Třebovské derby pro domácí
Moravská Třebová - Česká Třebová 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky: 29. Čikl (Rosendorf, Kvapil), 39. Faltus (Rosendorf), 55. Radimecký (Kučera, Aulehla) – 27. Zítka (Poskočil), 40. Fúzik (Poskočil).
Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Potůček. Vyloučení: 5:7 (navíc Zítka a Dítě 10 minut). Využití: 2:0. Diváků: 487.
Nejlepší hráči: Rosendorf, Čikl – Mahdal, Poskočil.

Moravská Třebová: Kyša - Rosendorf, Pokorný, Kvapil, Štefan, Kršňák – Muselík, Čikl, Řehulka – Faltus, Kučera, Aulehla – Koranda, Schejbal, Radimecký – Prokop.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Poul, Matys, Řehák, Papadopulos – Zadina, Vlček, Hemský – Dítě, Fúzik, Zítka – Pelán, Janda, Klíma.

Prvních sedm minut se hrálo prakticky jen před brankou domácího týmu. V 1. minutě se protáhl obranou soupeře Fúzik, v čisté gólové příležitosti mířil jen do brankáře Kyši, úplně stejně si ve 3. minutě počínal Zítka. Kohouti hráli vzápětí první přesilovou hru, při které se postupně neprosadili Pelán, Janda a Krejnus.
Moravská Třebová se poprvé dostala do útoku v 7. minutě, kdy po přihrávkách Čikla prověřili brankáře Mahdala nejprve Řehulka a po něm Rosendorf. První příležitost ke vstřelení branky měli domácí v 9. minutě, Koranda však mířil vedle. Hosté se ocitli pod tlakem, hodně problémů vznikalo po zdlouhavých a nepřesných rozehrávkách obránců. Jejich chyby naštěstí napravoval gólman Mahdal, který vychytal opět Řehulku a po něm i Pokorného.
Kohouti se naštěstí ze sevření soupeře vymanili, v koncovce se jim však nevedlo. Ve 12. minutě předvedl hezkou individuální akci Fúzik, znovu trefil brankáře. O minutu později se hosté radovali, ale předčasně, sudí puk v domácí brance neviděli. V závěru první třetiny měli hosté výhodu druhé přesilovky, branku soupeře prakticky neohrozili.
Začátek druhé třetiny patřil domácím hokejistům. Ve 21. minutě spálil vyloženou příležitost Radimecký, ve 22. minutě se po střele Schejbala vyznamenal Mahdal. Udeřilo na druhé straně, v čase 26:28 se pohotovou tečí Poskočilovy střely gólově prosadil Zítka – 0:1. Za pouhé dvě minuty bylo vyrovnáno, když Slovan potrestal vyloučení Jandy. V čase 28:28 vstřelil vyrovnávací gól výborný Čikl – 1:1. Krátce předtím měli hosté puk na svých holích, jenže jej nedokázali odpálit do bezpečí.
Ve 29. minutě pálil Dítě, puk se odrazil od vnitřního oblouku branky zpět do pole, rozhodčí regulérní branku Kohoutů neuznali. V polovině kvalitního střetnutí čaroval Mahdal, který kryl dělovku Schejbala. Kohouti hráli další přesilovou hru, opět špatně. Hosté se vzápětí museli bránit ve čtyřech (za zdržování hry byl vyloučen Pelán) a znovu mohli děkovat brankáři Mahdalovi, který se vyznamenal při šanci Kučery.
V čase 38:22 byl vyloučen Poul (hákování) a domácí znovu předvedli, jak dobře hrají přesilové hry. Hemský puk neodpálil, jeho lehký oblouček zachytil na modré Rosendorf, přihrál Faltusovi a bylo zle – 2:1. Domácí se radovali z branky do šatny, ovšem pravý „šatnář“ vstřelili o malý okamžik později Kohouti. Obránce Poskočil našel přesným pasem Fúzika, který ujel domácím bekům a v čase 39:43 ukázkovým blafákem do bekhendu vyrovnal – 2:2.
Ve 41. minutě se pro změnu (a právem) rozčilovali domácí fanoušci, sudí však ani v tomto případě puk v brance neviděli. Úsek utkání mezi 47. - 52. minutou se nepovedl sudímu Rulíčkovi, který měl mnohem přísnější metr na hosty. V čase 46:24 vyloučil velmi přísně Fúzika, který z prostoru brankoviště tělem odklízel Čikla. V čase 48:17 byl vyloučen Dítě. Hosté se 7 vteřin bránili ve třech, vzápětí přežili téměř dvě minuty ve čtyřech, když Mahdal zmařil další tutovku Řehulky. V čase 50:04 byl vyloučen Vlček. Kohouti se ubránili ve třech (13 vteřin) i ve čtyřech (107 vteřin), v oslabení měl gól na holi Janda, ale mířil jen do dobře postaveného Kyši.
V čase 53:40 si z dlouhé hry v oslabení vyždímaní hosté vybrali oddechový čas. Místo uklidnění však přišla další chyba, propadák první formace v útočném pásmu, rychlý brejk soupeře a branka z hole Radimeckého – 3:2.
Kohouti měli v závěru ideální možnost k vyrovnání, kterou trestuhodně nevyužili. V čase 56:23 byl vyloučen Muselík, v čase 57:12 jej následoval na trestnou lavici Kršňák. Sečteno, podtrženo: Kohouti získali výhodu 71 vteřin dlouhé přesilovky proti třem!! Jejich hra byla křečovitá, jediný střelecký pokus Hemského zlikvidoval Kyša. Šance definitivně pohasly ve chvíli, kdy byl v čase 59:13 vykázán na trestnou lavici Fúzik. V čase 59:30 vsadili Kohouti na hru bez brankáře, Poulově přihrávce na volného Vlčka scházela přesnost.
Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „V úvodu zápasu jsem zahodili několik vyložených šancí.. Doplatili jsme na to, stejně jako na zbytečné individuální chyby. Dvě třetiny se hrál hokej, který nebývá k vidění ani ve druhé lize. Škoda, že v závěrečné třetině do zápasu poněkud necitlivě zasáhl rozhodčí.“
Příští zápas – neděle 16. listopadu: Česká Třebová – Skuteč (17).