Favorizovaná Chrudim vyhrála o gól, rozhodčí pomáhal
Ani v prvním utkání letošního roku se Kohoutům nepodařilo přetrhnout výsledkou mizérii ze závěru roku loňského. Vysoce favorizovaná Chrudim to v České Třebové neměla snadné, nciméně po těsné výhře odvezla všechny body. Vidina umístění v první osmičce, které zaručuje účast v play off, se Kohoutům nebezpečně vzdaluje.

Česká Třebová - Chrudim 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 15. Vlček (Mlejnek), 32. Hemský (Matys, Vlček), 34. Vlček (Hemský) – 5. Holub (Polák, Cvrček), 28. Dobiáš (Urban), 38. Kišš (Formánek), 55. Kišš (Dobiáš).
Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 7:11 (navíc Vlček, Matys – Holub, všichni na 10 minut). Využití: 2:2. Diváků: 371. Nejlepší hráči: Vlček – Kišš.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Mlejnek, Matys, Novotný, Šťastný – Doha, Vlček, Hemský - Jetmar, Provaz, Černý – Kopečný, Váně, Hašek.
Chrudim: Ament – Urban, Formánek, M. Novotný, Brychta, Turčani, Švadlenka – Dobiáš, Novák, Kišš – Langr, Závodník, Slavík – Vacek, Brožek, Ondráček – Holub, Zrůst, Polák – Cvrček.
Favorizovaná Chrudim začala zostra. Ve 49. vteřině zlikvidoval českotřebovský brankář Mahdal gólovou šanci Dobiáše. Na konci třetí minuty byl vyloučen obránce Krejnus, v čase 4:31 vstřelil vedoucí branku chrudimský Holub – 0:1. Kohouti se poprvé osmělili až v polovině první třetiny, se střeleckým pokusem Provaze však gólman Ament příliš práce neměl. Domácí se dočkali v 15. minutě, Vlček na útočné modré vyhrál osobní souboj s dvěma protihráči, bleskově nabruslil před branku a přesným švihem vyrovnal – 1:1. Kohouti ožili, Váně mířil vzápětí do brankáře Amenta, odražený puk vyslal mimo chrudimskou branku nepřesně střílející Krejnus. V závěru prvního dějství získali domácí po nedovolených zákrocích soupeře výhodu přesilové hry pěti proti třem, ale nevyužili.
Stejně se ji vedlo v úvodu druhé třetiny. V čase 27:12 byl za držení vyloučen útočník Hemský, který krátce předtím inkasoval úder do obličeje. Faul chrudimského obránce rozhodčí Veselý přehlédl, domácího borce naopak poslal na trestnou lavici. Hosté potřebovali ke vstřelení druhé branky pouze 35 vteřin. Co na tom, že Dobiáš kopl do puku nohou, následné protesty českotřebovských hráčů u sudího Veselého nezabraly, velmi problematickou branku hostům uznal – 1:2.
V polovině střetnutí hosté špatně vystřídali a přesilovku tentokrát využili Kohouti, po krásném slalomu vyrovnával Hemský – 2:2. Obraz hry se najednou změnil. Domácí se tlačili do útoku, hosté si vypomáhali nedovolenými zákroky. Ve 33. minutě měla Česká Třebová opět výhodu jednoho hráče v poli, v čase 33:26 se po skvělé spolupráce Hemského s Vlčkem domácí poprvé ujali vedení – 3:2. Za čtyři minuty svítily na ukazateli skóre dvě trojky. Kohouti znovu doplatili na malý důraz před vlastní brankou, tentokrát jejich laxnost potrestal Kišš – 3:3.
Na začátku třetí třetiny přečkali Kohouti vyloučení Vlčka, tým v těchto chvílích držel nad vodou výborný brankář Mahdal. Ve 44. minutě se karta otočila. Při českotřebovské přesilové hře zaměstnali brankáře Amenta tvrdými střelami Hemský s Krejnusem, více než stoprocentní šanci spálil Jetmar, který stál sám před prázdnou chrudimskou brankou…
V předbrankovém prostoru mnohem důraznější hosté se dočkali v čase 54:17, kdy vedení na jejich stranu strhnul Kišš – 3:4. Ve stejné minutě mohli vyrovnat Hemský s Vlčkem, první nejprve trefil brankáře, druhý o malý okamžik později bekhendem přestřelil.
Příležitost k vyrovnání získali domácí v čase 58:26, kdy byl vyloučen chrudimský Brožek. V čase 58:39 přespříliš důrazný Vlček trefil ramenem do oblasti krku a hlavy Nováka, vyfasoval trest (2+10 min.) a zápas pro něj skončil. Domácí v závěru zkusili hru bez brankáře, přes velkou snahu vyrovnat nestihli.

Pavel Táborský, trenér České Třebové:
„Soupeř nás přetlačil důrazem a lepší koncovkou. Vypracovali jsme si několik šancí, tu největší neproměnil za nerozhodného stavu 3:3 Jetmar.“