Koncert Kohoutů v Ledči nad Sázavou

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Českotřebovští Kohouti se tentokrát představili v Ledčí nad Sázavou, které na jejím vlastním ledě nastříleli třináct branek. Mužem večera byl se třemi vstřelenými góly a pěti přihrávkami útočník Jakub Fúzik. Modrobílý dres Kohoutů poprvé oblékl útočník Jiří Dítě a byla to premiéra jako hrom, tři branky vstřelil a na jednu přihrál.
Ledeč nad Sázavou - Česká Třebová 2:13 (1:3, 0:3, 1:7)
Branky: 19. Havel (Zadražil), 4. Havel (Tecl) – 6. Fúzik (Dítě, Jindřich), 9. Klíma (Šťastný), 12. Vlček (Hemský, Lesák), 29. Jindřich (Fúzik, Lesák), 34. Dítě (Fúzik, Poskočil), 36. Dítě (Fúzik), 42. Zadina (Lesák, Hemský), 45. Dítě (Fúzik, Poskočil), 47. Jindřich (Fúzik, Poskočil), 48. Pelán (trestné střílení), 51. Vlček (Hemský), 52. Fúzik (Hemský, Vlček), 58. Fúzik (Klíma).
Rozhodčí: Kareš – Louda, Schaffer. Vyloučení: 6:8 (navíc Pelán na 5 minut a do konce utkání). Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 120. Nejlepší hráči: Havel – Fúzik, Dítě, Vlček, Jindřich.
Ledeč: Holec (36. Hájek) – Duben, Beneš, Hrabaň, Kříž, Šimůnek, Vala – Zadražil, Tecl, Havel – Křesťan, Štěrba, Brýdl – Kopřiva, Převor, Hlavnička – od 41. min. Krajíček, Varlamovič, Blažek.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Poul, Papadopulos, Řehák – Zadina, Vlček, Hemský – Dítě, Fúzik, Jindřich – Šťastný, Pelán, Klíma.
Kohouti měli raketový nástup. Ve 30. vteřině zvonila tyčka domácí branky po střele Fúzika, ve 2. minutě spálil gólovou příležitost Pelán. Na první gól čekali diváci do 6. minuty, kdy poprvé zaúřadoval druhý útok Kohoutů, kontrétně obrovitý útočník Fúzik - 0:1. V 9. minutě se hosté radovali podruhé, ledečského brankáře Holce překonal z poměrně velké dálky Klíma – 0:2. Českotřebovský tým dodržel v první třetině třímínutový gólový rytmus. Ve 12. minutě poslal Hemský do šance Vlčka, který si rovněž věděl rady – 0:3. Jednoznačnou převahu našeho mužstva potvrdily další gólové šance, které ovšem Dítě a Fúzik neproměnili. Hosté zaváhali v 19. minutě, kdy puk za ležícího Mahdala došťoural domácí útočník Havel – 1:3.
Hodně důležité byly první minuty druhého dějství. Hosté doplatili na sérii nedovolených zákroků, po nichž na trestnou lavici postupně usedli Řehák, Vlček a Lesák. Co bylo podstatné, Kohouti zvládli nejprve 80 vteřin hry ve třech proti pěti, vzápětí neinkasovali ani během další dvojnásobné přesilovky soupeře (49 vteřin).
Ve 29. minutě náš tým zásluhou Jindřicha využil přesilovou hru a znovu vedl o tři branky – 1:4. Od této chvíle se hrálo prakticky na jednu branku. Výraznou převahu vyjádřili Kohouti dalšími brankami, ve 34. minutě se rychlým švihem trefil čerstvá posila, útočník Dítě – 1:5, ve 36. minutě přidal stejný hráč svoji druhou branku – 1:6 a postaral se o střídání ledečských brankářů.
To nejhorší čekalo domácí hráče a fanoušky ve třetí dvacetiminutovce, během níž přidali Kohouti dalších sedm gólů. Ve 42. minutě se prosadil Zadina – 1:7, ve 45. minutě zkompletoval hahtrick výborně hrající Dítě – 1:8. Ledeč se podruhé a naposledy dočkala ve 46. minutě a opět u toho byl Havel – 2:8.
O bleskovou odpověď se během pouhých 13 (!) vteřin postarali Jindřich – 2:9 a Pelán, který po faulu proměnil správně nařízené trestné střílení – 2:10. Ke vstřelení dalších dvou branek stačilo Kohoutům 25 vteřin. V 52. minutě se po nádherném sólu trefil do černého Vlček – 2:11, vzápětí se radoval Fúzik – 2:12. V 56. minutě skončil zápas předčasně pro faulujícího útočníka Kohoutů Pelána. Jeho spoluhráči dohrávali ve čtyřech, což jim však nezabránilo ve vstřelení další branky. Poslední ránu zasadil zdecimovanému soupeři výborný Fúzik – 2:13.
HLAS PO UTKÁNÍ:
Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebové:
„Od první třetiny jsme měli zápas pod kontrolou. Soupeře jsme přebruslili a přehráli kombinančně i střelecky. Nebyli jsme kompletní, přesto jsme důležitý duel zvládli na jedničku. Útočník Jiří Dítě, kterého jsme získali na hostování ze Žďáru nad Sázavou, potvrdil, že bude platnou posilou. Po dvou utkáních na ledě soupeřů se těšíme na středeční domácí duel s Poličkou.“
Příští zápas – středa 29. září: Česká Třebová – Polička (18.30).