Divize C – 9. kolo - sobota 4.10.2014
Týniště n.Orl. - FK Česká Třebová  1:0 (0:0)
Branka:      90.(+1)   -   1 : 0
Sestava: Hejl – Kubásek, Strnad, Ptáček, Novotný – Borek – Frňka (81. Hustý), Zahálka, Pachl (77. Král), Grepl (88. Rataj) – Nágl
Vyrovnané utkání rozhodli ve svůj prospěch domácí v nastaveném čase po standardní situaci. V základní sestavě nastoupil poprvé Pachl místo Urbance (nemoc). V 10. min. Hejl bravurně zlikvidoval vyloženou šanci a vzápětí nebezpečnou střelu. Ve 14. min. hlavičkoval Ptáček pod břevno, ale gólman Marčišin se vytáhl. Ve 32. min. přetažený křížný míč za malé vápno vracel do pokutového území domácí hráč, ale míč prošel po brankové čáře do zámezí. Ve druhém poločasu jsme zlepšili pohyb, byli aktivnější a vypracovali si několik slibných závarů. Bohužel bez gólového efektu. Týniště hrozilo zejména střelami z dálky, se kterými neměl Hejl vážnější problémy. V 63. min. jsme zahájili kombinační akci po ose Zahálka – Grepl – Nágl, ale zakončení bylo nedůrazné a nepřesné. V 65. min. Grepl ve výhodné pozici místo střely volil nepřesnou přihrávku Náglovi. V 67. min. se Frňka šikovně uvolnil, ale prudké ráně chyběly centimetry. V této fázi zápasu náš tlak gradoval. V 77. min. si brankař poradil s nebezpečnou hlavičkou Nágla pod břevno. V závěru zápasu se síly vyrovnaly a utkání spělo k bezbrankové remíze. V 91. min. zahrávali domácí trestný kop ze 40-ti metrů do našeho pokutového území. Míč jsme obranným zákrokem hlavou odvrátili za velké vápno, kde si na míč naběhl neatakovaný Slezák a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. A rozhodčí utkání ukončil.

„B“ mužstvo
Neděle 5.10.2014, Česká Třebová

FK Česká Třebová „B“ – Staré Hradiště  1 : 1   po PK 4:5

Branka: Fučík
Sestava: Baláž – Bárta (82´Vytlačil), Švec, Fučík, Hustý (49´Plačko) – Pešina (75´Adamec), Nešický (70´Strnad), Macko, Urbanec R., Morkes – Král
1.min   střela Macka mimo bránu po chybě stopera
7.min   průnik Morkese z vlastní poloviny zakončuje křížnou střelou nad branku
19.min červená karta pro hráče hostí za oplácení v přerušené hře
36.min osamocený hostující Ryba hlavičkuje po centru ze strany ro ruk Baláže
40.min Švec centruje na Nešického, ten sklepl na Krále, ale jeho střelu brankář vyráží na roh
49.min po rohovém kopu Macka spálil tutovku Bárta, trefil pouze břevno
55.min opět po rohovém kopu pálí další šanci Fučík
56.min z následné akce a naší ztrátě míče ve středu hřiště hosté skórují – 0:1
57.min soupeř opět hrozí a Baláž musel zachraňovat
61.min Morkes od rohového praporku z akrobatické pozice trefuje břevno, Král odražený míč vrací před bránu, kde Fučík srovnává na 1:1.
65.min dobře zahraný trestný kop Macka nikdo netečuje a brankář vyráží na roh
66.min opět trestný kop Macka a brankář tečovanou střelu likviduje
73.min po našem rohovém kopu vyráží brankář Fučíkovu hlavičku nad břevno
87.min soupeř po ojedinělé akci mohl potrestat naše nevyužité šance
88.min Strnad z velké dálky vystrašil brankáře, ten s námahou vyráží na roh
90.min po dlouhém autu Strnada, se překvapený Urbanec netrefuje ve vyložené šanci

5.10.2014, mistrovské utkání ve Vysokém Mýtě
Sestava:  Moláček – Broulík, Ezr, Kovář, Pitra, Trčka, Popelka, Rataj, Stolín (78´ Krása) – Koutný, Motl (54´ Klazar L.)

