Žáci odehráli 7. a 8.kolo

Úterý: 28.10.2014  Česká Třebová

Starší žáci:

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:10 (2:4, 0:3, 3:3)

Branky ČT:  44´a 46´Švub (2x Havránek), 5´Bogdány, 12´Stolín, 45´Verner (Stolín)

Vyloučení: 1 : 2 (+Pce 10 min) Bez využití  Zásahy brankářů: 35 : 21  Diváků: 73

Sestava ČT: Hriško, 34´Prokop – Verner, Nesejt; Hernych, Novotný – Stolín, Umlauf, Jansa - Havránek, Švub, Bogdány

Komentář: V dnešním utkání naši hráči předvedli dosud nejlepší výkon v sezóně. Bohužel ani dnes nám to body nepřineslo. Do utkání jsme vstoupili velice dobře, když jsme favorizované hosty zaskočili úvodní brankou. Hokejově vyspělejší hosté však třemi brankami v rozmezí tří minut vývoj skóre otočili. Poté jsme ještě snížili na 2:3, ale soupeř do přestávky přidal ještě jednu branku. Během druhé třetiny jsme sice dlouho odolávali a snažili se o snížení, bohužel dva slepené góly v naší síti nás opět trochu srazily, a když hosté přidali ještě sedmý gól, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. V úvodu třetí třetiny přidali další branku opět hosté. Pak si sice vybrali asi slabší chvilku, kterou jsme dovedli využít a během tří minut vsítili tři branky, ale vzápětí jsme zase vytahovali kotouč ze sítě my. Jubilejním  desátým gólem v 55. minutě hosté uzavřeli závěrečný účet utkání. I přes prohru sklidili naši hoši potlesk od diváků za bojovný a nebojácný výkon. Doufejme, že chlapcům toto herní nasazení vydrží a proti slabším soupeřům to přinese i vytouženou výhru. V sobotu zajíždíme do Poličky, kde uzavřeme 1.fázi soutěže.

Mladší žáci:

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice  2:11 (1:6, 1:3, 0:2)

Branky ČT:  18´Ruda, 38´Páv (Fikejz)

Vyloučení: 5:2 Využití: 0:1, Diváků:53

Sestava ČT: Lepša, 31´Borovička – Ruda, Hošpes, Kolář, Palán, Viktorin, Čečotková, Doleček, Fiala, Fikejz, Novotný A., Novotný J., Pachl, Páv, Pavliš, Verner Jakub

Komentář: Naši mladší žáci podali ve sváteční den svůj nejhorší výkon sezóny. Naši borci asi užívali pohodového rytmu prázdnin a doslova jen přihlíželi akcím hostí. Na dobře bruslící Pardubice, jsme s předvedeným herním nasazením, neměli šanci na úspěch.

_________________________________________________________________________________

Sobota: 25.10.2014 Česká Třebová

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Chrudim 5:8 (1:4, 0:2, 4:2)

Branky ČT:  47´a 52´Havránek (Stolín a Novotný), 20´Ruda, 56´Umlauf (Havránek), 56´Nesejt

Vyloučení: 4 : 5  Využití: 0 : 1  Zásahy brankářů: 25 : 27  Diváků: 45

Sestava ČT: Prokop, 32´Hriško - Verner, Havránek; Hernych, Novotný – Stolín, Umlauf, Jansa - Hošpes, Švub, Ruda – Viktorin, Nesejt

Komentář: Do utkání dosud nebodujících soupeřů vstoupili daleko lépe hosté, kdy prakticky rozhodli o své výhře během prvních 8 minut. Z direktu 4:0 jsme se horko těžko vzpamatovávali a naši hoši jakoby zapomněli hrát hokej. Do přestávky jsme sice snížili lehkým nahozením na branku hostí, ale hosté ihned po nástupu z kabiny vsítili další braku a v půli utkání pak zvyšovali již na 6:1. Hosté uspokojeni vedením trochu polevili v aktivitě, ale do přestávky se již skóre neměnilo. Ve třetí třetině jsme začali přeci jenom mít více ze hry, ale na naši druhou branku hosté rychle odpověděli dvěma brankami. Za stavu 2:8 jsme najednou začali být lepším mužstvem, ale zabrat posledních deset minut, přestože jsme dovedli vstřelit 3 branky, na výhru nestačí. Za soupeře rozhodla utkání dvojice hráčů Topolský – Langr, kteří ze své spolupráce vyprodukovali 6 branek z osmi.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Chrudim  3:5  (1:3, 0:0, 2:2)

Branky ČT: 13´a 58´Fikejz, 52´Páv(Fikejz)

Vyloučení: 3:1, Využití: 0:2, V oslabení: 1:0 Diváků: 28

Sestava: Borovička – Doleček, Fiala, Fikejz, Langer, Novotný A., Novotný J., Pachl, Páv, Pavliš, Verner, Kolář, Pojezný, Kučera, Šoulák

Komentář: Prohráli jsme druhé domácí utkání v řadě se soupeřem, s kterým by jsme prohrávat neměli. Většina hráčů hrála bez pohybu a bojovnosti a měli by se nad svým výkonem zamyslet! Chrudim šla šťastným odrazem rychle do vedení a od té doby kluci tahali za kratší konec. V závěru zápasu se nám za stavu 2:4 v početní nevýhodě 3 na 5 podařilo snížit na 3:4, ale značně vysílená trojice (Fikejz, Palán, Páv), kteří v utkání předvedli nejlepší a nejbojovnější výkon, inkasovali na konečných 3:5. S tímto přístupem k utkání však nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek i se slabšími týmy než je Chrudim.

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Spartak Choceň                10 : 3

Sestava ČT: Novák, Kalousek - Jansa Matěj, Šoulák, Slezák, Telecký, Lepša, Kučera, Rudová, Stříteský, Mach Matyáš, Čečotková

Komentář: Ročník 2006 dosáhl na turnaji v Chocni po pěti prohrách svého prvního vítězství. Stále se však potýkáme s malým herním nasazením některých hráčů.

Sobota: 25.10.2014  – Litomyšl

Roč.2006:

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Litomyšl            35 : 4

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SK Žamberk            18 : 2

Sestava ČT: Kalousek - Slezák, Čečotka, Klacl, Křivohlávek, Kečkeš, Jiruf, Brand, Mrkvička, Jansa

Roč.2007:

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SK Žamberk            13 : 8

Sestava ČT: Palán - Kovář, Jansa, Šimuna, Havránek, Švub, Mach V.

Komentář: Ročník 2006 převálcoval méně zkušené soupeře rozdílem třídy. 2007 pak oplatil hráčům ze Žamberka