-
Týden sportu 2013 -
sportovní disciplíny školní mládeže
-
PONDĚLÍ
17.6.2013:
-
-
Běh do
vrchu
Peklák H.Brusenbauchová,
Z.Slavíková, J.Kyncl
-
-
Přetahovaná lanem
Peklák O.Limberský
-
-
Turnaj
ve vybíjené speciálních a praktických škol Kurty „Na Skále“
L.Vašina
-
ÚTERÝ
18.6.2013:
-
-
Atletický víceboj (6.-9.tříd, chlapci, dívky) Areál
Gymnázia P.Doseděl,
Z.Slavík, tělocvikáři ZŠ
-
-
Vybíjená (3.-5.tříd, chlapci, dívky)
Kurty „Na Skále“ L.Vašina,
D.Fricová
-
-
Kuželky
Kuželna u ND L.Beran,
F.Sedlák
-
-
Judo
Tělocvična
„Na Skále“ M.Typl
-
-
Tenis
volné
hraní
Kurty „Za Vodou“ Z.Zavadil
-
-
STŘEDA
19.6.2013
-
-
Běh
družstev o nejrychlejší školu Staré
náměstí H.Brusenbauchová, J.Jiroušková,
-
P.Jasanský
-
-
Kuželky
Kuželna u ND
L.Beran,
F.Sedlák
-
-
ČTVRTEK
20.6.2013
-
-
Atletický víceboj (1.-5.tříd, chlapci,dívky) Areál
Gymnázia P.Doseděl,
Z.Slavík ,tělocvikáři ZŠ
-
-
Vybíjená (6.-7. tříd, dívky)
Kurty „Na Skále“ L.Vašina,
D.Fricová
-
-
Florbal (6.třída. 7.třída a 8.-9. tříd, chlapci)
Tělocvičny ZŠ Tělocvikáři
ZŠ
-
-
Ringo
(8.-9. třída, dívky)
Kurty „Na Skále“ I.Pecháčková
-
-
Judo
Tělocvična „Na Skále“
M.Typl
-
-
Smíšený volejbal trojic (6.-7. A 8.-9. Třídy) Kurty
„Na Skále“ L.Vašina
-
-
Kuželky
Kuželna u ND
-
-
PÁTEK 21.6.2013
-
-
Plavání (1.-5.tříd, závod jednotlivců) KPB
R.Klaclová
-
-
Plavecko-běžecký pohár
KPB, park Javorka R.Jaroš,
L.Vašina, R.Klaclová,
-
H.Brusenbauchová
-
-
Fotbal
ZŠ
Habrmanova
D.Peroutka
-
-
Týden
sportu 2013
- propozice
sportovních disciplín
-
Běh do vrchu, přetahovaná
lanem
- Termín:
pondělí 17. června 2013
- Místo: sjezdovka Peklák
- Pořadatel: Ski klub ( běh do vrchu), Gymnázium (
přetahovaná),
- Garanti: Hana Brusenbauchová, Ondřej Limberský
- Zahájení závodu: 9:00
- Program :
- 1. štafety družstev
- kategorie: 1 – 5. třídy (8 chlapců a 8 dívek z každého ročníku)
- 2. jednorázový závod pro všechny přítomné
- 1 – 3. třída ……………150 m zvlášť dívky a chlapci
- 4 – 5. třída ……………300 m zvlášť dívky a chlapci
- 6 – 9. třída ……………500 m zvlášť dívky a chlapci
-
- 3. „ Co nejrychleji na Sněžku“
- 6 – 9. třída : štafeta 16 x 100m - 4 z ročníku ( 3 ch + 1 d )
- na signál vybíhá první běžec, ze shora vysílačkou se při doběhu
dává signál dalšímu ze štafety
-
- 4. přetahovaná lanem Zahájení v 10:30
- Pořadatel: Ondřej Limberský.
