Vítězství a postup do play- off

Českotřebovští Kohouti zvládli závěrečný zápas základní části krajské ligy, ve kterém porazili Poličku. Se ziskem 33 bodů vybojovali sedmé místo a postoupili do vyřazovací části soutěže. Dramatický zápas sledoval rekordní počet 633 diváků. Ve čtvrtfinále play off změří Česká Třebová síly s druhou Světlou nad Sázavou.

Česká Třebová – Polička 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Branky: 19. Vlček (Matys, Provaz), 24. Hemský (Vlček, Voleský), 40. Matys (Hemský, Vlček), 48. Mlejnek, 49. Hemský (Kopečný, Vlček), 52. Vlček (Hemský, Krejnus) – 16. Szilva (Fúzik), 38. Fúzik (Máša).

Rozhodčí: Najman – Buček, Huryta. Vyloučení: 6:5 (navíc Szilva na 10 minut. Využití: 1:0. Diváků: 633. Zásahy brankářů: 44:23 (!). Nejlepší hráči: Mahdal, Hemský, Vlček – Fúzik.

Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Matys, Jambor, Mlejnek, Novotný, Šťastný – Voleský Vlček, Hemský – Černý, Provaz, Jetmar – Kopečný, Kvasnička, Hašek.

Polička: Šauer - Máša, Jan, Grübhoffer, Pospíšil, Hejtmánek, Mahel - Szilva, Fúzik, Škarýd – Cik, Šedý, Krajíček – Boháček, Klíma, Šimon – od 41. minuty navíc Tobiáš, Vacek.

Polička od první minuty potvrzovala, že její vítězství nad Světlou nebylo dílem náhody. Hokejisté v červeno-žlutých dresech byli velmi důrazní v osobních soubojích, silní na puku a daleko častěji stříleli. Během šesti minut měli hosté navíc dvakrát výhodu přesilové hry. Domácí nestíhali, naštěstí se mohli spolehnout na brankáře Mahdala, který čaroval zejména při šanci Cika. V 8. minutě získali Kohouti výhodu přesilovky pěti proti třem (46 vteřin), ale nevyužili ji, když příležitost Hemského zlikvidoval gólman Šauer.

Hostům vyšel rychlý protiútok, při kterém v 16. minutě Szilva až příliš snadno přešel přes obránce Novotného a perfektním blafákem nedal Mahdalovi šanci – 0:1. Vzápětí se dvakrát vyznamenal skvělý Mahdal, který úspěšně čelil gólovým šancím Fúzika a Jana. Recept na zdolání poličské obrany ukázal v 19. minutě nejlepší českotřebovský střelec Vlček, který prudkou střelou vyrovnal – 1:1.

Kohoutům se povedl vstup do druhé třetiny. Voleský vyslal chytrou přihrávkou podél mantinelu do úniku Vlčka, který přesnou přihrávkou naládoval Hemskému a ten z voleje mířil do černého – 2:1. Ve 28. minutě chyboval Novotný, který za zdržování hry (vyhození puku z vlastní třetiny mimo ledovou plochu) vyfasoval dvouminutový trest. Polička dostala Kohouty pod tlak, individuálně výborně vybavený Cik však své sólo ve vyrovnávací branku nepřetavil, v rozhodujícím okamžiku mu puk sklouzl po holi.

Potom přišly velké chvíle českotřebovského útočníka Vlčka. Ve 34. minutě předvedl sólo přes celé kluziště, pohrál si s obráncem i brankářem, při kterém stáli v tu chvíli všichni svatí. Ve 36. minutě předvedla dvojice Hemský – Vlček další nádhernou akci, štěstí znovu přálo brankáři Šauerovi. Vzápětí se potvrdila stará pravda: nedáš, dostaneš. V čase 37:21 se hosté zásluhou obrovitého Fúzika radovali z vyrovnávací branky. Centr prvního útoku, kterému dali domácí obránci příliš volného prostoru, se od zadního mantinelu natlačil před branku a podruhé překonal Mahdala – 2:2. Závěr druhého dějství nebyl pro slabé povahy. Ve 39. minutě spálili gólové šance nejprve Hemský a po něm také Vlček, v čase 39:36 všechno napravil přesnou dorážkou kapitán Matys – 3:2.

V úvodu třetí třetiny mohl přidal čtvrtou branku Hemský, jeho šanci zmařil pozorný Šauer. Domácí vzápětí ztratili vyloučeného Šťastného, při další gólovce Fúzika mohli děkovat skvělému Mahdalovi. Českotřebovská radost propukla ve 48. minutě, kdy obránce Mlejnek střelou ze středního pásma zaskočil do té doby velmi dobře chytajícího Šauera – 4:2.

O minutu a půl později Kohouti předvedli, jak jednoduchý může být hokej. Vlček vyslal podél mantilenu do úniku Kopečného, ten přesnou zpětnou přihrávkou našel Hemského, po jehož dělovce lovil Šauer puk popáté za svámi zády – 5:2. Obraz hry se zcela změnil, zdecimovaní hosté vyklidili pole. Kohouti své vítězství korunovali další brankou v 52. minutě, kdy využili přesilovou hru pěti proti třem. Po spolupráci s Krejnusem a Hemským ji vstřelil českotřebovský kanonýr Vlček – 6:2.

Pavel Táborský, trenér HC Kohouti Česká Třebové:
„Důležité bylo, že jsme přestáli tlak soupeře, hlavně v první třetině. Dokázali jsme reagovat na vývoj zápasu, který jsme v závěrečné třetině otočili ve svůj prospěch.“

Dušan Vápeník, trenér Poličky:
„Rozhodující bylo, že jsme neproměnili svoje šance. Do kolen nás dostal čtvrtý gól soupeře, po kterém jsme se nedokázali dostat do hry. Gratuluji soupeři k postupu.“

Příští zápas – zahajuje play off systém: Neděle 26. ledna: Světlá nad Sázavou - Česká Třebová (17.00)