Česká Třebová – Polička 4:8 (1:2, 1:3, 2:3)

Branky: 4. Lesák (Janda), 31. Jindřich (Fúzik, Poul), 51. Zadina (Janda), 57. Fúzik (Jindřich) – 11. Švejda (Boháček, Havlíček), 16. Gregar (Szilva), 28. Boháček (Havlíček), 31. Jan (Szilva), 33. Švejda (Jan), 38. Gregar, 46. Szilva (Jícha, Gregar), 50. Šedý (Jindra, J. Hejtmánek).

Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. Oslabení: 1:2. Diváků: 514. Nejlepší hráči: Jindřich – Gregar.

Česká Třebová: Müller (31. Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Poul, Papadopulos, Řehák – Zadina, Vlček, Hemský – Dítě, Fúzik, Jindřich – Pelán, Janda, Klíma.

Polička: Vašátko – Jícha, Vítek, Jan, V. Vápeník, L. Hejtmánek, J. Hejtmánek – Škarýd, Gregar, Szilva – Boháček, Švejda, Havlíček – Zobač, Jindra, Šedý.

Ve 2. minutě spálil gólovou příležitost Dítě, který pálil zblízka jen do brankáře Vašátka. Na první gól čekalo více než pět stovek diváků do 4. minuty, kdy se od modré trefil obránce Lesák – 1:0. Hosté se na ledě rozkoukávali přesně deset minut. V polovině první třetiny Švejda nejprve trefil tyčku, o pár vteřin později však puk doklepl za Müllerova záda – 1:1. Polička výborně bruslila, její hráči byli důrazní v osobních soubojích, což na domácí bohatě stačilo. Důležitý moment přinesla 16. minuta, kdy při českotřebovské přesilovce chyboval na útočné modré Lesák. Bleskový výpad dvojice Szilva – Gregar skončil druhou brankou Polička – 1:2. O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, hosté se radovali potřetí, ale sudí Veselý jejich branku pro postavení hráče v brankovišti neuznal. V 19. minutě měl kontaktní gól na své holi Dítě, výborný gólman Vašátko však jeho střelu kryl.

Domácím se nevedlo ani v úvodu druhé třetiny, Fúzik orazítkoval tyčku, vzápětí byl vyloučen Klíma. Několik zajímavých okamžiků přinesla 27. minuta. Vašátko opět vychytal Fúzika, domácí útočník pak přiznal, že nebyl faulován a rozhodčí Veselý trest pro jednoho z poličských hráčů odvolal. Nejpodstatnější okamžik nastal v čase 27:00. V útočném pásmu propadl obránce Poskočil, po brejku Havlíčka s Boháčkem se hosté radovali potřetí – 1:3. Další prohromu přineslo vyloučení Krejnuse, které potrestal Jan – 1:4.

V čase 30:36 neudržel nervy na uzdě Vlček, který vyfasoval čtyřminutý trest. Když v čase 30:48 vykřesal naději Jindřich – 2:4, zdálo se, že by se Kohouti mohli vrátit do hry. V pokračujícím oslabení však inkasovali popáté, od modré mířil přesně Švejda – 2:5. V závěru druhého dějství měli domácí znovu výhodu jednoho hráče v poli a opět inkasovali. Chyboval Dítě, sólový nájezd s jistotou porměnil skvělý Gregar – 2:6 a bylo vymalováno.

Do závěrečné třetiny nenastoupil útočník Hemský (měl v nohách těžký úterní zápas ve 2. lize v dresu Trutnova), ale ani Vlček s Klímou. V pohodě hrající Polička zasadila Kohoutům ještě dva gólové údery. Ve 46. minutě, pouhou vteřinu po návratu vyloučeného Pelána, se prosadil Szilva – 2:7. V 50. minutě pak vydařený střelecký večer Poličky završil Šedý – 2:8. Dokonale zaskočený domácí tým našel sílu alespoň na kosmetickou úpravu skóre, v 51. minutě se mezi střelce zapsal Zadina – 3:8 a v 57. minutě se při přesilové hře trefil od modré Fúzik – 4:8.

Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Vůbec nic nám nevyšlo. Hráči si možná mysleli, že to po vysokém vítězství v Ledči půjde samo, ale to je samozřejmě nesmysl. Musíme se omluvit fanouškům.“

Dušan Vápeník, trenér HC Spartak Polička: „Dobře jsme se připravili na hru soupeře, hlavně na jeho útočnou fázi. V koncovce jsme měli