- Družstva: 4 chlapci + 2 dívky
- Systém soutěže: družstva se přetahují po ročnících, každý s každým,
vítězí škola s největším počtem vítězství v ročníku
-
-
Vybíjená
-
Termín a kategorie:
- pondělí 17.6. 2013: Turnaj praktických škol
-
Začátek:
10:00
-
úterý 19.6.:
3.,4. a 5. třída chlapci a děvčata
-
čtvrtek 21. 6.:
6. a 7. třídy dívky
-
Začátek:
9:00
-
Místo konání:
kurty Na Skále
-
Vedoucí soutěže: Mgr. Fricová Dana,
Lubomír Vašina
- Prezentace: na hřišti, vždy 1/2 hod před
začátkem
-
Pravidla hry:
hraje se dle pravidel vybíjené,
s pravidly budete seznámeni na místě před zahájením turnaje
- Počet hráčů: 8 + 1
- Počet týmů:
každá škola může v rámci jednoho
ročníku postavit dvě
- družstva
-
-
Atletický víceboj
- termín: úterý 18. června – kategorie 6 – 9.
tříd
- čtvrtek 20. června – kategorie
1- 5. tříd
- pořadatel: ŠSK při Gymnáziu Česká Třebová
- spolupořadatel: ZŠ Habrmanova
- garant: Mgr. Petr Doseděl, Mgr. Ivana
Pecháčková
- místo: sportovní areál gymnázia
- rozhodčí, pomocníci: studenti gymnázia + učitelé
- pedagogický dozor: 2. stupeň – každá škola zajistí minimálně
jednoho učitele na stanoviště
- (z každého ročníku 2 chlapci a
dvě děvčata)
- 1. stupeň – učitelé budou vodit
jednotlivé kategorie po stanovištích
- (z každého ročníku 3 děvčata a
3 chlapci)
|
1. stupeň |
2. stupeň |
1. |
běh 60 m |
běh 60 m |
2. |
skok daleký |
skok daleký |
3. |
šplh 4 m (3 m) – tyč |
šplh 4 m – tyč |
4. |
driblink kolem met – 1min. |
skákání přes švihadlo – 1min. |
5. |
2 kola na pilinovce |
2 kola na pilinovce |
6. |
-------- |
hod medicinbalem |
disciplíny:
Za každý výkon získává závodník body. Hodnotí se
jednotlivci i družstvo (hodnotí se dle tabulek OVOV).
- Závod jednotlivců: vyhrává jednotlivec v každé
kategorii s maximálním počtem bodů.
- Závod družstev (škol): vyhrává družstvo, které
získalo celkově nejvyšší počet bodů.
- Barvy triček: ZŠ Habrmanova červená
- ZŠ Nádražní žlutá
- ZŠ Ústecká bílá
- Gymnázium modrá
- Časový harmonogram: 8.30 hod. – zahájení, prezentace
závodníků
- 8.45 hod. –
zahájení soutěží dle rozpisu
- Pravidla disciplin
- Běh na 60 m
- Z nízkého startu podle pravidel atletiky platných od 1. 1. 2010.
Startování́ jako ve vícebojích, tj. po prvním chybném startu musí́ být
varováni všichni závodníci v daném běhu. Kdo zaviní další chybný́
start ve stejném běhu, bude vyloučen, tj. za běh na 60 m nezíská́
žádný́ bod. Startovní povely: připravte se – pozor – výstřel. Měření
na desetiny sekundy, např. 8,5 s.
- Skok do dálky z rozběhu
- Z libovolně dlouhého rozběhu, odrazem jednonož z pevného odraziště
s doskokem do písku, Každý závodník má 2 pokusy.
- Hod 2kg (1kg) medicinbalem
obouruč přes hlavu vzad
- Všechny kategorie budou házet 2kg (1kg) medicinbalem. Každý
závodník má 3 pokusy.
Výchozí́ poloha - stoj zády do směru hodu, paty chodidel před
odhodovou čarou, míč v natažených pažích nad hlavou. Následuje
jeden nápřah a odhod přes hlavu vzad. Házející může vypadnout, či
vyskočit směrem vzad (ve směru hodu).
- Skákání přes švihadlo po dobu 1 minuty
- Skákající́ skáče libovolným způsobem přes švihadlo po dobu 1
minuty. Hodnotí se počet přeskoků.
Činnost rozhodčích
Startér velí́: Připravte se – Start.
Časoměřič
hlásí́ každých 10 s, při 60 s hlásí́ „Stop“. Počítači přeskoků –
registrují počet úplných přeskoků švihadla (zkažený pokus se
nepočítá).
- Šplh
- Šplhá se s přírazem na tyči: 3. – 9. ročník 4 m, 1. - 2. ročník 3
m
- Běh na pilinovce
- Závodníci absolvují 2 kola na čas (zhruba 700 m).
Délka trasy pro 1. a 2. třídu 1 kolo.
