Hokejbalisté vstoupili do soutěží na domácí půdě

V sobotu do druhé nejvyšší soutěže naskočil loni bronzový „A“ tým Lokomotivy a v regionální derby si svěřenci trenéra Jebouska  poradili s pardubickým Svítkovem. I „B“ tým zůstal na vítězné vlně a po bitvě porazil těsně tým z Hradce Králové a prozatím se usadil na třetím místě v regionální tabulce. V neděli Ačko nestačilo na zálohu pardubického Autoskla i přes zlepšený výkon v závěrečné části.
Céčko ani na domácí půdě nedokázalo ve třetím kole zvítězit, když  narazilo na „C“ tým Autoskla. Když se šestkrát do černého trefil rychlonohý Šprincl.

Lokomotiva Česká Třebová  : Svítkov Pardubice  4 : 1  (1:0, 2:0, 1:1)
Vstup do nové sezony se týmu pod vedením trenéra Jebouska podařil. Domácí při své cestě za vítězstvím využili dvě přesilové hry. Hosté dokázali zaznamenat čestný úspěch až v závěrečné části. Kohouti si po skvělém výkonu zjistili první body do tabulky.
Střely : 38 : 8 , Vyloučení  6:8,  Využití 2:0, V oslabení 0:1
Branky : Hruška, Lustyk, Lux, Voleský
Sestava Č.Třebové: Procházka – Kvasnička, Mrštný M., Dobrovský, Lustyk, Hudec, Jirmásek, Tlapák, Rybka, Válek, Lux, Furik, Vostrčil, Hynek, Švec M., Voleský

Lokomotiva Česká Třebová  : Hradec Králové B  2 : 1 (0:1,2:0,0:0)
Jaroslav Badzik : „Zápas jsme začali aktivně, ale jak je u nás již tradicí, branku jsme nevstřelili. Soupeř šel do vedení v závěru první části díky trestnému střílení, čímž naši aktivitu trochu zmrazil. Naštěstí pro nás přišla dvacátá třetí minuta. Hudec přesně našel Lustyka, který již neměl se zakončením do poloprázdné branky problém. Pouhou minutu poté se šťastně trefil i Hubl. Jedno brakové vedení se nám podařilo díky skvělému výkonu Břízy v naší brance a zvládnuté taktice v závěrečných minutách udržet. Přesto, že jsme v zápase promarnili několik tutovek, hráčům děkuji za výkon.“
Sestava Č.Třebové: Šmíd – Němec, Hyksa, Mrštný D., Doubrava, Klimeš, Dobrovský, Hubl, Laštovica, Lustyk, Hudec, Jirmásek, Tlapák, Rybka
Branky: 12:27 Šimek 0:1 (TS), 22:29 Lustyk (Hudec) 1:1, 23:01 Hubl (Tlapák) 2:1

Lokomotiva Česká Třebová  : Autosklo HAK Pardubice B  2 : 3 (0:2, 0:0, 2:1)
V druhém domácím utkání se kohoutům už tolik nedařilo, extraligová záloha pardubického Autoskla z minima využila. A domácím se podařilo snižovat náskok hostů až v závěrečné části.
Střely : 43 : 29 , Vyloučení  5:10,  Využití 1:0,
Branky : Válek,
Sestava Č.Třebové: Šmíd –Mrštný M., Dobrovský, Lustyk, Hudec, Jirmásek, Tlapák, Rybka, Macků, Válek, Lux, Furik, Vostrčil, Hynek, Kvasnička, Švec M., Voleský

Lokomotiva Česká Třebová C : Autosklo HAK Pardubice  C  2 : 6  (0:3,1:1,1:2)
Jaroslav Lustyk : „Utkání jsme začali velmi dobře a po dvou minutách přišla šance v podobě přesilové hry. Tu jsme však nedokázali využít a naopak po jejím skončení skórují hosté. Dále bojujeme, ale chyba obrany znamená druhý gól. Do konce třetiny inkasujeme potřetí, i když průběh utkání je vyrovnaný. Na začátku druhé třetiny nádherně pálí Doubrava těsně vedle. O čtyři minuty později konečně dáváme gól (Hübl). Zvyšujeme tlak a do minuty promarňujeme vyloženou šanci. Těsně po ní však málem sami inkasujeme, ale výborný zákrok brankáře nás zachraňuje. Hosté přesto před koncem třetiny zvyšují svůj náskok na 1:4. Do třetí třetiny jsme vstoupili opět aktivně a po čtyřech minutách snižujeme na 2:4 (Tesař J.). O chvilku později nedotáhl do gólového konce samostatný únik Doubrava. Náš tlak se opět stupňuje, ale po chybě přichází opět trest v podobě pátého gólu. Následný faul posílá odpočinout Doubravu (2+2). Tři minuty před koncem zvyšuje na 2:6 hostující Šprincl svým 6. gólem.“ "Po třech kolech jsme stále bez bodu, i když hra týmu je zápas od zápasu lepší. Věděli jsme, že to nebude jednoduché uspět s novým týmem v této soutěži. Na zisk prvních bodů, budeme muset asi vypsat výběrové řízení nebo odvolat trenéra. Pokračuje naše trápení se zakončením a tak nezbývalo než přihlížet střelecké exhibici jediného hráče Autosklářů. Bojujeme dál..." dodal trenér Badzik
Branky:  Hubl, Tesař J.
Sestava a branky: Novotný - Nekvinda, Laštovica, Zeman, Lustyk, Truhlář, Doubrava, Smažil, Oplíštil, Škeřík, Hübl (1), Němec, Tesař J. (1), Rejsa, Vohralík, Tesař D., Tlapák

O dalším víkendu do soutěží vstoupí v Benátkách i starší žáci ve dvou duelech se Svítkovem. V sobotu od 10:00 a 12:00 hodin. Béčko odpoledne zajíždí do Pardubic na souboj se Živanicemi  od 17:00 na hřišti ve Svítkově.
V neděli se představí „C“ tým v Chrudimi, proti místnímu záložnímu týmu a „kohouti“ z Ačka vyběhnou proti přeloučským Jestřábům ve 14:00 hodin.