Česká Třebová – Hlinsko 8:2 (1:0, 4:1, 3:1)

Branky: 4. Fúzik (Jindřich), 25. Dítě (Jindřich, Fúzik), 28. Jindřich (Poul), 31. Hemský (Vlček), 36. Hemský (Vlček), 43. Hemský (Vlček, Zadina), 55. Dítě (Jindřich, Fúzik), 60. Dítě (Vlček) – 23. Havelka (M. Černý), 37. M. Bureš.
Rozhodčí: Padevět – Kleprlík, Silacký. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváků: 448. Nejlepší hráči: Hemský, Dítě – Havelka.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Papadopulos, Poskočil, Poul, Matys, Řehák, Klíma – Zadina, Vlček, Zítka – Dítě, Jindřich, Fúzik – Pelán, Janda, Zítka.
Hlinsko: L. Černý (32. Gregor) – Pazdera, Spal, Šír, Sobotka, Wasserbauer, M. Černý – Kavalír, Štěpánek, Šuvara – Tulis, M. Bureš, L. Bureš – Boguaj, Zdražil, Havelka.

Ve 4. minutě vystihl Jindřich chybnou přihrávku jednoho z hlineckých obránců, naservíroval puk před branku Fúzikovi, který vymetl levou šibenici – 1:0. O dvě minuty později, při hře v oslabení, našel Pelán skvělou přihrávku Dítě, jehož šanci zmařil brankář L. Černý. Hosté se do první střelecké příležitosti dotali až v 11. minutě, nejlepší střelec Hlinska M. Bureš si však vylámal zuby na pozorném gólmanu Mahdalovi. Kohouti se ubránili ještě jedné přesilovce soupeře a v závěru první třetiny se nadechli k mohutnému náporu, který bohužel nevyjádřili gólově. V 17. minutě poslal Pelán do šance Zítku, který mířil do hlineckého brankáře. V 18. minutě si mezi kruhy najel obránce Poskočil, jehož rána orazítkovala pravou tyčku. Ve 20. minutě zkoušel střelecké štěstí Zadina, strážce hlinecké branky puk s velkým štěstím vyrazil.
Začátek druhé třetiny vyzněl lépe pro Hlinsko. Rozhodčí Padevět ve 22. minutě velkoryse přehlédl hrubý faul na obránce Poula. Ve 23. minutě nechala domácí obrana před Mahdalem dva útočniky Hlinska a bylo zle, vyrovnávací branku vstřelil Havelka – 1:1. Ve stejné minutě se hosté přesvědčili o pravdivosti rčení: nedáš, dostaneš, když gólovou tutovku zazdil Sobotka.
Ke vstřelení dalších dvou branek stačily Kohoutům necelé tři minuty. Ve 25. minutě se po akci druhého útoku trefil Dítě – 2:1. Ve 28. minutě projel po levém křídle obránce Poul, po jeho střele se puk od tyčky odrazil k Jindřichovi, který jej vrátil do branky – 3:1. K radosti téměř pěti stovek diváků to nebylo zdaleka všechno. Ve 30. minutě neproměnil další gólovou šanci Řehák, potom však přišly velké chvíle útočníka Hemského. Ten se poprvé prosadil ve 32. minutě, bombou z levého křídla zvýšil na 4:1 a zařídil střídání hlineckých brankářů. Ve 36. minutě, znovu po spolupráci s Vlčkem, zakončil Hemský své sólo další brankou – 5:1. Hosté se dostali ke slovu o minutu později. Při přesilové hře se rozjel k velkému sólu M. Bureš, po jeho nafilmovaném pádu nařídil sudí Padevět trestné střílení, které M. Bureš s jistotou proměnil – 5:2. Hlinsko mělo ještě 96 vteřin výhodu přesilovky, domácí se bez větších problémů ubránili.
Ve 43. minutě vymyslel Vlček šanci pro Hemského, který zkompletoval hattrick – 6:2! Kohouti měli jasně navrch a hokejem se náramně bavili. Náhradní hlinecký brankář Gregor čelil s úspěchem nebezpečným střelám Matyse a Vlčka, ve slibné pozici jej neprostřelil ani výborný Dítě. Českotřebovský útočník si všechno vynahradil v závěrečných pěti minutách. Nejprve se Dítě trefil v 55. minutě – 7:2. Pozorný Mahdal poté zlikvidoval dvě šance M. Bureše, po dorážce Štěpánka jej zachránila tyčka. Do konce zápasu zbývalo pouhých 9 vteřin, když se z hattricku radoval také Dítě – 8:2.
Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Musím před svým mužstvem smeknout, těžký zápas zvládlo po všech stránkách. Vyrovnávací branka soupeře s námi nijak nezamávalo, ve druhé třetině jsme na ni odpověděli čtyřmi brankami. V závěrečném dějství jsme Hlinsko téměř k ničemu nepustili, celý tým chválím za kvalitní obranu.“
 Dušan Schweinfurter, trenér Hlinska: „Rozhodla druhá třetina. V jejím úvodu jsme sice stačili vyrovnat, jenže domácí kontrolovali čtyřmi góly a to bylo moc. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství.“
Příští zápas – středa 12. listopadu: Moravská Třebová - Česká Třebová (19).