Kohouti Česká Třebová - Světlá nad Sázavou 4 : 6
Druhý zápas čtvrt finále play-off přinesl vyrovnanou hru, vítězství však získal soupeř a vede už 2 : 0 na zápasy

Druhé utkání čtvrtfinálové série play off bylo úplně o něčem jiném. Českotřebovští Kohouti ostudu neudělali, naopak dokázali s favorizovanou Světlou odehrát vyrovnanou partii. Soupeř rozhodl o svém vítězství dvěma slepenými góly, které vstřelil v rozmezí necelých dvou minut. Vydařenou domácí premiéru absolvoval v dresu Kohoutů teprve 17letý gólman Roman Černý, který přišel na střídavý start z Hradce Králové. Kohouti se třikrát gólově prosadili v přesilových hrách.

Česká Třebová - Světlá nad Sázavou 4:6 (0:1, 2:3, 2:2)

Branky: 22. Hemský (Krejnus, Šťastný), 35. Hemský (Vlček), 44. Váně (Vlček, Hemský), 47. Černý (Vlček) – 2. Kubát (Žák, O. Včela), 27. Kubát (M.Blažek), 29. Venc, 39. Kopecký (Hynek), 48. Kubát (P. Včela, O. Včela), 50. Žák (P. Včela).

Rozhodčí: Barek – Mrázek, Barvíř ml. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. Oslabení: 1:1. Diváků: 295. Nejlepší hráči: Hemský – Kubát. Stav série: 2:0.

Česká Třebová: R. Černý II – Krejnus, Mlejnek, Jambor, Matys, Šťastný – Váně, Vlček, Hemský – R. Černý I, Provaz, Jetmar – Kopečný, Kvasnička.

Světlá: Zvolánek – O. Včela, Svoboda, Kůrka, Venc, M. Blažek, Šíma – Kubát, Žák, P. Včela – Kopecký, Jelínek, Jaroslav Doležal – Jakub Doležal, P. Blažek, Šudoma – Hynek.

Začátek zápasu patřil Kohoutům, v průběhu prvních dvaceti vteřin kryl světelský brankář Zvolánek dva nebezpečné pokusy Hemského. Na začátku 2. minuty měl vyloženou příležitost Provaz, ani on však hostujícího gólmana nepřekonal. V čase 1:25 byl za sekání vyloučen Černý a hostům stačilo ke vstřelení vedoucí branky pouhých 13 vteřin, své vydařené střelecké představení odstartoval v čase 1:38 útočník Kubát – 0:1. Přesilovou hru vzápětí nevyužili domácí, kteří se potom ubránili další přesilovce kvalitního soupeře. V polovině první třetiny měl další slibnou šanci Hemský, znovu narazil na připraveného brankáře Zvolánka. Kohoutům se pak vůbec nepovedla přesilová hra, gólovou šanci P. Blažka v oslabení zmařil výtečným zákrokem českotřebovský gólman Černý. První dějství patřilo brankářům, což v 18. minutě potvrdil (opět při střeleckém pokusu Hemského) hostující Zvolánek.

V závěru první a v úvodu druhé třetiny se domácí úspěšně bránili ve čtyřech, aby vzápětí sami početní výhodu využili. Ve 22. minutě Hemský šikovně tečoval ránu Krejnuse od modré – 1:1. Paradoxem bylo, že Světlá se brankově podruhé prosadila v době, kdy měli herně navrch Kohouti. Ve 27. minutě se znovu prosadil Kubát – 1:2. Domácí marně protestovali proti tomu, že hosté hráli chvíli předtím v šesti, rozhodčí Barek si toho jednoduše nevšiml. Domácí mohli vyrovnat při další přesilovce, jenže ji nezvládli a sami inkasovali. Obránce Krejnus nastřelil na útočné modré Vence, který se vzápětí dostal do brejku a bylo zle – 1:3. Jednoduchý a účinný návod, jak hrát na silného soupeře, předvedl při hře v oslabení ve 35. minutě Hemský. Důrazným zákrokem do těla obral o puk protihráče, od modré nabruslil mezi kruhy a prudkou střelou propálil Zvolánka – 2:3. O minutu později měl superšanci útočník P. Včela, po famózním zákroku se tleskalo sedmnáctiletému brankáři Černému. V závěru druhé třetiny přišel další sporný okamžik. Hosté znovu špatně vystřídali (opět jich na ledě bylo šest), jenže sudí Barek jejich prohřešek proti pravidlům ani tentokrát nepotrestal. Co bylo horší, hosté o malý okamžik skórovali, autorem jejich čtvrté branky byl Kopecký – 2:4.

Kohouty vrátila do hry další přesilová hra. Ve 44. minutě rozehráli rychlou partii Vlček s Hemským, na jejím konci byl přesně tečující Váně – 3:4. O minutu později Krejnus čistě vypíchl puk soupeři, který teatrálně upadl a rozhodčí Barek poslal Kohouty do oslabení. Na trestnou lavici putoval také Kubát, při hře ve čtyřech gól nepadl, při přesilovce Kohoutů ano. Ve 47. minutě poslal Vlček do brejku Černého a ten vyrovnal – 4:4. Radost domácích měla velmi krátký život. Ve 48. minutě nechali přiliš volného prostoru první útočné formaci soupeře a individuálně výborný Kubát završil svůj hattrick – 4:5. Úderné komando Světlé udeřilo ještě jednou, v 50. minutě se tentokrát trefil centr Žák – 4:6. Kohouti inkasovali dvakrát v rozmezí 98 vteřin a to bylo moc, na další zvrat už nenašli síly. Za předvedený výkon přesto sklidili potlesk tří stovek diváků.

Pavel Táborský, trenér HC Kohouti Česká Třebové: „Mužstvo předvedlo dobrý výkon a dokázalo, že se může měřit i s nejlepšími týmy v soutěži. Pro vývoj celého zápasu byl klíčový pátý gól soupeře, který jsme dostali krátce potom, co jsme dokázali vyrovnat na 4:4. Škoda, nedá se nic dělat.“

Jan Krajíček, trenér Světlé nad Sázavou: „Důležité pro nás bylo, že domácí v první třetině neproměnili několik gólových příležitostí. Kdyby je dali, mohl se zápas vyvíjet jinak. Pomohl nám pátý gól, po kterém jsme se uklidnili. Vzápětí jsme přidali šestou brankou, závěr jsme zvládli díky širokému kádru a zkušenostem.“

Příští zápas – neděle 2. února: Světlá nad Sázavou – Česká Třebová (17.00).

Další čtvrtfinálové výsledky:

Litomyšl - Choceň 3:1. Stav série: 2:0.

Chrudim – Chotěboř 5:2. Stav série: 1:1.

Čtvrtek 30. ledna: Pardubice – Moravská Třebová.                                    www.kohouti-ceskatrebova.cz

Další branka do naší sítě nebyla uznána pro útočícího hráče v brankovišti

Zkoušíme bojovat i útočit až dom konce, povzbuzují bubínky i vuvuzely - soupeř je pozorný a výsledek udrží do konce....