Boříkovicím jsme začali velmi vlažně a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 4:1. Od této chvíle začalo mužstvo bojovat a začalo zase praktikovat svůj kombinační fotbal. Po velmi bojovném druhém poločase skončil zápas remízou 5:5. Penaltový rozstřel jsme už tak trošku „odflákli“ a díky nesoustředěnosti a možná i pod dojmem toho, že se nám podařilo dovézt do úspěšného závěru prohraný zápas , jsme na penalty prohráli. Poslední zápas s týmem Ústí nad Orlicí se projevila únava a i přímé slunce udělalo své. Úvod zápasu patřil nám, ale po neproměnění šancí přišel gól od soupeře. Vzápětí další dva slepené góly a bylo prakticky po zápase. Zápas nakonec skončil 2:4, kdy oba naše góly vstřelil Tomášek. Tento turnaj jsme si užili poprvé za opravdu slunečného počasí a všichni hráči zaslouží pochvalu. Ještě bychom chtěli poděkovat všem rodičům za podporu a vytvoření dobré atmosféry v týmu.
Radim Dlouhý

Mladší přípravka A

9.6. krajské finále starších přípravek v Hlinsku
Zúčastněné týmy:
Skupina „A“ – Hlinsko, Vys.Mýto, Svitavy, Chrudim, Dobříkov                                                   Skupina  „B“ – FK Č.Třebová, Pardubice, Holice, Libchavy, Ústí nad Orlicí
Utkání:
FK Česká Třebová   –  FK Pardubice                 1  :  7     ( 0 : 5 )                                                                                   Branka : Linhart
FK Česká Třebová   –  SK Holice                        1  :  3     ( 1 : 2 )                                                                     Branka : Horák
FK Česká Třebová   –  Sokol Libchavy               3  :  1    ( 0 : 0 )                                                                Branky : 2x Lepša , Polášek
FK Česká Třebová  -  Jiskra Ústí nad Orlicí       5  :  2    ( 2 : 0 )                                                Branky : 3x Macák , Linhart , Fečko
Zápas o 7. – 8.místo
FK Česká Třebová  -  Sokol Dobříkov                 2  :  4    ( 1 : 3 )                                       Branky : 2x Šmíd

Vstup do tohoto turnaje se nám vůbec nevyvedl. Viditelná únava některých jedinců, kteří před takto těžkým turnajem den předem přinejmenším běželi maraton, ustrašenost a nesoustředěnost zapříčinili , že jsme proti Pardubicím během 5minut prohrávali 5-0,protože jsme jim darovali branky jako na podnose vlastními chybami tak bylo prakticky po zápase. První střelu jsme vyslali na soupeřovu branku v 8.minutě druhé půle a to bylo dost pozdě na to s výsledkem a hlavně předváděnou hrou něco udělat. Druhý zápas s Holicemi pokračoval ve stejném duchu jako ten první, naše zbytečné chyby , žádná střelba a opět nesoustředěnost brankáře  , rovná se druhá prohra 1-3 a tím končí veškeré  šance probojovat se do semifinále. Třetí zápas s Libchavami v první půli skončil nerozhodně 0-0 ,naše hra se ale lepšila a začali jsme si vytvářet  i šance. Měli jsme tlak a tlačili soupeře před jeho branku. Ve druhé půli se nám podařilo vstřelit tři branky a konečně vyhrát a tím získat i nějaké body do tabulky.
Do posledního zápasu ve skupině s Ústím, které se nakonec na náš úkor dostalo do semifinále společně s Pardubicemi, jsme nastoupili plní elánu. Začali jsme bojovat, vytvářet si šance a hlavně střílet. Soupeře jsme pustili do minima šancí ze kterých se dokázal prosadit pouze dvakrát. Sami jsme svoje vytvořené šance dokázali využít a připsali jsme  si druhou výhru v turnaji. Ale to už bylo pozdě, jak se později ukázalo svůj klíčový zápas jsme si prohráli sami s Holicemi, které jsme větším důrazem a bojovností měli porazit a bylo vše bez problémů.                                                                                                                                                                         Do zápasu O 7.místo jsme nastoupili proti Dobříkovu  bez odpočinku hned po konci zápasu s Ústím. Hrál se vyrovnaný zápas,  stav 1-1 byl ještě dvě minuty před koncem první půle, ale potom v rozmezí dvou minut po našich hrubkách jsme soupeře pustili do dvoubrankového vedení, které si už udržel až do konce zápasu. Závěrem musíme říci ,že jsme čekali lepší výsledek, kdyby se nám vydařil vstup do turnaje a někteří jedinci by lépe přistoupili den předem k odpočinku i k samotnému turnaji, tak to mohlo být o něčem jiném a dopadnout o mnoho lépe. Jenže na kdyby se nehraje a tak jsme skončili až na 8.místě. Daniel Pospíšil
Odehráli jsme poslední turnaj této sezóny, sice se moc nepovedl, ale budeme věřit, že příští sezóna bude lepší. Popřejme klukům ať se jim v příští sezoně daří ještě lépe než v této a aby pod vedením nových trenérů šly jejich  výkony stále ještě více nahoru a v neposlední řadě také to, aby se fotbalem hlavně bavili a předváděli líbivou hru na kterou se bude dát dívat.
                                                                                                                                                              Trenérské trio.

Mladší přípravka B

V sobotu 8.6. 2013 jsme se zúčastnili turnaje v Lanškrouně. Turnaj se hrál za účasti 9ti mužstev 1 x 15 min, systémem každý s každým.
SESTAVA: Jelínek M. – Petráň, Kolář – Macák, Barbořák
                                         Pokorný J., Fritscher – Tulis, Ptáček a Jelínek J.
1.      utkání:                       FKČT  -  LANŠKROUN modr.               9  :  0
                                          Branky: 3x Tulis, 2x Ptáček a Macák, 1x Kolář a Barbořák
2.      utkání:                       FKČT  -  RADIMĚŘ                                 3  :  1
                                          Branky: 2x Tulis a 1x Macák
3.      utkání:                       FKČT  -  ŠTÍTY                                         2  :  0
                                         Branky: Macák a Pokorný J.