- Dribling s míčem kolem dvou met po dobu 1 minuty
- Závodník má jeden pokus. Dribluje se s
basketbalovým nebo volejbalovým (1. a 2. ročník)
míčem. Mety jsou vzdálené́ od sebe 10 m. Na povel vybíhá́
driblující́ od jedné́ mety směrem ke druhé́ a obíhá́ ji z jedné́
strany, při návratu obíhá́ druhou metu z druhé́ strany (trasa
driblingu je tedy ve tvaru osmičky). Hodnotí se vzdálenost, kterou za
stanovenou dobu závodník urazil.
-
KUŽELKY
- Termín: úterý 18.6.2013,
středa 19.6.2013, čtvrtek 20.6.2013
- Místo: kuželna u Národního domu
- Začátek: úterý 9:00, středa,
Čtvrtek 12:00
- Prezentace: průběžně
- Garant: Ladislav Beran,
František Sedlák
- Vybavení:
sportovní obuv na sportoviště
- Systém turnaje: otevřený turnaj pro
jednotlivce, do plných
-
-
-
Běžecké disciplíny
- Termín: středa 19. června 2013
- Místo konání: Staré
náměstí
- Okruh: Staré
náměstí – Klácelova ul. – spojka pod kostelem – Hýblova ulice – Staré náměstí – 450 m
- Vedoucí závodu: Hana
Brusenbauchová
- Dopoledne
- 9:00 –
11:00 základní školy – štafetový běh družstev
- 1.
stupeň – 5 chlapců a 5 dívek v jednom ročníku
- 2.
stupeň – 3 chlapci a 1 dívka v jednom ročníku
- Bodovací závod 1.
stupně a 2. stupně
- Barvy triček ZŠ:
- ZŠ Habrmanova
- červená
- ZŠ
Nádražní - žlutá
- ZŠ
Ústecká - bílá
-
Gymnázium - modrá
- ZŠ
praktická - zelená
-
-
volejbal
-
Termín:
čtvrtek 20. 6. 2013
-
Družstva:
tříčlenná smíšená družstva 6. – 7.
třída a 8. – 9. třída (každá škola může postavit 2 družstva)
- Začátek:
9:00
- Místo konání:
kurty Na Skále
- Vedoucí soutěže:
Vašina Lubomír
- Prezentace: na hřišti, vždy 1/2 hod před
začátkem
-
ringo
- Termín: čtvrtek 20. 6. 2013
-
Družstva: čtyřčlenná družstva dívek 8. – 9.
třída (každá škola může postavit dvě družstva)
- Začátek: 9:00
- Místo konání: kurty Na Skále
- Vedoucí soutěže: Vašina Lubomír
- Prezentace: na hřišti, vždy 1/2 hod před
začátkem
-
-
florbal
- Termín: čtvrtek 20. června 2013
- Začátek: 9:00
- Garant: tělocvikáři ZŠ
- Družstva: chlapci 6. – 9. tříd
- Skupiny: chlapci 6. třídy – ZŠ
Ústecká (vedoucí Jiří Lohrer)
- chlapci 7. třídy – ZŠ
Habrmanova (vedoucí Daniel Peroutka)
- chlapci 8. a 9. třídy –
ZŠ Nádražní (vedoucí Miroslav Báchor)
- (každá škola postaví
maximálně 1 družstvo)
- Vybavení: florbalové hokejky,
brankářská výzbroj (minimálně maska),
- dresy (trička v barvě
svých škol)
- Systém: hraje se 3 + 1 (na ZŠ
Nádražní 4+1), každý s každým (předpokládaná účast čtyř týmů
v každé skupině),
délka utkání se řídí počtem družstev
-
-
Plavání
- Datum: 21.6.2013 (PÁTEK)
- Místo konání: KPB Česká Třebová
- Časový harmonogram: 8.30 – 11.30 hodin
- I. stupeň ZŠ - 1. – 5. ročník, 8.30
– 9.45 hodin
- 8.30 – příchod na
bazén, předání seznamu žáků
- 8.40 – 8.50 -
rozplavání
- 9.00 – 9.45 závody
jednotlivců
- Zastoupení žáků z každé základní školy
v této kategorii:
- 1. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 25 m VZ /volný způsob/
- 2. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 25 m VZ /volný způsob/
- 3. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 25 m VZ /volný způsob/
- 4. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 25 m VZ /volný způsob/