SK Vysoké Mýto – FK Česká Třebová       1 : 0 (0:0)

Hodnocení trenérského týmu:
V dalším kole Východočeského přeboru dorostu náš tým zajížděl do Vysokého Mýta. V průběhu celého 1. poločasu se odehrávalo vyrovnané utkání, kdy na obou stranách zůstalo nevyužito po dvou gólových šancích. V našem týmu to byla především šance Stolína, který postupoval sám na branku soupeře, ale svoji šanci trestuhodně zahodil.
Celý druhý poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale bohužel jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance (2x Koutný, 1x Rataj). Tato skutečnost neproměňování šancí se pro náš tým stala bohužel osudnou. V 81. minutě utkání po našem ojedinělém zaváhání obrany při rozehrávce a následně i brankáře Moláčka domácí hráč centrovaný míč doslova „spodními zády“ tečuje míč do tyče a od ní se míč odráží do naší branky - 1:0. Náš tým se snažil o zkorigování výsledku, ale domácím se doslova silou vůle skóre utkání podařilo udržet beze změny.
V utkání dvou týmů z druhé poloviny tabulky tentokrát prohrál lepší tým. Nadále se nevyvarujeme taktických chyb, které hráči soupeřů dokážou někdy i s notnou dávkou štěstí využít ke vstřelení branek. Naopak naši hráči ani ty nejvyloženější šance nevyužijí. Nad rámec je třeba vyzvednout výkon Pitry, Kováře, Koutného a zejména pak Rataje.

Polička (1.10.2014)
Polička - FK Česká Třebová          3 : 9  (1:5)

Datum: 5.10 2014, mistrovské utkání v Ústí n/Orlicí
Sestava: Luky, Daniel Vítek - Tobiáš Gremlica, David Štos, Jakub Pácha, Tomáš Jílek, Šimon Klimek, Filip Neugebauer, Matěj Deml, Jakub Sýkora, Jiří Kozák, Matěj Štose, Matěj Hildebrand
Utkání: 2x 30 min
ÚSTÍ nad orlicí – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ  0:1 (0:0)

Branka: Matěj Štosek
V přímém souboji o druhou pozici v tabulce nás čekalo velice těžké utkání.
Hned od začátku jsme se do soupeře zakousli a vytvořili jsme si několik příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel nám je vždy zmařil vynikající brankář domácího celku.
Až v první minutě druhého poločasu si odražený balon po střele Šimona Klimka našel před brankou Matěj Štosek a proměnil.
Vedení jsme mohli pojistit hned o dvě minuty později, kdy vystřelil Matěj Deml, trefil brankovou konstrukci a dorážka Davida Štose šla do boční sítě.
Deset minut před koncem jsme kopali pokutový kop. K exekuci se přihlásil Marek Hruška, bohužel neproměnil a přidal se tak ke třem dalším, kteří letos tuto disciplínu nezvládli.
Kluci odehráli další velice vydařené utkání, ve kterém jsme si vytvořily jak kombinací, tak bojovností a důrazem převahu nad soupeřem a zaslouženě vyhráli.
Jen škoda, že jsme nevstřelili více branek, jelikož šancí jsme měli opravdu hodně.  Roman Vítek
Datum: 1.10  2014, mistrovské utkání v Poličce
Sestava: Luky-  Daniel Vítek, Tobiáš Gremlica, David Štos, Jakub Pácha, Tomáš Jílek, Šimon Klimek, Filip Neugebauer, Matěj Deml, Jakub Sýkora, Matěj Hildebrand, Matěj Štosek

POLIČKA  –  FK ČESKÁ TŘEBOVÁ  2 : 5   (1:3)

