Kohouti vyhráli potřetí za sebou !

Českotřebovským hokejistům se vstup do letošní sezony povedl na jedničku. Po výhrách nad Chotěboří a Chocní se Kohouti radovali z třetího vítězství, tentokrát nad silnou Chrudimí. Po disciplinárním trestu se úspěšně vrátil do sestavy útočník Marek Hemský, který si připsal dvě góllové asistence.

Chrudim – Česká Třebová 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 5. Plch (Urban), 39. Plch (Zrůst, Holub), 50. Dobiáš (Formánek) - 3. Vlček (Hemský), 14. Lesák (Vlček, Hemský), 35. Pelán (Poul), 56. Janda
(Zítka).
Rozhodčí: Sedlák - Kalus, Říha. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:2. Diváků: 181. Nejlepší hráči: Plch – Vlček.

Chrudim: Ament – Vích, Holub, Urban, Formánek, Zrůst, Langr, Budínský – Polák, Dvořák, Cvrček - Kišš, Plch, Dobiáš – Kněžour, Ježek, Brožek.

Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Poul, Matys, Řehák – Zadina, Vlček, Hemský – Černý, Fúzik, Jindřich – Zítka, Janda, Pelán – Klíma.

Kohouti se dostali do vedení ve 3. minutě, kdy během první přesilové hry udeřila elitní českotřebovská formace. Do sestavy navrátivší se útočník Hemský připravil palebnou pozici pro Vlčka, proti jehož příklepu neměl domácí brankář Ament šanci – 0:1. Chrudim netruchlila dlouho, protože hned v 5. minutě prostřelil gólmana Mahdala chrudimský střelec Plch – 1:1. Vzápětí málem zahřmělo na druhé straně, Vlček byl při sólovém úniku faulován, hosté však druhou přesilovku tentokrát nevyužili. Horké chvíle zažívali Kohouti v polovině první třetiny, kdy na trestnou lavici postupně usedli Zadina s Fúzikem. Hosté se úspěšně bránili 87 vteřin ve třech proti pěti, vzápětí zvládli i hru ve čtyřech (33 vteřin).

Ve 14. minutě znovu zaúřadovala dvojice Vlček – Hemský, z jejichž akce profitoval tvrdě a přesně střílející obránce Lesák – 1:2. O minutu později měl vyrovnávací gól na své holi chrudimský Brožek, bekhendem přestřelil. V pořadí třetí přesilovou hru Kohouti nezvládli, během dvou minut nevystřelili. Závěr prvního dějství byl hodně rušný. Při další přesilovce dvakrát střelecky propadl Černý, na kterého v prvním případě „zívala“ polovina odkryté chrudimské branky. Šest vteřin před první sirénou hosté špatně vystřídali.

Chrudim měla možnost srovnat krok v úvodu druhé třetiny, 83 vteřin přesilové hry ji však k vyrovnání nestačilo. Výhodu jednoho muže v poli nezužitkovali ani Kohouti, tvrdou Zítkovu ránu z křídla gólman Ament se štěstím vyrážel. Gólově se urodilo ve 35. minutě, po útočném výpadu Poula se k odraženému puku dostal Pelán a přesnou střelou překonal chrudimského brankáře potřetí – 1:3. Strážce domácí branky se vytáhl ve 36. minutě, kdy zlikvidoval dělovku Vlčka. Dvoubrankové vedení však hosté dlouho neudrželi. Zaplatili totiž za vyloučení Fúzika, pouhou jednu vteřinu před jeho návratem se podruhé trefil Plch – 2:3.

Začátek třetí dvacetiminutovky patřil Kohoutům, kteří si během sedmi minut vypracovali tři gólové příležitosti. Nejprve mířil nad chrudimskou branku Zadina, vzápětí zneškodnil Ament šanci Poula. Ve 47. minutě poslal Řehák přesnou kolmicí do úniku Pelána, který tvrdou střelou vyprášil betony domácího brankáře. V čase 47:29 byl potřetí v utkání vyloučen Fúzik, předcházející faul na Jindřicha rozhodčí Sedlák trestuhodně přehlédl. Sotva urostlý českotřebovský centr naskočil na led, tak se v čase 49:31 Chrudim díky šikovnosti útočníka Dobiáše definitivně vrátila do hry – 3:3.

Výborně bruslící domácí tým přidával na tempu, drama vrcholilo. Důležitý okamžik přišel v čase 52:19, kdy musel na trestnou lavici útočník Vlček. Kohouti se ubránili a v čase 55:04 udeřili počtvrté, po průniku rychlého Zítky se příklepem trefil zkušený Janda – 3:4.

V čase 58:10 vykázal sudí Sedlák na trestnou lavici Hemského, v čase 58:28 si domácí kouč vzal oddechový čas. Chrudim vsadila na hru bez brankáře, ovšem ani v šesti proti čtyřem se neprosadila. Pět vteřin před koncem měli hosté obrovské štěstí, když gólman Mahdal zalehl puk pár centimetrů před brankovou čárou.

Jiří Fibiger, trenér Chrudimi:  „Vyrovnaný zápas. Soupeř má několik útočníků, kteří jsou schopni zápas rozhodnout. S bojovností anasazením svého mužstva musím být spokojen, s výsledkem nikoliv.“

Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebové: „V souboji s kvalitním a silným protivníkem jsme předvedli zodpovědný týmový výkon. Souhlasím, bylo to hodně vyrovnané střetnutí, ve kterém se štěstí se přiklonilo na naši stranu.“

Příští zápas – neděle 26. září: Ledeč nad Sázavou - Česká Třebová.