- 5. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 25 m VZ /volný způsob/
- II. stupeň ZŠ – 6. – 9. ročník, 10.00 - 11.30 hodin
- 10.00 – příchod na bazén, předání seznamu žáků
- 10.10 – 10.20 – rozplavání
- 10.30 – 11.15 – závody jednotlivců
- Zastoupení žáků z každé základní školy v této kategorii:
- 6. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 50 m VZ /volný způsob/
- 7. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 50 m VZ /volný způsob/
- 8. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 50 m VZ /volný způsob/
- 9. třída – 2 dívky, 2 chlapci - 50 m VZ /volný způsob/
- Seznamy žáků,
kteří se zúčastní plaveckých závodů při „Týdnu sportu“,
- prosíme zaslat nejdéle do
středy 18.6.2013 na e-mailovou adresu:
-
ams-lubomir.vasina@seznam.cz
Plavecko-běžecký pohár ( PBP )
- XII. ročník
-
POŘADATEL:
R TEAM
-
SPOLUPOŘADATEL:
město ČESKÁ TŘEBOVÁ AMS – Lubomír
Vašina
-
ŘEDITEL ZÁVODU:
Mgr. Roman Jaroš
-
ZÁŠTITA PROJEKTU PBP: David
Svoboda olympijský vítěz
v moderním pětiboji
-
Jarmila Kratochvílová
světová rekordmanka v běhu na 800 m
-
Jan Železný olympijský
vítěz, člen MOV
-
ZÁŠTITA závodu PBP Jaroslav Zedník
starosta města ČESKÁ TŘEBOVÁ
-
PARTNEŘI: město
ČESKÁ TŘEBOVÁ AMS –
Lubomír Vašina AUTHOR
-
SURVIVAL NUTRITION SUPPLEMENTS HOTEL Milan VOPIČKA.
-
ERREA MOLTEN OTO ČR s.r.o.
-
MEDIÁLNÍ PARTNER:
ČT sport
-
STATUT: závod
Plavecko-běžeckého poháru
-
DATUM KONÁNÍ:
21.6.2013
-
MÍSTO KONÁNÍ: plavecká
část bazén Česká Třebová – prezentace závodu
-
běžecká část park Javorka Česká Třebová
-
PŘEDPIS:
závod se koná dle technického ustanovení
Plavecko-běžeckého poháru
-
KATEGORIE:
-
Základní školy a víceletá gymnázia: A
4. – 5. třída chlapci
D 4. – 5. třída dívky
-
B
6. –
7.
E 6. – 7.
-
C
8. – 9.
F 8. – 9.
-
4. – 5. třída rok
narození 2003, 2002, 2001
- 6.
– 7.
třída
2001, 2000, 1999
- 8.
– 9.
třída
1999, 1998, 1997
-
- V každé kategorii mohou startovat :
- Žáci příslušné třídy a roku narození, přičemž obě tyto
podmínky musí být splněny současně.
-
-
Sportovní
disciplíny pro dospělé
- Aquatlon Česká Třebová
-
- POŘADATEL:
AMS – Lubomír Vašina
-
email:
ams-lubomir.vasina@seznam.cz
-
tel.: 605 415 868
-
www.tyden-sportu.cz
-
- ŘEDITEL
ZÁVODU: Lubomír Vašina
-
ZÁŠTITA: starosta města Česká
Třebová Jaroslav Zedník
-
člen MOV, olympijský vítěz Jan Železný
-
světová rekordmanka v běhu na 400 m Jarmila Kratochvílová
-
PARTNEŘI: město Česká Třebová Pardubický kraj AUTHOR
OTO ČR s.r.o.
- STATUT:
závod světové série WORLD
TRIATHLETE 1
- DATUM KONÁNÍ:
21.6.2013
- PREZENTACE:
od 18.00 hod
- START:
19.30 hod., plavecký bazén KPB
- CÍL:
Staré náměstí
- TRATĚ:
500 m plavání, start z vody
-
5 km běh - do běžecké
části se vybíhá Gundersenovou metodou
- TECH. USTANOVENÍ:
-
·
závodníci
startují na vlastní nebezpečí
-
·
závodníci
jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu, pokynů policie a
pořadatelů
- KATEGORIE:
muži ženy absolutní pořadí
-
muži, ženy věkové
kategorie do 29, do 39,do 49, nad 50 let
- CENY:
muži, ženy absolutní pořadí 1 – 3. místo finanční, věcné
-
muži, ženy věkové
kategorie věcné
- STARTOVNÉ:
100,- Kč, platba při prezentaci
-
-
|