Branky: Matěj Štosek, Šimon Klimek, David Štos, Jakub Pácha, Tobiáš Gremlica
Kluci odehráli opět dobré utkání, ve kterém jsme od začátku do konce byli lepším týmem a soupeře jsme k ničemu nepustili.
Na těžkém podmáčeném terénu kombinace trochu vázla, ale kluci to nahradili bojovností a důrazem a zaslouženě zvítězili.
Roman Vítek
MLADŠÍ ŽÁCI „B“
5.10.2014 turnaj mladších žáků, pořadatel: 1.FC Žamberk
FK Česká Třebová B - Spartak Brandýs nad Orlicí                   7:0
Branky: Linhart Šimon 2x,Horák Dominik 2x, Synek František, Krása Matěj, Hamerník Ondřej
FK Česká Třebová B - FC Jiskra 2008/Sokol Boříkovice          2:2, na penalty 2:3
Branky: Hýbl Miloslav, Krása Matěj

penalty proměnili: Bezdíček, Krása, neproměnili: Vašata, Horák, Kolář Š., Synek
FK Česká Třebová B - 1.FCŽamberk                                          2:2, na penalty 0:2
Branky: Krása Matěj, Polášek Matěj

penalty neproměnili: Bezdíček, Vašata
Sestava: Rybka Adam, Mikulka Vojtěch, Hýbl Miloslav, Bezdíček Adam, Hamerník Ondřej, Synek František, Vašata Jakub, Horák Dominik, Kolář Matěj, Kolář Šimon, Krása Matěj, Polášek Matěj, Linhart Šimon  V turnaji jsme obsadili 2.místo.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA “A”
Datum: 4.10.2014, turnaj v České Třebové
Zúčastněné týmy: FK Česká Třebová, FK Pardubice "A", FC Hlinsko, Jiskra Ústí nad Orlicí
Sestava: Stach, Šmíd, Farago, Koktavý, Horák, Linhart, Polášek, Mísař, Fečko, Fajt
Hodnocení trenérů:
Třítýdenní čekání na mistrovský turnaj bylo ukončeno v sobotu 4.října, kdy jsme na domácím hřišti přivítali silné soupeře z Pardubic, Hlinska a Ústí nad Orlicí. Stejně jako na předchozích turnajích jsme úvod prvního utkání nezachytili a dovolili jít soupeři do dvougólového vedení díky mizerné defenzivní činnosti celé pětice hráčů. Po druhé inkasované brance se však kluci probudili a začali produkovat pěkný kombinační fotbal, který přinášel šance. Bohužel dva samostatné nájezdy Poláška a ránu Horáka zneškodnil výborný brankář hostí. Když už byl ochránce pardubické svatyně konečně překonán, zachránila ho tyč po Fajtově střele. A tak udeřil znovu soupeř po naší hrubé chybě v obraně. O dvě minuty později však snižuje Polášek prudkou přízemní střelou. Neuběhla ani minuta a opět jednoduše darujeme soupeři vedení o tři branky. Poločasový výsledek 2:4 stanovil ukázkovým lobem Linhart. Druhou půli začínáme o poznání aktivněji, naneštěstí pro nás bez gólového efektu. Naopak pardubičtí prostřelují Stacha ze své první povedené akce. Právě pátá branka v naší síti se ukazuje jako zlomová, poté jsme se naprosto vyklidili ze hřiště. Do konce utkání ještě třikrát inkasujeme a solidně rozehraný zápas končí ostudným debaklem 2:8.

Začátek druhého utkání proti Hlinsku byl vyrovnaný s mírnou územní převahou soupeře, která vyústila střelou do břevna. Poté se hra odvíjela převážně ve středu hřiště, kde se bojovalo o každý míč. Když už se zdálo, že přejímáme otěže utkání, došlo stejně jako v utkání s Pardubicemi k propadnutí několika hráčů na útočné polovině a soupeř toho bez váhání využil. Inkasovaná branka nás však nerozhodila a za tři minuty bylo vyrovnáno, když se po rozehrané standardní situaci prosadil Polášek. Do poločasové pauzy už se skóre nezměnilo a to hlavně zásluhou vynikajícího Stacha, který zneškodnil tři stoprocentní šance soupeře. Druhá půle byla zahájena velkým náporem našeho protivníka, ale Stach v bráně znovu čaroval. Poté se osmělili i naši hráči, Linhartovo sólo přes tři hráče a následná dorážka Horáka volali po gólu. Pět minut před koncem jsme zažili 30 vteřin hrůzy, kdy jsme obdrželi dvě branky. Hned o minutu později nám šanci alespoň na remízu vrací Polášek, který dostal nevídaný pas od hráče utkání Stacha. V poslední šanci zápasu Polášek těsně přestřeluje z přímého kopu a tak zápas končí těsnou porážkou našeho týmu.

