Play-off začalo neslavně: ostudný výkon a debakl

Českotřebovští Kohouti vstoupili do vyřazovací části krajské ligy ostudným způsobem, když v prvním čtvrtfinálovém utkání na ledě favorizované Světlé nad Sázavou inkasovali devatenáct branek. Do zápasu nenastoupil zraněný brankář Mahdal, chyběli obránci Novotný s Jamborem a útočník Provaz.

Světlá nad Sázavou - Česká Třebová 19:1 (7:0, 5:0, 7:1)

Branky: 1. Kubát (O. Včela), 7. Jakub Doležal (Šudoma, Blažek), 9. Kubát (Svoboda, O. Včela), 10. P. Blažek (Jakub Doležal, Šudoma), 13. P. Včela (Žák), 15. Šudoma (Blažek, Šíma), 19. Špatenka (Žák), 28. Kubát (Žák), 28. Jaroslav Doležal (Kůrka), 35. P. Včela (Žák, O. Včela), 36. Šudoma (P. Blažek), 40. P. Včela (Svoboda), 42. Kopecký (Kůrka), 44. Žák (Kubát), 44. Kopecký (Bancíř), 45. Kubát (Žák, P. Včela), 55. P. Včela (Žák), 57. O. Včela (P. Včela, Kubát), 58. Žák – 60. Vlček (Krejnus, Hemský).

Rozhodčí: Padevět – Kučera, Plch. Vyloučení: 2:1 (navíc Jakub Doležal na 10 minut). Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 257. Nejlepší hráči: Kubát, Žák, P. Včela. Stav série: 1:0.

Světlá: Zvolánek – O. Včela, Svoboda, Kůrka, Bancíř, M. Blažek, Šíma – Kubát, Žák, P. Včela – Kopecký, Jakub Doležal, Jaroslav Doležal, Špatenka – P. Blažek, Špatenka, Šudoma – Štros.

Česká Třebová: Paleček - Krejnus, Mlejnek, Matys, Šťastný – Váně, Vlček, Hemský – Černý, Kopečný, Jetmar – Voleský, Kvasnička, Hašek - Vojáček.

Od první minuty bylo na ledě pouze jedno mužstvo. Domácí hokejisté si na ledě dělali, co chtěli. Vedení se ujali v 10. vteřině, když Kubátovu střelu nešťastně tečoval českotřebovský obránce Mlejnek. Náhradní brankář Paleček byl v ohni střel, v první třetině kapituloval sedmkrát a dvakrát jej zachránila tyčka. Ve druhé třetině se domácí brankostroj na chvíli zastavil, jenže ve 28. minutě vstřelila Světlá během 17 vteřin dva góly a získala chuť na další. Zdecimovaní hosté soupeři v ničem nestačili, jen dvojice Vlček – Hemský několikrát protáhla nudícího se gólmana Zvolánka. Do největších šancí se Kohouti dostali až za stavu 0:16. Mlejnek nejprve trefil levou tyčku, vzápětí mířil vedle Hemský a krátce po něm spálil jasnou gólovou šanci Jetmar. Naprostou převahu a herní pohodu soupeře potvrdila 58. minuta střetnutí. Hosté hráli v pěti proti třem, ale neuhlídali centra první formace Žáka, který jim ve dvojnásobném oslabení ujel a dal devatenáctý gól. V čase 59:41 se od modré trefil Vlček – 19:1.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebové: „Za celý klub se omlouvám všem fanouškům. V první řadě těm, kteří vážili poměrně dlouho cestu do Světlé nad Sázavou. Náhradní brankář Paleček si prošel hokejovým očistcem. Chyboval, ale svalovat vinu pouze na něj by bylo hodně laciné. Přístup a výkon některých hráčů byl strašný. Soupeř je výkonnostně někde jinde, ale prohrát takovým způsobem je nepřijatelné.“

Příští zápas – středa 29. ledna: Česká Třebová - Světlá nad Sázavou (18.30).