Poslední utkání kluci zahájili výborně, hned v první minutě vystihl Linhart rozehru soupeře a s přehledem překonal brankáře. Vedení nám nevydrželo dlouho, kdy jsme opět vyrobili individuální chybu a hráč Ústí neměl se zakončením problém. První půle byla jako na houpačce, vzorná spolupráce přihrávajícího Šmída a zakončujícího Poláška přehoupla misky vah na naší stranu. Bohužel soupeř hned vzápětí po další minele naší obrany srovnal na 2:2. Nestačili uběhnout další dvě minuty a už jsme se znovu radovali, když z obrovské dálky napřáhl Šmíd a vymetl všechny pavučiny v levé šibenici. Bláznivý poločas tak skončil 3:2 v náš prospěch. Do druhé poloviny jsme vstoupili aktivně a měli 4 tutové šance během pěti minut. Hráči však ani jednu nevyužili a poté se začali strachovat o výsledek. Trest za naší pasivní hru plnou zbytečných ztrát přišel čtyři minuty před koncem, kdy jsme prohráli několik soubojů a útočník Jiskry se v samostatném úniku nemýlil. Vrcholem našeho chaosu v defenzívě byla branka v předposlední minutě, kdy jsme soupeře nechali nadvakrát jednoduše zakončit a doslova mu předložili vítězství na zlatém podnose.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA „B“
4.10.2015 – Česká Třebová – turnaj krajského přeboru
Účastníci: FK Pardubice A
                 FC Hlinsko
                 FK Nemošice
Sestava: Filip Ptáček – Jakub Macák, Adam Fritscher, Josef Pokorný, Jiří Petráň, Jan Tulis, Denis Barbořák, Daniel Kolář, Sebastian Svojanovský

FK Česká Třebová – Pardubice A                         5 : 8  ( 2 : 3 )
branky: Macák 4x, Tulis
Hned na úvod jsme dostali nejsilnějšího soupeře, se kterým chlapci drželi krok a nebýt nešťastného pětiminutového herního výpadku v druhém poločase, ve kterém jsme inkasovali čtyři góly, tak to mohl být remízový zápas, protože šancí jsme měli víc než soupeř. Přes porážku dobrý vstup do turnaje.

FK Česká Třebová – Hlinsko                                 6 : 2  ( 3 : 1 )
branky: Macák 4x, Fritscher, Tulis
Ve druhém utkání jsme potkali soupeře, proti němuž se nás nedaří, ale tentokráte chlapci hráli zodpovědně v obraně a celý tým šlapal tak, jak bychom si to představovali a nakonec se zaslouženě radoval z překvapivého vítězství.

FK Česká Třebová – Nemošice                              6 : 4  ( 3 : 2 )
branky: Barbořák 3x, Macák 2x, Tulis
Ačkoliv se to podle výsledku nezdá, tak nejhorší výkon z naší strany.
Nástup byl docela dobrý a za stavu 3:0 si chlapci začali myslet, že se soupeř porazí sám a ubrali na polovinu plynu, čehož soupeř využil a dotáhl se na dostřel. Naštěstí chlapci vždy zabrali při jednogólovém rozdílu, aby zvýšili svůj náskok a tak se nakonec radovali ze zaslouženého vítězství.

V závěrečném hodnocení je třeba říci, že domácí turnaj většinu chlapců zastihnul v dobré formě a ukázal, že se dá hrát s jakýmkoliv soupeřem, jenom se nesmí na trávník přijít s poraženeckou náladou a v mysli prohrávat nejméně 0:2. Doufejme, že tato forma chlapcům nějakou dobu vydrží a uvidíme v jejich podání další pěkné zápasy.